فاطیما حبشی فواید و مضرات استفاده از کرم ضد آفتاب
از آنجایی که همه ما هنگام بیرون رفتن در طول روز از کرم ضد آفتاب استفاده می کنیم، مهم است که بدانیم محافظت از پوست در برابر نور خورشید برای ما بسیار مهم است و می تواند از آفتاب سوختگی، پیری زودرس و آکنه جلوگیری کند. خوب است به یاد داشته باشید که در صورت امکان می توانید ضد آفتاب نیز تهیه کنید. . منفی
در این مقاله سعی داریم شما را با مزایا و معایب ضد آفتاب آشنا کنیم پس اگر به پوست خود اهمیت می دهید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
عنوان اصلی این صفحه نمایش
اهمیت استفاده از ضد آفتاب
دانشمندان می گویند که فواید ضد آفتاب محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و ایجاد چین و چروک، لک و سرطان پوست است. این روغن ها بر اساس سن، جنسیت و نوع پوست انتخاب می شوند و از آنجایی که SPF خورشید به شما می گوید که خورشید چقدر قوی است، خورشید با SPF کمتر به این معنی نیست که تاثیر آن کمتر از خورشید با SPF بالاتر است.
لازم به یادآوری است که کرم ضد آفتاب با SPF 50 برای انواع پوست در تابستان مناسب است، اما SPF 30 در فصول سرد سال کافی است.
توصیه های پزشکی برای استفاده از ضد آفتاب
بهتر است با مشورت و راهنمایی پزشک و متخصص پوست از این کرم ها استفاده کنید. آنها معمولاً به خانم ها توصیه می کنند که به جای مواد آرایشی از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند و لازم است بدانید که پودرهای آرایشی جایگزین کرم های ضد آفتاب نیستند زیرا می توانند اثرات مضری بر روی پوست داشته باشند. کرم ضد آفتاب برای افرادی که لایه برداری پوست با لیزر دارند ضروری است.
با کرم های ضد آفتاب جوان بمانید
جالب است که اگر متوجه شوید افراد مسن هستند اما جوان هستند زیرا پوست خوبی دارند که باعث جوان به نظر رسیدن آنها می شود. می توانید با خود بگویید که این افراد جراحی کرده اند اما کافی نیست اما بهتر است بدانید که این افراد از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کرده اند.
آفتاب می تواند باعث پیری زودرس و افتادگی پوست شود، بنابراین بهتر است از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. زیرا نور خورشید بر لایه بیرونی پوست به نام اپیدرم تاثیر می گذارد و باعث سوختگی می شود.
عملکرد ضد آفتاب اکسید دو حلقه
ضدآفتاب ها انواعی دارند و با ایجاد لایه ای نازک روی پوست از ورود نور خورشید به پوست جلوگیری می کنند، اما ممکن است به دلیل رنگی که روی پوست ایجاد می کنند، از نظر زیبایی برای افراد قابل قبول نباشد. دو حلقه اکسید نمونه ای از ضد آفتاب هایی هستند که به این روش عمل می کنند.
استفاده حداکثری از نور خورشید
به طور کلی این افراد در صورت عدم استفاده منظم از ضدآفتاب و یا اینکه پوست خود را به طور کامل نپوشانند و یا حتی در طول روز آن را به صورت خود دراز کنند بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرند. از ضد آفتاب استفاده می کنند و ناآگاهانه به پوست صورت خود آسیب می رسانند.
به همین دلیل مراقب باشید که به طور مرتب و در اطراف بینی و گوش از ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از آرایش بسیار مهم است، زیرا استفاده از روغن یا مواد آرایشی مبتنی بر آب باعث کاهش اثربخشی ضد آفتاب می شود.
فواید و فواید کلی ضد آفتاب ها
فواید ضد آفتاب به عنوان یک کرم ضد پیری
حذف خطوط فضایی
چین و چروک بلاتا
کبودی ها را کاهش دهید
از دست دادن کلاژن و الاستین را کاهش می دهد
از سرطان پوست جلوگیری می کند
استحکام و حجم پوست را افزایش می دهد
برخی از مضرات ضد آفتاب ها
همانطور که گفته شد استفاده از کرم ضد آفتاب نیز می تواند اثرات مضری داشته باشد.
علائم آلرژیک
ضد آفتاب های حاوی مواد شیمیایی می توانند باعث قرمزی و تحریک پوست شوند و در برخی افراد واکنش های آلرژیک شدید ایجاد کنند.
آکنه و جوش بدتر می شوند
اگر پوست شما مستعد آکنه است، ضد آفتاب های حاوی مواد شیمیایی می توانند پوست شما را بدتر کنند. برای از بین بردن این اثر از ضد آفتاب غیر کومدون زا و بدون چربی استفاده کنید و از ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.
سوزش چشم
قرار دادن کرم ضد آفتاب در چشم می تواند باعث احساس سوزش شود. اگر کرم ضد آفتاب وارد چشم‌هایتان شد، حتما آن‌ها را با آب بشویید.
خطر ابتلا به سرطان سینه
برخی از کرم های ضد آفتاب حاوی موادی هستند که اثر استروژنی بر سلول های سرطان سینه دارند و بر سطح استروژن در خون تأثیر می گذارند.
نکاتی برای جلوگیری از آسیب کرم ضد آفتاب
همیشه قبل از تهیه کرم ضد آفتاب با پزشک خود مشورت کنید.
اگر پوست چرب دارید، از ضد آفتاب بدون روغن استفاده کنید.
کرم ضد آفتاب خود را هر دو ساعت یکبار تجدید کنید.
از مصرف کرم ضد آفتاب برای نوزادان کمتر از 6 ماه خودداری کنید.
امیدواریم این مقاله در وب سایت بی نظیر فاطمه حبشی نیز برای شما مفید واقع شده باشد.

https://fatemehhabashi.com/advantages-and-disadvantages-of-using-sunscreen/