x تبلیغات
مجله پارسی

روشنایی اداری و تجاری

 


نورپردازی فضا چیزی است که این روزها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و طراحان همواره سعی می کنند از عناصر نورپردازی به بهترین نحو برای تزئین و زیباسازی فضا استفاده کنند. همانطور که می دانید نورپردازی در محیط های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نیاز به رنگ خاصی از نور دارد، در واقع رنگ ها و انتخاب رنگ منابع نور نقش مهمی در فرآیند طراحی نورپردازی دارند.

یکی از عناصری که در طراحی و نورپردازی چراغ اداری توکار یک فضا استفاده می شود، نورپردازی های اداری، تجاری و تجاری می باشد که می توان از آنها در محیط های مختلف برای زیباسازی یا تزئین فضا و همچنین تامین نور کافی و مناسب برای محیط استفاده کرد. بسیاری از می توانید از نور برای بزرگتر یا کوچکتر کردن فضا استفاده کنید. به عنوان مثال در محیط اداری یا کاری نورپردازی محیط باید به گونه ای انجام شود که فضا عریض تر به نظر برسد به همین دلیل از نورپردازی اداری و تجاری استفاده می شود. مکان مناسب مهم است.

فضای اداری و تجاری 60*60

نورپردازی عنصری است که استفاده خلاقانه آن می تواند نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار شما داشته باشد و در این راستا استفاده از نورپردازی اداری و تجاری در محیط های رسمی و یا فروشگاه های بزرگ افزایش یافته است.

نورپردازی اداری

لامپ اداری و تجاری

نورپردازی در محیط های عمومی مانند ادارات و مراکز خرید تابع قوانین خاصی و استانداردهای خاص خود است و هر فضا ممکن است به انواع خاصی از نور اداری و تجاری نیاز داشته باشد. از آنجایی که بیشتر فعالیت های اداری در طول روز انجام می شود، نور مصنوعی جنبه مکمل دارد. برای ساختمان های اداری بزرگ، نورپردازی از ادارات و مشاغل در اولویت است زیرا قسمت مرکزی ساختمان نور طبیعی مستقیم و کافی دریافت نمی کند.

روشنایی اداری و تجاری Karixi

در یک محیط اداری، نور مصنوعی را می توان در نزدیکی پنجره ها قرار داد تا تفاوت بین جهت نور مصنوعی و طبیعی به حداقل برسد. در مکان هایی که افراد عبور می کنند و راه می روند باید نور یکنواخت و کافی وجود داشته باشد و در واقع نور 100 تا 150 لوکس برای این مکان ها کافی است. به طور کلی در ادارات و فضاهای اداری نیاز به تامین شدت نور 200 تا 300 لوکس از طریق انواع چراغ های اداری و تجاری می باشد. بهتر است شدت نور 500 لوکس روی میز ارائه شود. مستقیماً روی چشم افراد تأثیر نگذارید.

یکی از روش های جدید نورپردازی در محیط های اداری و تجاری استفاده از لامپ های خطی می باشد، این لامپ ها به سه صورت روکار، فرورفته و آویز مورد استفاده قرار می گیرند، شکلی زیبا و مدرن دارند و می توان از آنها به عنوان المان استفاده کرد. که هم به عنوان دکوراتور و هم به عنوان چراغ تامین کننده استفاده می شود، در اندازه ها و ابعاد مختلف وجود دارد که به شما امکان می دهد هر شکلی از نور را نصب کنید. چراغ های خطی برای محیط های اداری بسیار مناسب هستند، زیرا نور یکنواخت را در اتاق پخش می کنند و نوری که تولید می کنند بدون فلاش و بدون لکه های تاریک است. این محصولات دارای دو مدل ال ای دی و بدون لامپ می باشد که نوع ال ای دی آن مصرف انرژی کمتری دارد و مقرون به صرفه می باشد بنابراین می توان از آن به صورت خطی یا سری در محیط های مختلف مانند راهروهای اداری، ساختمان های تجاری و ... استفاده کرد.

