داده های حاصل از مطالعات شرکت کنندگان انسانی در مورد استفاده از ایمیکیمود در دوران بارداری محدود است. گزارشهای موردی محدود، ارتباط بین درمان با کرم ایمیکیمود و تشدید بیماریهای پوستی التهابی یا خود ایمنی (مانند پسوریازیس، ویتیلیگو یا درماتوز لیکنوئید) را نشان میدهند. ضایعات کراتینه شده بهتر به درمانهای حذف فیزیکی پاسخ میدهند. به طور کلی درمانهای شیمیایی روی زگیلهای مرطوب، نرم و غیرکراتینیزه در ناحیه تناسلی مؤثرتر است. این بیماری از شایع ترین بیماری های تناسلی است. نوع 1 و 2 باعث زگیل های شایع در افراد مبتلا به عفونت می شود. او با اشاره به اینکه در ایران سه درصد افراد، مبتلا به انواع بیماری هپاتیت هستند، اظهار کرد: از آنجاکه هپاتیت B و C از طریق ترشحات بدن و خون انتقال پیدا میکند بنابراین روابط جنسی و سرنگ آلوده از جمله راههای انتقال این نوع بیماری است. Imiquimod یک تقویت کننده ایمنی موضعی فعال و مورد استفاده بیمار است که تولید اینترفرون و سایر سایتوکینها را تحریک میکند. در صورتیکه پزشک به اچ پی وی یا هر عفونت دیگری مشکوک شود، انجام تست پاپ اسمیر یا آزمایش خون را تجویز میکند که در صفحه مربوط به آن می توانید راههای تشخیص این عارضه را بطور جامع تر مطالعه کنید. 

ویروس HPV یا پاپیلوما ویروس DNA داری است که باعث ایجاد زگیل تناسلی در نواحی مختلف اطراف آلت تناسلی مردان یا زنان و همچنین مقعد می شود .زگیلها به شکل ضایعات توپر و برجسته گوشتی ظاهر می شوند و اکثراً تیره تر از پوست نواحی سالم بوده و در موارد کمتر می تواند هم رنگ پوست یا کم رنگ تر باشد . یکی از راه های درمان «تری کلرواستیکاسید» (TCA) است که یک اسید موضعی با غلظت 90 درصد است و باعث ریزش زگیل ها می شود. اما ویروس HPV شامل 100 ها تیپ گوناگون است که برای تشخیص نوع آن باید از آزمایش خونی به نام تست HPV کمک گرفت. کاندوم بهترین نوع محافظت در برابر بیماریهای مقاربتی و بارداری است. اچ پی وی (HPV) نوعی ویروس می باشد که در هنگام به وجود آمدن می تواند به دو دسته تقسیم شود که درمان این دو نوع زگیل تناسلی اچ پی وی (HPV) از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد که شما می توانید با استفاده از قارچ گانودرما به بهبود هر دو مورد بپردازید.

به طور مشابه، کرم ایمیکیمود 3.75درصد باید یک بار هر شب قبل از خواب به مدت حداکثر 8 هفته استفاده شود. واکنشهای التهابی موضعی، از جمله قرمزی، تحریک، سفتی، زخم یا فرسایش و وزیکولها ممکن است با استفاده از ایمیکیمود رخ دهند و هیپوپیگمانتاسیون نیز شرح داده شود. ضایعات کراتینه شده و غیرکراتینه شده ممکن است به ایمیکیمود پاسخ دهند. برای اکثر بیماران، درمان منجر به رفع زگیل میشود. ظاهر زگیل همچنین میتواند منجر به ناراحتی روانی اجتماعی قابل توجهی شود، بنابراین برداشتن آن میتواند نگرانیهای زیبایی را از بین ببرد. با پیشرفت های علم پزشکی تاثیر این روش درمانی بر روی درمان این بیماری ثابت شد و پس از آن کاربردهای گسترده ای در این زمینه پیدا کرد.کرایوتراپی عمدتا در 3 فاز زیر انجام می شود: 1- با قرار گیری ماده ی خنک کننده در مجاورت پوست انتقال سریع حرارت از سطح پوست آغاز می شود و مقدمات تخریب ضایعات سلولی را ایجاد می نماید.2- با فریز کردن ضایعه وضعیت هیپراسموتیک در سلول ها به وجود می آید و چنین شرایطی منجر به تخریب ناگهانی ضایعات و سلول های آسیب دیده می گردد.3- التهاب محل ضایعات که واکنش طبیعی پوست در برابر مرگ سلول هاست.

زیرا پاپ اسمیر، سلول های عفونی غیر طبیعی را شناسایی می کند که می تواند نشانه ای از احتمال بروز سرطان باشد. عمل جراحی اغلب برای زائده های روی پوست کاربرد داشته و اگر زگیل داخل واژن یا مقعد باشد، از لیزر برای از بین بردن آن استفاده می کنند. این محلول نباید بیش از 0.5 میلیلیتر استفاده شود و همچنین نباید در دهانه رحم، واژن یا کانال مقعدی که محل اتصال مستعد تغییرات دیسپلاستیک است، استفاده شود. سطح کل زگیل تحت درمان نباید از 10 سانتیمتر مربع تجاوز کند و حجم کل پودوفیلوکس باید به 0.5 میلیلیتر در روز محدود شود. دو بار در روز این کار را انجام دهید. درمان زگیل تناسلی باید بر اساس اندازه، تعداد و محل آناتومیک زگیل انجام شود. بیماران باید قبل و بعد از هر بار استفاده دستهای خود را بشویند. از آنجایی که همه درمانهای موجود دارای کاستیهایی هستند، پزشکان گاهی اوقات از درمان ترکیبی استفاده میکنند (به عنوان مثال، کرایوتراپی توسط ارائهدهنده با درمان موضعی اعمال شده توسط بیمار در فاصله زمانی). همیشه باید قبل از استفاده از درمان های زگیل تناسلی با پزشک مشورت کنید. کرمImiquimod 5 درصد باید یک بار قبل از خواب، 3 بار در هفته و تا 16 هفته استفاده شود.