نورپردازی فضا چیزی است که این روزها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و طراحان همواره سعی می کنند از عناصر نورپردازی به بهترین نحو برای تزئین و زیباسازی فضا استفاده کنند. همانطور که می دانید نورپردازی در محیط های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نیاز به رنگ خاصی از نور دارد، در واقع رنگ ها و انتخاب رنگ منابع نور نقش مهمی در فرآیند طراحی نورپردازی دارند.

یکی از عناصری که در طراحی و نورپردازی چراغ اداری توکار یک فضا استفاده می شود، نورپردازی های اداری، تجاری و تجاری می باشد که می توان از آنها در محیط های مختلف برای زیباسازی یا تزئین فضا و همچنین تامین نور کافی و مناسب برای محیط استفاده کرد. بسیاری از می توانید از نور برای بزرگتر یا کوچکتر کردن فضا استفاده کنید. به عنوان مثال در محیط اداری یا کاری نورپردازی محیط باید به گونه ای انجام شود که فضا عریض تر به نظر برسد به همین دلیل از نورپردازی اداری و تجاری استفاده می شود. مکان مناسب مهم است.

فضای اداری و تجاری 60*60

نورپردازی عنصری است که استفاده خلاقانه آن می تواند نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار شما داشته باشد و در این راستا استفاده از نورپردازی اداری و تجاری در محیط های رسمی و یا فروشگاه های بزرگ افزایش یافته است.

نورپردازی اداری

لامپ اداری و تجاری

نورپردازی در محیط های عمومی مانند ادارات و مراکز خرید تابع قوانین خاصی و استانداردهای خاص خود است و هر فضا ممکن است به انواع خاصی از نور اداری و تجاری نیاز داشته باشد. از آنجایی که بیشتر فعالیت های اداری در طول روز انجام می شود، نور مصنوعی جنبه مکمل دارد. برای ساختمان های اداری بزرگ، نورپردازی از ادارات و مشاغل در اولویت است زیرا قسمت مرکزی ساختمان نور طبیعی مستقیم و کافی دریافت نمی کند.

روشنایی اداری و تجاری Karixi

در یک محیط اداری، نور مصنوعی را می توان در نزدیکی پنجره ها قرار داد تا تفاوت بین جهت نور مصنوعی و طبیعی به حداقل برسد. در مکان هایی که افراد عبور می کنند و راه می روند باید نور یکنواخت و کافی وجود داشته باشد و در واقع نور 100 تا 150 لوکس برای این مکان ها کافی است. به طور کلی در ادارات و فضاهای اداری نیاز به تامین شدت نور 200 تا 300 لوکس از طریق انواع چراغ های اداری و تجاری می باشد. بهتر است شدت نور 500 لوکس روی میز ارائه شود. مستقیماً روی چشم افراد تأثیر نگذارید.

یکی از روش های جدید نورپردازی در محیط های اداری و تجاری استفاده از لامپ های خطی می باشد، این لامپ ها به سه صورت روکار، فرورفته و آویز مورد استفاده قرار می گیرند، شکلی زیبا و مدرن دارند و می توان از آنها به عنوان المان استفاده کرد. که هم به عنوان دکوراتور و هم به عنوان چراغ تامین کننده استفاده می شود، در اندازه ها و ابعاد مختلف وجود دارد که به شما امکان می دهد هر شکلی از نور را نصب کنید. چراغ های خطی برای محیط های اداری بسیار مناسب هستند، زیرا نور یکنواخت را در اتاق پخش می کنند و نوری که تولید می کنند بدون فلاش و بدون لکه های تاریک است. این محصولات دارای دو مدل ال ای دی و بدون لامپ می باشد که نوع ال ای دی آن مصرف انرژی کمتری دارد و مقرون به صرفه می باشد بنابراین می توان از آن به صورت خطی یا سری در محیط های مختلف مانند راهروهای اداری، ساختمان های تجاری و ... استفاده کرد.

در سالن ها و دفاتر همایش، تامین نور به گونه ای که چهره افراد به خوبی دیده شود و میزها را نورپردازی کند، مهم است و در آن قسمت ها برای نورپردازی میزهای کنفرانس نیاز به تامین روشنایی اداری، روشنایی تجاری و استوک می باشد. استفاده شده. . مقدار 400 لوکس حتی در این مناطق. نورپردازی فضای اطراف مشتریان به روش های مختلف خوب است، در واقع چراغ های این قسمت ها باید برای شناسایی مناطق تردد، گفتگو، انتظار و سایر افراد کمک کننده باشد.

اهمیت نورپردازی در محیط اداری

نورپردازی فضای اداری علاوه بر نورپردازی محیط، نقش مهمی در سرمایه گذاری فضای شرکت یا کسب و کار دارد، بنابراین باید در انتخاب چراغ های اداری و تجاری دقت زیادی داشته باشید.

در محیط اداری و کاری هدف اصلی فنی مهندسی ثامن افزایش بهره وری و کارایی است و از روش های مختلف طراحی با استفاده از انواع نورپردازی های اداری و تجاری استفاده می شود، همچنین این روزها رضایت کارکنان از محیط کار اهمیت زیادی پیدا کرده است، بنابراین نورپردازی باید بر روی دید و بینایی ذهنی کارکنان تاثیر مثبت داشته باشد البته باید توجه داشت که استفاده از روش های نورپردازی تکراری می تواند بر وضعیت روحی کارکنان تاثیر منفی بگذارد.


نورپردازی برای ادارات و ساختمان های تجاری در طرح های متنوعی وجود دارد و از انواع مختلف نورپردازی مانند لامپ های فلورسنت یا چراغ های LED در داخل آنها استفاده می شود. در ادارات، چراغ های آویز در ارتفاع حدود 60 سانتی متری آویزان می شوند و ترکیبی از نور مستقیم و غیرمستقیم را در سطح مورد نظر ایجاد می کنند.

چراغ های سقفی اداری و تجاری

نورپردازی اداری و نورپردازی تجاری را می توان در داخل خانه یا روی سطح نصب کرد و از هر کدام می توان به عنوان آویز استفاده کرد.

ویژگی های روشنایی اداری و تجاری

توزیع نور یکنواخت برای جلوگیری از خیرگی چشم.

ذخیره انرژی

بدون نور آزار دهنده

حسن و زیبایی

لامپ ها انواع مختلفی دارند

در اشکال و اندازه های مختلف