به گزارش سایت کتونی کتپوش

https://katpoosh.com/


بسیاری از ما زمان زیادی را صرف ست کردن لباس و استایل خود می‌کنیم و این موضوع اهمیت زیادی برای ما دارد. در حقیقت، رنگ‌‌ها و جنس‌‌های مختلف می‌توانند تاثیر زیادی بر زیبایی پوشش ما داشته باشند. نحوه ست کردن جوراب با کفش نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید
. .

زمانی که شما یک جوراب نامتناسب و ناهماهنگ را می‌پوشید، تیپ شما ممکن است جالب به نظر نرسد و استایل شما خراب شود. نکاتی که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم، اصول استاندارد و کلی طراحان مد است و شما می‌توانید هر رنگ یا بافت جوراب را که تمایل داشتید بپوشید. ما در این مقاله ی کتپوش قصد داریم تا شما را با نکات طلایی ست کردن جوراب با کفش آشنا کنیم.

 

عوارض نپوشیدن جوراب

برخی افراد به ست کردن جوراب و کفش اهمیتی نمیدهند و ترجیح می‌دهند به دلایل مختلف جوراب نپوشند. از جمله این دلایل می‌توان به خنک تر شدن پا، راحتی بیشتر، بهتر به نظر رسیدن ظاهر و نداشتن وقت کافی اشاره کرد. اگر شما جوراب نداشته باشید، ممکن است عوارضی تجربه کنید که می‌تواند باعث آسیب رسیدن به سلامت پای شما شود. بهترین راهکار این است که جوراب متاسب با کفش و استایل خود بپوشید. در ادامه، به چند مورد مهم اشاره خواهیم کرد که اگر جوراب نپوشید ممکن است برای شما پیش بیایند.

هرجه قدر بیشتر پای شما داخل کفش باشد و شما جوراب به پا نداشته باشید، به همان اندازه ممکن است عرق به پای شما آسیب بزند. از آنجایی که این عرق‌ها دارای باکتری هستند، می‌توانند عواقب بدی داشته باشند. در حالی که پوشیدن جوراب تا حد زیادی به شما کمک می‌کند به بیماری‌های مختلف در پا مبتلا نشوید. همچنین وقتی جوراب می‌پوشید، پاهای شما کمتر بو می‌گیرند. همچنین احتمال اینکه تاول بزنند نیز کاهش می یابد.

 

تاثیر جوراب در زیباتر دیده شدن کفش

احتمالا شما هزینه زیادی برای خرید کفش خود پرداخت می‌کنید. اما ممکن است یک جوراب نامناسب بپوشید و کفش شما زیبا به نظر نرسد. در حقیقت کفش و جوراب رابطه مستقیم با یک دیگر دارند. این دو مورد می‌توانند باعث زیباتر یا زشت تر دیده شدن هم دیگر شوند. شما نباید هر جورابی را با هر کفشی بپوشید. در ادامه درباره اصول مهمی صحبت خواهیم کرد که با کمک آن‌ها می‌توانید یک استایل زیبا داشته باشید.

اصول مهم ست کردن جوراب با کفش

۱. ست کردن جوراب با شلوار بهتر است

اگر قصد دارید استایل رسمی و کلاسیک داشته باشید باید رنگ جوراب خود را با شلوار ست کنید. دلیل آن جلوه‌ی زیبا و هماهنگی بیش‌تر جوراب با شلوار است. اگر شلوار شما جین و آبی رنگ است می‌توانید جوراب سرمه‌‌ای انتخاب کنید، و اگر رنگ قهوه‌ای را میپسندید، می‌توانید جوراب کرم رنگ را بپوشید. علاوه بر این سعی کنید تا کفشی را خریداری کنید که رنگی مشابه شلوار یا جوراب شما داشته باشد. این سایه روشن و شباهت رنگ اعتماد به نفس شما را هم بالاتر می‌برد.

۲. جوراب سفید را فقط هنگام ورزش استفاده کنید

طراحان مد معتقد هستند که جوراب سفید با کفش‌های قرمز، آبی یا حتی قهوه‌ای تناسب ندارند. در واقع رنگ سفید نمی‌تواند جلوه‌ی زیبایی به کفش شما ببخشد و فقط در صورتی هماهنگی برقرار می‌شود که کفش شما هم کاملا سفید باشد. شما می‌توانید هنگام ورزش و دویدن کتانی‌های سفید رنگ بپوشید و از استایل منحصر به فرد خود لذت ببرید.

