دستگاه های ردیاب به دو نوع passive و active تقسیم می شوند. وظیفه ی اصلی ردیاب خودرو،نشان دادن موقعیت به صورت لحظه ای و دقیق می باشد.ردیاب خودرو دارای انواع مختلف سیمی و آهنرباییی می باشد.ردیاب سیمی از ردیاب آهنربایی قوی تر و دقیق تر می باشد و به همین علت پیشنهاد می شود هنگام خرید ردیاب ماشین نوع سیمی آن را انتخاب کنید. امروزه با توجه به افزایش سرقت خودرو،خرید ردیاب و نصب آن بر روی خودرو از الزامات می باشد.ردیاب خودرو یکی از قوی ترین سیستم های حفاظتی و امنیتی برای ماشین محسوب می شود. را ردیابی کرد. ردیاب آهنربایی به دلیل قابلیت نصب به صورت مخفی و نامحسوس طیف گسترده ای از کاربردهای ردیابی را پوشش می دهد. بهترین ردیاب خودرو گزارشی از مسیر حرکت و میزان سرعت حرکت را به شما می دهد. ردیابی خودرو در سفر، هنگام ماموریت کاری و ترددهای شهری به کمک شما می آید تا با خیال آسوده از خودروی خود فاصله بگیرید. پشتیبانی ردیاب از سرور داخلی و اختصاصی نیز از مهم ترین فاکتور ها هنگام خرید جی پی اس خودرو می باشد.زیرا اگر ردیاب دارای سرور داخلی نباشد با فیلترینگ و تحریمات دستگاه غیر فعال می شود و شما دیگر قادر به استفاده از آن نیستید.

 
قابلیت مهم این ردیاب ها هم تعیین محدوده جغرافیایی است که بلافاصله بعد از خروج از این محدوده یک پیامک اطلاع رسانی برای شما ارسال خواهد شد. شما می توانید به وسیله یک کامپیوتر یا موبایل از مکان دقیق این عزیزان مطلع شوید. آنلاین نبودن اطلاعات در چنین سیستمهایی از مهمترین معایب آن محسوب میشود. موقعیت یابی بسیار سریع خودرو بصورت آنلاین و امکان قطع برق یا سوخت خودرو از راه دور توسط این ردیاب فراهم می باشد. اگر قصد اطلاع یافتن از قیمت ردیاب خودرو در مشهد را دارید و میخواهید به خرید ردیاب خودرو در مشهد اقدام کنید، خوب است بدانید که ردیابهای آنلاین با وجود قیمت بالاتر، اما امکانات بیشتری را نیز در اختیار کاربران قرار میدهند. یک ردیاب خوب ماشین دارای سنسور های حساس می باشد و به محض وارد شدن ضربه به خودرو و یا روشن شدن خودو از طریق اپلیکیشن به شما هشدار ارسال می شود و شما را مطلع می سازد. داشتن پردازنده هوشمند و قوی در ردیاب به شما کمک می کند تا هنگام وجود مشکلی ، سنسور های ردیاب سریعا فعال شوند و به شا اطلاع رسانی کنند. همچنین ردیاب باید دارای سروری داخلی باشد تا هیچ زمانی دسترسی به اطلاعات ردیاب قطع نشود.
 
این بدان معنی است که شما برای استخراج اطلاعات باید حافظه جانبی را از وسیله نقلیه جدا کنید و آن را به رایانه خود متصل کنید تا بعد بتوانید اطلاعات و مسیر پیموده شده توسط خودرو را مورد مشاهده و بررسی قرار دهید. امکان مشاهده محل دقیق خودروها بر روی نقشه بدون تأخیر. تکنیک های نیم کلاچ کردن در ترافیک ، حرکت اولیه ،در شیب ها یکی از مشکلات عمده ی رانندگان مبتدی میباشد که ما با راهکار های حرفه ای بدون نیاز به دوره آموزشی آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. ردیاب هایی مانند ردیاب خودرو زنوتیک مدل X3 دارای سایت و اپلیکیشن فارسی می باشند و از این جهت استفاده و بهره مندی از امکانات آن بسیار راحت تر از سایر ردیاب ها می باشد. یکی از نکات پر اهمیت هنگام خرید ردیاب ماشین کیفیت بالای ساخت محصول می باشد که از مواد اولیه با کیفیتی در ساخت محصول استفاده شده باشد تا بعد از مدتی محصول از کار نیفتد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. شما میتوانید برای اطلاع از مزایای انواع ردیابها و قیمت آنها به صفحه محصول مورد نظر خود مراجعه نمایید.
 
ردیاب کوچک در اندازه های مختلفی طراحی و تولید می شود، برخی از آنها فوق العاده کوچک هستند که گاهی اندازه آنها به یک سکه کوچک شبیه است و به راحتی می توانید آن را مخفی کنید و به همه جا ببرید. شرکت های مختلفی در کار فروش انواع ردیاب خودرو هستند . نصاب ردیاب خودرو، میتواند ردیاب را در بخشهای مختلفی از خودرو نصب کند. برخی از امکانات دستگاه ردیاب سیمی را نیز دارا هستند مانند شنود محیط اطراف، حصار جغرافیایی الکترونیکی، هشدار حرکت، هشدار جدا شدن ردیاب، ضد آب و گرد و غبار و… تنها به این نکته توجه نمایید که کدام دستگاه مناسب خودروهای سبک و سنگین است و کدام ردیاب ابعادی کوچک و قابلیت اتصال و نصب آسان دارد که آسیبی به سیستم برق خودرو وارد ننماید. ردیاب های خودرو قابلیت نصب بر روی انواع خودرو ها از جمله سبک و سنگین و همچنین موتور سیکلت را نیز دارا هستند. ردیاب ها از محصولاتی می باشند که دارای امکانات زیادی بوده و باعث راحتی کار خریدارن خواهد شد. بسیاری از نمایشگاه داران و شرکت های اجاره خودرو از محصولات ما استفاده می کنند و ما استفاده از ردیاب مغناطیسی را به آن ها پیشنهاد می کنیم.