امروزه ماشین لباسشویی ها کارکردهای متفاوتی دارند، از جمله می توان به برنامه های مختلف شستشو، برنامه های ضدعفونی و تکنولوژی های مختلف ماشین لباسشویی از جمله رنگ و طرح اشاره کرد که امروزه قابلیت های ماشین لباسشویی نیز بسیار متفاوت است. اگرچه برندها و مدل های مختلف هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، ما برخی از آنها را در اینجا برای مرجع شما لیست کرده ایم:

نوع برنامه شستشو

برنامه های شستشو بسیار متنوع است و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود. این برنامه ها با توجه به ویژگی هایی مانند نوع پارچه، رنگ آن، مدت زمان شستشو و درجه حرارت با توجه به این ویژگی ها طراحی می شوند. یا ساخته شده از پر، لباس ورزشی، لباس زیر، تی شرت و پیراهن، لباس مخلوط، لباس تیره، لباس کودکان و ملحفه و پتو.

حرکات مختلف لباس

برای اینکه شستشوی ماشینی تا حد امکان به شستشوی دستی نزدیک شود و بالاترین کیفیت شستشو را داشته باشد، برنامه های حرکتی مختلفی در ماشین لباسشویی در نظر گرفته شد. جدیدترین ماشین‌های لباسشویی از 6 حرکت مختلف در فرآیند شستشو استفاده می‌کنند که شامل آبکشی، چرخش، استپ، چرخش، مالش و رول می‌شود. در حرکت آبکشی، لباس ها دور وان چیده شده و می چرخند. در مرحله چرخش، لباس ها به صورت دورانی چرخانده می شوند. در مرحله استپ، تمام لباس ها به داخل محفظه دیگ بخار هدایت می شوند و از آنجا به پایین پرتاب می شوند. در مرحله تاب، لباس ها از دو طرف بلند می شوند و به طرف دیگر پرتاب می شوند. مرحله آسیاب مانند مرحله قبل است با این تفاوت که لباس ها پس از بلند شدن به طرف دیگر برگردانده می شوند. در مرحله چرخاندن، لباس ها دائماً به دور خود می چرخند.

صفحه نمایش دیجیتال

مرحله شستشو، زمان باقیمانده، دور موتور، برنامه و دمای انتخابی ماشین لباسشویی را نشان می دهد.

تمیز کردن با بخار

در این سیستم آب برای شستن لباس ها به بخار تبدیل می شود که نه تنها در مصرف آب و انرژی صرفه جویی می کند، بلکه شستشوی لباس ها را بهبود می بخشد، بیماری ها را از بین می برد و گیتار را کاهش می دهد.

زنگ خطر. هشدار

این آلارم در صورتی فعال می شود که در حین کار ماشین لباسشویی و همچنین زمانی که ماشین لباسشویی آماده است، زنگ هشدار به صدا در بیاید، حتی اگر از آشپزخانه دور باشید.

قفل کودک

اگر فرزند کوچکی در خانواده دارید، خیالتان را راحت می کند که این وسیله برای آنها بی خطر است.

برنامه ضد چروک

با استفاده از این برنامه، ماشین لباسشویی با چرخه پایین تری کار می کند. در نتیجه باعث می شود لباس ها کمتر گره بخورند و از چروک شدن آن ها جلوگیری می کند.

یک دوش شبانه را برنامه ریزی کنید

اگر می خواهید ماشین لباسشویی خود را در کمترین زمان مصرف انرژی مانند نیمه شب یا شستن لباس ها همزمان با بیرون رفتن یا استراحت فعال کنید، می توانید دکمه این برنامه را فعال کرده و زمان شروع و پایان را تنظیم کنید. تجهیزات و برنامه تمیز کردن مورد نیاز

برخی از ماشین‌ها به شما اجازه می‌دهند از برنامه‌های شستشوی سریع 30 دقیقه‌ای استفاده کنید و برخی حتی برنامه‌های 14 دقیقه‌ای برای شستن لباس‌های کثیف کمتر دارند تا به سرعت به لباس‌های تمیز دسترسی پیدا کنید و مصرف انرژی ماشین لباسشویی کاهش یابد. کاهش زباله

زهکشی اضافی

اگر پوست حساسی دارید و مهم است که مطمئن شوید که هیچ ماده شوینده ای در لایه های لباس وجود ندارد، یا اگر تصادفاً بیش از نیازتان ماده شوینده در محفظه قرار داده اید و نمی خواهید روی لباستان بخورد، از این برنامه استفاده کنید. مطمئن شوید که از هر ماده ای برای تمیز کردن لباس های خود استفاده می کنید.