در سالن ها و دفاتر همایش، تامین نور به گونه ای که چهره افراد به خوبی دیده شود و میزها را نورپردازی کند، مهم است و در آن قسمت ها برای نورپردازی میزهای کنفرانس نیاز به تامین روشنایی اداری، روشنایی تجاری و استوک می باشد. استفاده شده. . مقدار 400 لوکس حتی در این مناطق. نورپردازی فضای اطراف مشتریان به روش های مختلف خوب است، در واقع چراغ های این قسمت ها باید برای شناسایی مناطق تردد، گفتگو، انتظار و سایر افراد کمک کننده باشد.

اهمیت نورپردازی در محیط اداری

نورپردازی فضای اداری علاوه بر نورپردازی محیط، نقش مهمی در سرمایه گذاری فضای شرکت یا کسب و کار دارد، بنابراین باید در انتخاب چراغ های اداری و تجاری دقت زیادی داشته باشید.

در محیط اداری و کاری هدف اصلی فنی مهندسی ثامن افزایش بهره وری و کارایی است و از روش های مختلف طراحی با استفاده از انواع نورپردازی های اداری و تجاری استفاده می شود، همچنین این روزها رضایت کارکنان از محیط کار اهمیت زیادی پیدا کرده است، بنابراین نورپردازی باید بر روی دید و بینایی ذهنی کارکنان تاثیر مثبت داشته باشد البته باید توجه داشت که استفاده از روش های نورپردازی تکراری می تواند بر وضعیت روحی کارکنان تاثیر منفی بگذارد.


نورپردازی برای ادارات و ساختمان های تجاری در طرح های متنوعی وجود دارد و از انواع مختلف نورپردازی مانند لامپ های فلورسنت یا چراغ های LED در داخل آنها استفاده می شود. در ادارات، چراغ های آویز در ارتفاع حدود 60 سانتی متری آویزان می شوند و ترکیبی از نور مستقیم و غیرمستقیم را در سطح مورد نظر ایجاد می کنند.

چراغ های سقفی اداری و تجاری

نورپردازی اداری و نورپردازی تجاری را می توان در داخل خانه یا روی سطح نصب کرد و از هر کدام می توان به عنوان آویز استفاده کرد.

ویژگی های روشنایی اداری و تجاری

توزیع نور یکنواخت برای جلوگیری از خیرگی چشم.

ذخیره انرژی

بدون نور آزار دهنده

حسن و زیبایی

لامپ ها انواع مختلفی دارند

در اشکال و اندازه های مختلف
 

نه حقایق ساده درباره فالوور اینستاگرام توضیح داده شده

نحوهی بالا آمدن سلنا گومز در این صنعت هم شبیه به آریانا گرانده بوده است. در صفحهی سلنا گومز، عکسهایی از خودش و همچنین ویدیوهایی از موزیک ویدیوهایش را پیدا خواهید کرد. وی کار موسیقی را به صورت رسمی از سال ۱۳۷۸ آغاز کرد. او جوایز موسیقی فراوانی دریافت کرده و موزیک ویدیوهای او بیش از 8 میلیارد بار در اینترنت مشاهدهشدهاند. او با ۲۵۰ میلیون فالوور چهارمین ورزشکار با بیشترین فالوور در کل این شبکه اجتماعی است. اگر عاشق سفر و پرواز باشید، این کار برای شما عالی است. حساب شما باید بخش بیو، عکس پروفایل و حداقل یک پست داشته باشد. امروز هم روز مادر است و میخواهید یک سرویس قابلمه را در قالب یک پست اینستاگرامی به مشتریان معرفی کنید. اگر میخواهید شغلی برای تمام زندگی خود انتخاب کنید، نباید تنها معیار شما درآمد باشد و انگیزههای بیرونی اهمیت بسیار بیشتری دارند. همچنین قابلیت دیگری با عنوان «مخلوط» در برنامه وجود دارد که علاوه بر فالوو کردن، پست ها را لایک کرده و کامنت نیز ثبت می کند تا حساب شما دیرتر بلاک شود. فالوور اینستاگرام تضمینی نیز در سرویس های ربات موجود می باشد. این شغل معمولا تجربهی بالایی نیاز دارند و جدیدترین راهنمای شغل های پردرآمد مجازی،خانگی،فنی در ایران و سایر کشورهای جهان بدون نیاز به سرمایه یا با سرمایه کم با بازار کار همیشگی در پیش از استخدام شدن به عنوان متخصص هوشبری باید علاوه بر مدارک تحصیلی و مهارتهای لازم، حداقل ۵ سال سابقهی کار در اتاق عمل داشته باشید. این شغل تنها در سال ۲۰۲۰، حدود ۲۱٪ رشد داشت و دستمزد سالانهی یک مهندس نفت در سال به طور میانگین، بیش از ۴۰ هزار دلار است. بر خلاف فالوور فیک، این نوع فالوور از افراد واقعی به وجود آمده است که به انتخاب خودشان صفحه شما را فالو میکنند. این شغل کار بسیار سختی است و ممکن است تمامی وقت شما را در طول شبانهروز بگیرد و با دغدغههای ذهنی بسیاری همراه باشد.

