پیدا کردن و یافتن بک لینک رقبا یکی از مراحل لینک بیلدینگ است. چرا که شما به کمک یافتن لینک هایی که رقبای شما ساخته اند می توانید در آن منابع نیز لینک بسازید و بسیار سریع از رقیب خود پیشی بگیرید. اما سوال اینجاست که چگونه لیست بک لینک های رقبا را بدست آوریم و بررسی بک لینک های سایت رقبا برای لینک بیلدینگ چگونه انجام می شود؟

 
ابزارهای زیادی برای پیدا کردن بک لینک ها وجود دارند که ما لیستی از این ابزارها را خدمتتان معرفی خواهیم کرد و چند سایت بررسی بک لینک بعد از خرید بک لینک قوی را که تقریبا بهترین ابزارهای فعلی هستند. امیدواریم که این مقاله بتواند پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد.
 
بک لینک چیست؟
پیش از هرچیزی ابتدا اجازه دهید که بک لینک را معرفی کنیم. هرگاه سایتی در صفحه ای که متعلق به خودش است به سایت شما لینک بدهد، میگوییم شما از آن سایت یک بک لینک دریافت کرده اید.
 
حال ممکن است سایتهای زیادی در زمانی کوتاه به سایت شما لینک بدهد، آنگاه چگونه می توان لیست بک لینک ها را کشف کرد؟ اینجاست که باید دست به دامن ابزارها شد و از آنها کمک گرفت. هر ابزاری مزایا و معایب خود را داراست اما وظیفه ما در این نوشته، معرفی ابزارها بوده و پیشنهاد میکنیم که ابزارها مختلف را بررسی و تست نمائید تا بهترین ابزار را جهت کشف بک لینک انتخاب کنید.
 
کشف بک لینک با سرچ کنسول گوگل
سرچ کنسول را همه می شناسند. ابزاری که بدون آن قطعا سئوی سایت بسیار مشکل خواهد بود. تمامی گزارشات مهم و حیاتی سایت ما توسط سرچ کنسول به ما داده میشود. این ابزار یک دستیار تمام وقت و با وفا برای سئوکارهاست.
 
برای ورود به بخش گزارش بک لینک های سرچ کنسول کافیست به بخش لینکهای سرچ کنسول مراجعه کنید. این بخش به شما گزارشی از بک لینک هایی که دریافت کرده اید تحویل می دهد که می توانید از آن خروجی نیز بگیرید.
 
اما نکته مهمی را باید بدانید و آن هم این است که گوگل تا حد امکان تعداد بک لینک های کمتری را جهت رتبه بندی به کاربران اعلام می کند. هیچ کس نمی داند چرا تا این حد، تعداد بک لینک هایی که گوگل به شما گزارش داده است کم شده است، با اینکه یقین دارید تعداد بک لینک های شما بسیار بالاتر است. اما همه مطمئن هستند که دلیل اینکه گوگل به تعداد کامل بک لینک های شناسایی شده نرسیده است یا به عبارتی به شما نمایش نداده است، این است که نمی خواهد راز الگوریتم های حیاتی و مهم خود را فاش کند! چون این را می داند که در صورتی که بفهمیم کدام بک لینک باعث رتبه گرفتن سایت می شود و کدام باعث می شود کلمه کلیدی در سرچ ها ظاهر نشود، دیگر از دست اسپمر ها در امان نخواهیم بود. پس این کار شاید به نفع همه باشد.
 
بنابراین اگر لیستی از بک لینک ها را در گزارش سرچ کنسول گوگل نمی بینید به این معنا نیست که آن ها بی ارزش هستند. دیدن لیست لینک های گزارش داده شده نیز ممکن است به معنای با کیفیت بودن آنها نباشد. پس کاملا هشیارانه تر این بخش از سرچ کنسول را بررسی نمائید.
 
اگر به دنبال صادق ترین ابزارها هستید، ابزارهایی که در ادامه معرفی می شوند بهتر هستند.
 
پیدا کردن بک لینک با سایت ahrefs.com
سایت اچرفز یکی از برترین سایت ها جهت تحلیل وضعیت سئوی سایتهاست. توسط این سایت می توانید به راحتی بک لینک های خود یا رقبا را استخراج کنید. البته برای استفاده از این اکانت نیاز به خرید اکانت ahrefs دارید که می توانید از سئوسل تهیه نمائید.
 
یافتن بک لینک در سایت moz.com
سایت ماز نیز یکی از سایتهایی است که به کمک آن می توانید بک لینک رقبا را کشف کنید. با اینکه هر دو اکانت اچرفز و ماز دارای قدرت بالایی هستند اما به عقیده ما، اچرفز در اولویت بوده و ماز می تواند در سطح بعدی به کار برده شود. اما باید به خاطر داشته باشیم که هر کدام از ابزارها معایب و مزایای خاص خود را دارا هستند. برای استفاده از اکانت ماز نیز می بایست اقدام به خرید اکانت Moz نمائید.
 
کشف و یافتن بک لینک در سایت alexa.com
یکی از خبرهای بد که به تازگی منتشر شده (و البته شاید هم خوب) این است که الکسا قصد دارد به فعالیت خود پایان دهد. این سایت در زمان نگارش این نوشته هیچ دلیلی را برای این کار خود اعلام نکرده است. به طور کل ابزارهای مناسبی جهت تحلیل بک لینک ها داشته و بسیار پر کاربرد بوده است. باید صبر کنیم و ببینیم که چه ابزاری می تواند جایگزین قابلیت های الکسا شود.
 
یافتن بک لینک با majestic
این یک ابزار تخصصی بررسی بک لینک است و کار با این ابزار بسیار ساده است به این صورت که کافیست سایت مورد نظر را در نوار جستجوی سایت وارد کرده و به سرعت نتیجه بررسی را مشاهده کنید.
 
پیدا کردن بک لینک ها با linkresearchtools
این سایت یک ابزار مناسب برای بررسی و آنالیز لینک های سایت شماست که با این ابزار می توانید لینک های سایت خود را با استفاده از ۹۷ شاخص مهم آنالیز کنید و در نتیجه بررسی، استراتژی مناسب برای ایجاد لینک در سایت مورد نظر به شما ارائه می شود.
 
کشف بک لینک در leapmarkets
این ابزار نیز بسیار مفید است. به کمک روش های مقایسه ای می تواند گزارش های مناسبی را به شما ارائه دهد.
 
مشاهده بک لینک ها به کمک ranksignals
این نیز ابزار دیگری است که در نتیجه بررسی، تعداد بک لینک های هر سایت را به شما می دهد. ضمناً اگر سایتی قبلاً به سایت مورد نظر لینک داده باشد و اکنون آن لینک را حذف کند، نتیجه بررسی را نیز اعلام خواهد کرد.
 
در نتیجه باید بگوییم که با توجه به اهمیت لینک سازی، لازم است با دید باز و به صورت اصولی عمل کنیم. اقدام اصولی در ابتدا نیاز به بررسی و تحلیل کامل رقبا دارد که به کمک ابزارهای معرفی شده می تواند بسیاری از تحلیل های لازم را انجام دهید.
 
منبع :