قبل از شستشو

اگر لباس ها خیلی کثیف هستند، با استفاده از این برنامه قبل از شروع شستشوی اصلی، مقداری لکه از روی لباس پاک می شود. نمایندگی رسمی لوازم خانگی بوش در ایران

ورودی آب سرد و گرم را جدا کنید

اگر نزدیک ماشین لباسشویی خود یک شیر آب گرم دارید، توصیه می کنیم یک دستگاه با دو ورودی آب، یعنی دو شیر، خریداری کنید. ماشین های لباسشویی با این ویژگی می توانند با استفاده از شیر آب گرم به جای استفاده مداوم از المنت برای گرم کردن آب در زمانی که شستشو به دمای بالاتری نیاز دارد، در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

برنامه شستشوی اقتصادی

برنامه شستشوی اقتصادی که اغلب برای لباس های کتانی و الیاف مصنوعی استفاده می شود، از حداکثر دمای آب 60 درجه سانتی گراد استفاده می کند و امکان شستن 3 کیلوگرم لباس را با 30 درصد صرفه جویی در زمان و 40 درصد صرفه جویی در مصرف آب و برق نسبت به حالت عادی فراهم می کند. چرخه شستشو، شستشو.

شما اینورتر را قورت می دهید

موتور اینورتر تسمه ندارد و مستقیماً به محفظه ماشین لباسشویی متصل می شود. به دلیل عدم وجود تسمه، موتور دایرکت درایو ظروف را به طور مستقیم به حرکت در می آورد و باعث کاهش لرزش و صدای ماشین و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می شود. همچنین برداشتن تسمه و لوازم جانبی باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین افزایش فضای داخلی خودرو و قابلیت شستشو می شود. قدرت شستشوی بالا به این معنی است که هر بار که از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، می توانید لباس های سنگین مانند پتو و ملحفه را با سهولت و با مصرف انرژی کمتر بشویید.

پاک کننده ماشین لباسشویی اتوماتیک

با استفاده از این برنامه مواد شوینده باقی مانده در لوله ها و وان شستشو با استفاده از آب گرم تمیز می شوند و از خرابی دستگاه به دلیل وجود رسوبات داخل آن جلوگیری می شود. این برنامه فقط زمانی کار می کند که دستگاه کاملا خالی باشد تا از آسیب احتمالی به لباس های شما جلوگیری شود.

بو زدایی با استفاده از هوای گرم

این عملکرد با استفاده از هوای گرم و بدون استفاده از صابون یا خیس کردن لباس، بوهای نامطبوع لباس مانند بوی سیگار، دود، غذا و ... را از بین می برد.

تکنولوژی Ecobubble

با استفاده از فناوری Ecobubble، کف با افزودن هوا به آب و صابون ایجاد می شود. سپس فوم کاملاً پارچه را می پوشاند و صابون محلول را به طور کامل در الیاف پارچه جذب می کند. بنابراین، لباس‌ها بدون نیاز به دمای بالای آب، سریع‌تر و دقیق‌تر شسته می‌شوند. یکی از مزیت های اصلی این فناوری آسیب کمتر به لباس ها، مصرف برق کمتر و صدای کمتر به دلیل درگیری کمتر قطعات مکانیکی ماشین لباسشویی است.

نوع سنسور

برای حداکثر راحتی و کارایی بهینه ماشین لباسشویی، انواع سنسورهای هوشمند مانند سنسور وزن لباسشویی، سنسور لرزش، سنسور فوم و مواد شوینده را می توان در ماشین لباسشویی نصب کرد.

سیستم عیب یابی هوشمند

با استفاده از این سیستم ارائه شده توسط ال جی، در صورت بروز هرگونه نقص در ماشین لباسشویی، با فعال کردن دکمه مربوط به این سیستم و تماس با مرکز خدمات مشتریان دستگاه مربوطه، کارشناسان صدای زنگ مخصوصی را می شنوند که صدای آنها را گوش می دهند. و علت مشکل را شناسایی کنید.

فناوری مصرف انرژی صفر در حالت آماده به کار

ماشین لباسشویی مقداری انرژی را بین چرخه های کاری ماشین هدر می دهد. با استفاده از این فناوری میزان مصرف انرژی در این حالت صفر شده و در مصرف برق صرفه جویی می شود.

بخاری سرامیکی

در مناطقی که شوری آب زیاد است یا به عبارتی آب سخت تعمیر ماشین لباسشویی بوش ، املاح موجود در آب باعث فرسایش بخاری و در نهایت کاهش عمر آن به 4 سال می شود. اما در بخاری های با روکش سرامیکی محلول های آبی نمی توانند رسوب ایجاد کنند که به طور طبیعی باعث افزایش طول عمر بخاری می شود. علاوه بر این، از آنجایی که این بخاری ها به سرعت گرم می شوند، برق کمتری مصرف می کنند.