۳. جوراب ساق کوتاه صرفا برای استفاده روزمره

هنگامی که به یک مراسم یا جلسه مهم می‌روید قطعا ترجیح می‌دهید که شیک و یکدست بنظر برسید. بنابراین باید از پوشیدن جوراب ساق کوتاه خودداری کنید. ارتفاع جوراب ساق کوتاه تا زیر مچ پای شما است و مچ پای شما را آشکار می‌کند. این موضوع کاملا استایل و تیپ شما را زیر سوال می‌‌برد. اگر به جوراب‌های ساق کوتاه علاقه مند هستید بهتر است آن را صرفا نزد دوستان خود بپوشید و آن را با کفش‌های کالج ست کنید.

۴. جوراب‌های پارازین را با کفش‌‌های زمستانی نپوشید

هنگامی که کفش اسپرت و زمستانه می‌پوشید جوراب‌های کلفت پای شما را محکم‌تر نگه می‌دارند و این امر باعث می‌شوید تا راحت‌تر قدم بردارید. اما اگر به هر دلیلی جوراب پارازین بپوشید، معمولا پای شما راحت‌تر پیچ می‌‌خورد و کفش نمی‌تواند به خوبی از پای شما مراقبت کند‌. جوراب‌های ساق کوتاه برای پیاده روی بسیار مناسب هستند و می‌‌توانند شما را خوشتیپ نشان دهند.

۵. جوراب شیشه‌ای و صندل دو ترکیب عالی

جوراب‌های نازک و صندل‌های روباز برای مهمانی‌ها و مراسم‌‌ عروسی مناسب هستند. جوراب‌های شیشه‌ای و نازک در انواع و اقسام رنگ‌ها در بازار موجود است. این به شما کمک می‌کند تا دست شما برای انتخاب باز باشد. شما در عین حال که جوراب پوشیده‌اید، وبی چوراب شما می‌تواند رنگ پا باشد و به چشم نیاید. با این حال برخی افراد جوراب‌های ساق کوتاه را برای این مراسم انتخاب می‌کنند‌. اما نباید از رنگ‌های جیغ استفاده کرد تا شما شیک‌تر و با وقارتر دیده شوید.

 

۶. هماهنگی طرح جوراب و کفش 

اولین قانون برای پوشیدن کفش و جوراب، هماهنگی رنگ و طرح آن‌ها است. اگر شما کفش‌ کالج می‌پوشید، بهتر است از یک جوراب ساده استفاده کنید. اساسا کفش کالج یک حالت طبی و رسمی دارد و با جوراب‌های طرح دار زیبا به نظر نخواهد رسید. در مقابل اگر کفش‌های اسپرت می‌پوشید، می‌توانید از جوراب‌های طرح دار استفاده کنید. به عنوان مثال اگر جوراب فسفری رنگ می پوشید، می‌توانید یک جوراب طرح دار آبی را با آن ست کنید.

۷. جوراب طرح دار و شلوار ساده

هیچ وقت شلوارهای طرح دار را با جوراب‌های فانتزی و شلوع ست نکنید. این کار باعث می‌شود شما یک آدم بی نظم و پیچیده به نظر برسید. اگر شلوار شما راه راه است از جوراب ساده استفاده کنید و در مقابل اگر شلوار یکدست و آبی رنگی دارید، یک جوراب آبی رنگ با طرح کشتی یا امواج دریا را بپوشید. برای این که بفهمید چه رنگی را باید برای شلوار طرح دار خود انتخاب کنید‌، کافیست یکی از رنگ‌های غالب در طرح جوراب را نگاه کنید و شلواری به همان رنگ را بپوشید.

 

۸. کفش‌های پاشنه بلند را با جوراب نازک بپوشید

کفش‌های پاشنه بلند تنگ‌تر و باریک تر از سایر کفش‌ها هستند. زیبایی پای شما کاملا در کفش مشخص است. بنابراین شما نباید این کفش را با جوراب‌‌های اسپورت و ضخیم بپوشید چون باعث زشت شدن استایل شما می‌شود. حتی اگر دنیای مد و فشن به شما مجوز این کار را دارد، باز هم پوشیدن این نوع جوراب می‌تواند زشت و اذیت کننده باشد. همچنین قدم زدن را هم برای شما سخت می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید با کفش پاشنه بلند جوراب بپوشید، بهترین انتخاب جوراب رنگ پا نازک است.

سخن پایانی

در پایان بهتر است این نکته را مجددا یادآوری کنیم که تناسب جوراب با کفش اهمیت زیادی دارد. با در نظر گرفتن نکاتی که در بالا برای شما آماده کرده بودیم، می‌توانید یک ترکیب زیبا بسازید. همچنین فراموش نکنید نپوشیدن دائمی جوراب می‌تواند عوارض بدی به دنبال داشته باشد. پس بهترین کار یادگیری اصول ست کردن جوراب با کفش است.