همچنین اگر رمز دو مرحله ای پیج مورد نظر برای خرید از قبل فعال باشد، باید پس از خرید بلافاصله جهت غیر فعال کردن آن اقدامات لازم صورت بگیرد. توجه داشته باشید این سامانه جهت قرعه کشی اینستاگرام به مدت محدودی رایگان است ولی در نظر داشته باشید بعد از این زمان محدود هزینه برگزاری قرعه کشی اینستاگرام در سامانه بییب متغیر می باشد . جم فالوور یک ابزار راحت و مطمئن جهت افزایش تعداد فالوور و جذب دنبال کننده است. در حال حاضر که فروشگاه ها و کسب و کار ها تبدیل به کسب و کار های آنلاین شده اند، یا اگر شعبه فیزیکی دارند، یک شعبه آنلاین نیز تاسیس کرده اند، هر روز به دنبال فالوور بیشتر هستند تا بتوانند بیشتر دیده شوند. هر چه تعداد فالوور های یک حساب بیشتر باشد، تعداد مشتریان احتمالی آن حساب نیز بیشتر خواهد بود. اگر بیشتر کامنتهای یک پیج توسط پیجهای با یوزرنیم عجیب و غریب و یا بدون عکس پروفایل ثبت شده باشند، فیک بودن فالوورهای آن پیج تقریباً قطعی است. این اکانت ها به راحتی توجه هر کاربری را به خود جلب می کنند و هر مخاطبی در یک چشم بهم زدن متوجه فیک بودن فالور های پیج مربوطه می شود. یکی از روش ها افزایش فالوور در اینستاگرام فعال بودن و استمرار داشتن در تولید محتواست . یکی دیگر از خواننده و بازیگران محبوب که توانسته 78.6 میلیون فالوور در حساب کاربری اینستاگرام خود جذب کند. او توانسته با کمک ایجاد ارتباط متعامل از طریق لایو و استوری، طرفداران خود را همواره شیفته خود نگه دارد.

پستهای اینستاگرام راک خیلی پویا بوده و او اغلب از ویدیو برای صحبت با بازدیدکنندگانش استفاده میکند. وقتی شما از محتواهای به اشتراک گذاشته در بستر اینستاگرام دیدن می‌کنید در واقع دارید همان عمل بازدید یا ویو را انجام می‌دهید که ما در این مقاله مای ممبر قصد داریم راجع به این اصطلاح پرکاربرد صحبت کنیم. البته برای کسب درآمد از تردز فقط خرید فالوور کافی نیست و باید در کاری که انجام میدهید، حرفهای باشید و محتوا، خدمات و محصولات باکیفیتی را ارائه دهید. خرید ویو اینستاگرام از ناب فالوور: چرا بهترین انتخاب است؟ همانطور که گفتیم، صرف استفاده از خدمات ناب فالوور نمیتواند ورود شما به اکسپلورر و موفقیت در اینستاگرام را تضمین کند. به طور کلی سعی کردیم در این مطلب به ترفندهای رایگان افزایش فالوور اینستاگرام برای افزایش آگاهی شما اشاره کنیم. از مهمترین این انگیزهها میتوان به درآمد و وجههی اجتماعی شغل اشاره کرد. البته این شغل در کنار مزیتهایش میتواند یک شغل بسیار پر استرس نیز باشد؛ زیرا مسئولیت جان مسافرها در دستان خلبان است. این شغل سطوح مختلفی دارد و اگر بتوانید خود را به سطوح بالا مثل مترجمی برای شرکتهای تجاری بینالمللی یا سازمانهای دولتی دارای روابط خارجی برسانید، کارهای شما بسیار حساس خواهند بود و به ازای همین حساسیت و دشواری کار شما، درآمدتان نیز بالا خواهد بود. از دیگر معایب شغل تحلیل مالی این است که این شغل، مشابه با تمامی مشاغل مالی دیگر، برای اکثر افراد، انگیزهای جز انگیزههای خارجی ندارد و میتواند خیلی زود شما را خسته و افسرده کند. در اینستاگرام از مسابقات و قرعه کشی برای جذب فالوورهای بیشتر استفاده کنید(البته با استراتژی)، از مخاطبان خود بخواهید شما را دنبال کنند و در کامنت های شما دوستان خود را تگ کنند.

