قبل از اینکه بدانید درب ضد حریق چیست؟ همانطور که می دانید با اشاره به عنوان مقررات سه گانه ملی ساختمان باید به این نکته اشاره کنیم که درب ضد حریق استاندارد و ایمن دربی است که با انجام "درب ضد حریق استاندارد" شرایط مقاومت در برابر حریق و ایمنی را با توجه به موقعیت مکانی داشته باشد. Test" می تواند موجودیت خود باشد و همانطور که احتمالاً می دانید گروهی از عناصر شامل لولاهای درب، قاب ها، یراق آلات و سایر اجزاء است که محافظت در برابر آتش را فراهم می کند.


آیا می دانید درب ضد حریق چیست؟

زمان مورد نیاز حفاظت در برابر آتش و حرارت چقدر است؟

این لیست با قوانین و مقررات محلی ساختمان تعیین می شود. طبق تعریف، زمانی که یک درب ضد حریق می تواند طبق یک آزمایش استاندارد وارد آتش شود، درجه حفاظت در برابر آتش است که بر حسب ساعت یا دقیقه بیان می شود. این تقویم با قوانین و مقررات ساختمانی به روز می شود

آیا می خواهید بدانید درب ضد حریق چیست؟ لازم به ذکر است که تنها درب هایی به عنوان درب ضد حریق برای حفاظت دهانه ها مناسب هستند که تست کاملی را پشت سر گذاشته و درجه حفاظت آنها طبق یکی از استانداردهای فعلی تست مقاومت در برابر حریق تعیین شده باشد.

درب ضد حریق چیست؟ نمونه کامل درب با چهارچوب، قفل های اینترلاک، سطوح شیشه ای (در صورت وجود)، لوازم جانبی و قطعات مربوطه (به همین ترتیب در دهانه مورد نیاز نصب می شود) نامیده می شود. درب های ضد حریق باید کاملاً پیش ساخته باشند و بدون هیچ گونه دستکاری که بر خواص آنها تأثیر بگذارد قابل نصب باشند.


درب ضد حریق چیست؟

تمامی درب های ضد حریق باید دارای مشخصات کلی زیر باشند:

الف) باید مدارک فنی زیر را داشته باشد:

۱) گزارش آزمایش آتش نشانی از مرکز تحقیقات ساختمان، مسکن و شهرسازی داشته باشید.

2) گواهینامه ها و سوابق آزمایش آتش از آزمایشگاه ها و مراکز معتبر بین المللی (مانند TBW، Warrington، LPCB، UL، ...).

3) برای پروژه های خاص و مهم، نمونه واقعی واقعی از محل پروژه توسط دستگاه یا مؤسسه نظارتی معتبر شخص ثالث گرفته شود و آزمایش آتش سوزی استاندارد توسط آزمایشگاه معتبر روی آن انجام شود.

گزارش آزمایش آتش سوزی باید با استانداردهای مرجع و الزامات طراحی مقایسه شود.

ب) درب ضد حریق با توجه به نیاز، محل قرارگیری در ساختمان و طبق ضوابط اداره و سیستم

خود بسته شدن با حالت بسته شدن آهسته، سیستم بسته شدن خودکار و اهرم استاندارد ضد وحشت:

استثنا: دربهای ضد حریق واقع در دیوارهای مشترک جداکننده واحدهای خواب در آپارتمانهای مسکونی ممکن است

هیچ سیستم خود بسته شدن یا بسته شدن خودکار وجود ندارد.

ج) پس از بسته شدن باید امکان جلوگیری از انتشار آتش و دود از هر طرف به طرف دیگر وجود داشته باشد.

د) زمان لازم حفاظت در برابر حریق را طبق مقررات مرجع و ضوابط ساختمانی فراهم کنید.
 


درب ضد حریق چیست؟

استانداردهای بین المللی دفاتر حسابداری آتش نشانی هر سال تغییر می کند، اما ما به این قوانین و استانداردها متعهد هستیم، کار خود را به روز می کنیم، می توانید آن را در لیست های UL اروپا پیدا کنید و ما مجوز داریم. ما در حال ارائه تأییدیه و مجوز نهایی برای خدمات شما به اتحادیه هستیم و تأیید می کنیم که تمام تمدیدات برای سال 2019 مطابق با این بیانیه انجام شده است.
 

رجوع به مقاله: https://baharidoor.com/product-category/fdoor/