حتماً تا به حال در مورد شرکت استارتاپی چیزهایی شنیده اید اما اگر نمی دانید که استارت آپ به چه معنی است در هر صورت باید بگوییم که کسب و کار نو پا و جدید را استارتاپ می گویند. از این رو اگر شما یک کسب و کار تازه راه اندازی نموده اید و می خواهید با آن پیشرفته بسیاری داشته باشید و هدف بزرگ تری را در آینده دنبال کنید توصیه می کنیم که حتماً برای آن یک شرکت استارتاپی تاسیس نمایید.  امروزه شرکت های استارتاپی زیادی در جهان در حال فعالیت می باشند. که شما هم می توانید یکی از این شرکتها را داشته باشید شرکت های استارتاپی برای تاسیس نیاز به شرایط خاصی دارند که قطعاً امروز به همه این شرایط خواهیم پرداخت. از این رو از شما عزیزان می خواهیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید به پاسخ سوالات خود دست یابید.

چگونه می توان یک شرکت استارتاپی تاسیس نمود؟

برای تاسیس شرکت استارت آپی بهتر است به خوبی تحقیق و تفحص کنید تا اطلاعات زیادی در این باره به دست آورید ابتدا باید فعالیت خود را مشخص کنید که قرار است در شرکت استارتاپی چه نوع فعالیتی انجام دهید سپس برای تاسیس آن اقدام نموده و به لحاظ قانونی مراجعه کنید. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت استارتاپی به شرح زیر می باشد:

·        باید حتماً یک مجوز برای محلی که قرار است در آن فعالیت انجام شود بگیرید.

·        کارت شناسایی یا همان کارت ملی و شناسنامه را باید همراه داشته باشید.

·        یک اقرارنامه همراه با اعضای دیگر شرکت تنظیم کنید.

·        باید حتماً عدم سوء پیشینه کیفری را تهیه نمایید.

·        هزینه ثبت برند باید پرداخت شود

البته که اگر ثبت و تاسیس شرکت توسط وکیل شما انجام می ‌شود باید حتماً وکالتنامه از شما و دیگر اعضای شرکت داشته باشد زیرا در غیر این صورت هیچ یک از کارها را نمی تواند انجام دهد. قطعاً در این صورت موفق به ثبت شرکت خود به صورت کامل قانونی خواهید شد. بنابراین بهتر است هر چه سریع تر برای ثبت و تاسیس شرکت استارتاپی خود اقدام کنید زیرا ممکن است روند اداری آن مقداری طول بکشد.

مزایای ثبت شرکت استارتاپی چیست؟

زمانی که شما تصمیم خود را جهت ثبت شرکت استارتاپی گرفتید و برای تاسیس آن اقدام نمودید پس از اتمام تاسیس شرکت تمامی فعالیت های شرکت را بر اساس قانون انجام خواهید داد و قانون قطعاً از شما حمایت خواهد کرد. ثبت شرکت شما کاملاً رسمی انجام می شود و در این صورت اعتماد مردم را به راحتی می توانید جلب کنید زیرا با وجود مجوز ها و قرارداد های رسمی و قانونی مردم اعتماد بیش تری به شما پیدا می کنند. نکته دیگر این است که شما می توانید شرکت استارتاپی را در نوع سهامی و یا با مسئولیت محدود تاسیس کنید که در هر دو صورت می توان یک حساب تجاری برای شرکت راه اندازی کرد. وجود حساب تجاری شرکت استارتاپی می تواند انجام فعالیت‌ های بین‌ المللی را آسان کند. در هر صورت شرایط ثبت و تاسیس شرکت استارتاپی روند ویژه‌ ای دارد.