حتی اگر دنبال کنند، احتمالاً دنبالکنندگانی بلندمدت، وفادار یا فعال نخواهند بود. هزینه ای که پیج ها بابت این تبلیغات دریافت می کنند، براساس تعداد بازدید آن محاسبه می شود. برای بررسی قوانین جدید اینستاگرام، ابتدا مشخص میکنیم که چه کسانی میتوانند از اینستاگرام استفاده کنند، و چه کارهایی در اینستاگرام ممنوع است. کریستیانو رونالدو که در سالهای اخیر به محبوب ترین ورزشکار شبکه های اجتماعی تبدیل شده است، از محبوبیت فوق العادهای برخوردار است. در آخر، فالوورشدهترین اکانت اینستاگرام، خود اینستاگرام است! این به معنی دنیال کننده های یک اکانت می باشد که عدد روبروی آن نشان دهنده تعداد بازدید گنندگان آن می باشد. در ادامه ما 10 کاربقری که بیشترین تعداد فالوور در اینستاگرام را دارند به شما معرفی میکنیم و پس از آن شما قضاوت کنید که آیا این افراد ارزش این همه فالوو شدن را دارند یا خیر! شاید برای شما عجیب باشد که یکی از شغل های پردرآمد جهان، شغل متخصص بیهوشی است. مهندسین عمران میتوانند پس از سالها کسب تجربه و پیشرفت، به جایگاه مدیریت ارشد ساخت و ساز که یکی از شغل های پردرآمد جهان است، برسند. دیجی فالوور را قطعا میتوان یکی از گسترده ترین و بزرگترین مراجع در زمینه خرید محصولات اینستاگرامی خصوصا فالوور دانست. ساخت عکس و ویدیو برای دیجی ممبر است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید! رونالدو موفق شد رکورد شبکههای اجتماعی از جمله اینستاگرام را هم مانند زمین فوتبال فتح کند تا در این عرصه هم بهترین و در صدر باشد. بازیگر است. او یک آلبوم موفق را در سال 2013 عرضه کرد که باعث محبوبیت روزافزون او شد. کریستین رونالدو از این حیث که نه خواننده است، نه بازیگر و نه کارداشیان در این لیست خاص محسوب میشود، در واقع او یکی از بهترین فوتبالیستهای دنیاست. ما این لیست را با کسی که هم کلی خاطرخواه دارد و هم کلی آدم از او متنفر هستند شروع میکنیم.

