سودان جنوبی با کسب نمره 0.385 در شاخص توسعه انسانی رتبه آخر رده بندی جهانی را از این نظر به خود اختصاص داده است. در حالی که ایران در ردهبندی توسعه انسانی طی سال 2020 در رتبه 77 جهان قرار گرفته بود در سال 2021 که دولت سیزدهم فعالیت خود را آغاز کرده است به رتبه 76 ارتقاء یافته است. تراکتور در صورت برد در این بازی امکان صعود چند پله ای از رده نهم جدول لیگ را دارد.نفت آبادان هم ۴ امتیاز دارد و اگر بتواند روند نتیجه گیری اش را تغییر بدهد ممکن است خیلی زود از رتبه چهاردهم جدول لیگ جدا شود. به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال شباب الاهلی دبی شب گذشته در هفته هفدهم لیگ برتر امارات به مصاف شارجه رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. تمامی مسابقات هفته ششم لیگ برتر فوتبال روز شنبه برگزار می شود تا بعد از آن بازیکنان ملی پوش در اختیار کادرفنی تیم ملی قرار بگیرند.

 
تا پیش از شیوع کرونا شاخص های توسعه انسانی در جهان همواره روندی صعودی را طی میکرد اما در سال 2020 و با شیوع این بیماری متوسط نمره جهان در شاخص توسعه انسانی به 0.735 و در سال 2021 به 0.732 کاهش یافت. برای سال قبل، این رقم 0.735 اعلام شده بود که بر این اساس توسعه انسانی جهان طی یک سال گذشته کمتر شده است. صندلی بالابر پله ای، متشکل از یک موتور گیربکسی کوچک و ریلی که قابلیت تاشو شدن دارد، می باشد و به بالابر خانگی پله رو ، آسانسور پله رو نیز می گویند. این نوع بالابر را می توان به آسانسور هیدرولیکی ارتقا داد که در این صورت تمامی لوازم جانبی و ایمنی اسانسور نصب و اجرا می گردد. دستگاه بالابر ویلچر یا همان ویلچر بر راهکاری ساده و قابل اطمینان برای جابه جایی ویلچیر مختص سالمندان و ناتوانان جسمی حرکتی و محل هایی که امکان نصب آسانسور یا بالابر را ندارند ، مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت صندلی پلهرو به راحتی قابل حساب کردن نیس و عوامل مختلفی مانند شرایط پلهها، ارتفاع پلهها، طول مسیر، نوع موتور، برند ایرانی و خارجی بودن صندلی پلهرو، گارانتی، خدمات پس از فروش و نواسانات ارزی در ایران روی قیمت صندلی پلهرو میتونه تأثیر بگذاره.
 
در آنسوری میدان هم آلومینیوم اراک تیمی است که این فصل با سیدمهدی رحمتی بدترین نتایج خود را در شروع فصل گرفته است، سه شکست خانگی به هیچ عنوان برای هوادران آلومینیوم قابل قبول نیست. را در اختیار دارد در 5 مسابقه فقط سه گل زده است.بنابراین ساپینتو باید راهکاری برای برون رفت از این شرایط در پیش بگیرد و دیگر نمی تواند بگوید که حریف دفاعی بازی کرد و ما نتوانستیم گلزنی کنیم! آنها حتی یک گل بیشتر از پرسپولیس صدرنشین زده اند البته سرخپوشان فقط یک گل از روی نقطه پنالتی دریافت کرده اند. او به تازگی ویزای دائمی اقامت در کشور امارات را دریافت کرده و بر همین اساس به همراه خانواده برای همیشه به دُبی کوچ کرده است. نمره این کشور در شاخص توسعه انسانی 0.962 اعلام شده است. این رقم برای سال 2019 بالغ بر 0.739 اعلام شده بود. به گزارش طرفداری، فدراسیون فوتبال امارات با انتشار بیانیه ای اعلام کرد فان مارویک سرمربی هلندی خود را به صورت رسمی برکنار کرد. به گزارش تابناک ورزشی، شبکه تلویزیونی «العربیه» گزارش داد؛ فدراسیون فوتبال امارات پیش از رویارویی با تیم عراق در دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر، رودولفو آروآبارنا آرژانتینی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور معرفی کرد.
 
اگر خود من جای نمایندگان فیفا باشم هیچوقت به چنین داوری توجه نمیکنم؛ من نمیتوانم ریسک کنم و کسی که هیچ قدم مثبتی برایش برداشته نشده، به جام جهانی دعوت کنم. بر اساس گزارش سازمان ملل، این شکست واقعاً جهانی است و بیش از 90 درصد از کشورهای جهان را تحت تأثیر قرار داده است. گزارش توسعه انسانی سازمان ملل، کشور سوئیس را بهعنوان توسعهیافتهترین کشور جهان در حوزه انسانی معرفی کرده است. برنامه توسعه سازمان ملل جدیدترین گزارش از سلسله گزارشهای توسعه انسانی را منتشر کرده است که در آن آمار و اطلاعات مربوط به شاخصهای توسعه انسانی 191 کشور جهان از جمله ایران ارائه شده است. بااینحال، رویهای که تیم ملی والیبال ایران در رقابتهای قهرمانی جهان در پیش گرفته بود، راضیکننده به نظر نمیرسد. در گزارش این سازمان، کشورهای جهان از نظر میزان توسعه انسانی به چهار گروه تقسیمبندی شدهاند که عبارتند از کشورهای دارای توسعه انسانی بسیار بالا که 66 کشور را شامل میشوند، کشورهای دارای توسعه انسانی بالا که 49 کشور را شامل میشوند، کشورهای دارای توسعه انسانی متوسط که 44 کشور را شامل میشوند و کشورهای دارای توسعه انسانی پایین که 32 کشور را شامل میشوند.