شاید تعجب کنید ولی مترجمی در جایگاه هشتم لیست شغل های پردرآمد جهان قرار دارد. همچنین، شغل وکالت نیز درآمد بالایی دارد. محمدرضا گلزار یکی از شناخته شدهترین و محبوبترین بازیگران ایرانی است که علاوه بر بازیگری در عرصه مدلینگ و خوانندگی نیز فعالیت دارد. با توجه به اینکه در سالهای آینده زندگی انسان وابستگی بسیار شدیدی به اپلیکیشنها و نرمافزارها خواهد داشت، این شغل بسیار هیجانانگیز، آیندهی فوق العاده درخشانی دارد و میتوان آن را یکی از بهترین مشاغلی دانست که میتواند نه تنها انگیزههای بیرونی، بلکه والاترین انگیزههای درونی شما را ارضاء کند. کار کردن با پیچیدگیهای فوق العاده مغز انسان، به هیچ عنوان کار آسانی نیست و واقعا این متخصصان لایق این دستمزد بسیار بالا هستند. در صورتی که هر کدام از قوانین جدید اینستاگرام را نقض کنید، اینستاگرام محدودیتهایی برای صفحه شما ایجاد میکند که از محدودیتهای چندساعته و چندروزه برای لایک و کامنت و جذب فالوور و فالو کردن پیج های جدید، تا بسته شدن کل پیج شما برای همیشه میتواند پیش برود. بنابراین، اگر در رشتهی پزشکی تحصیل میکنید و هنوز برای تخصص خود تصمیم نگرفتهاید، تخصص مغز و اعصاب را به شما پیشنهاد میکنیم. مهندسین عمران میتوانند برای مشاهدهی آگهیهای شغلی رشتهی عمران و ارسال رزومه به آنها، کلیک کنند. اگر دارای تحصیلات در رشتهی مهندسی مکانیک هستید و هنوز کاری که دوست دارید پیدا نکردهاید، حتما نگاهی به آگهیهای استخدام رشتهی مهندسی مکانیک بیاندازید. حتما شما هم پیجهای خصوصی را در اینستاگرام دیدهاید. از این طریق شما به سود خود دست پیدا کنید.

در ادامه به بررسی مهم ترین نکاتی که میتوان در مورد کارکرد الگوریتم ها و قوانین اینستاگرام در سال 2022 بیان کرد، اشاره میکنیم. از سوی دیگر قادر به دستیابی به اطلاعات جمعیتشناسی گوناگون راجع به فالوورهای خود خواهید بود و برای مثال میتوان به سن، جنسیت و محل زندگی آنها اشاره کرد. در آگوست 2017 او تمام عکسهایش را پاک کرد تا توجهات را جلب آلبوم جدید و سینگل ترکش کند. او در سال 2013 آلبومی از خود منتشر کرد که رفتهرفته به محبوبیت او اضافه کرده و کلی جایزه در طی این سالها نصیب او کرده است. او ابتدا در یک تعداد ویدیو و کلیپ ظاهر شد و از آن زمان به بعد مردم بیخودی به او توجه کرده و رویش حساس شدهاند. احتمالا شما هم این شایعه را شنیده باشید که الگوریتم اینستاگرام 2022 به ویدیو اهمیت بیشتری نسبت به عکس میدهد؛ اما اینستاگرام در یک استوری به این شایعه خاتمه داد. باشد. ما در پنل فالورآنلاین به شما خدمات زیادی میدهیم که به راحتی به اهداف خود برسید. در این مطلب با استناد به یک رده بندی ارائه شده توسط «The World Ranking» به شما پرطرفدارترین ورزشکاران جهان در اینستاگرام را نشان میدهیم که کریستیانو رونالدو در صدر آنها قرار دارد. اگر در مورد نحوه کار این نرم افزار کنجکاو شده اید، باید بگوییم که عملکرد آن با باقی برنامه ها یکسان بوده و شما برای ثبت سفارشات تان نیازمند دریافت سکه هستید. دانستن قوانین جدید اینستاگرام، به اندازه دانستن نحوه کارکرد الگوریتم اینستاگرام مهم است؛ زیرا در صورت نقض این قوانین، ممکن است اکانت شما محدود شده یا حتی از دستتان برود.

چگونه یک کسب و کار را تنها با مسجد جامع یزد راه اندازی کنیم

منبع عکس: seeiran.ir، عکاس: نامشخص«بازار نقش جهان» از مشهورترین مراکز خرید و بازارهای سنتی اصفهان است که بهعنوان بخشی از منظر «میدان نقش جهان» در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.قدمت میدان نقش جهان به دوره صفویه بازمیگردد؛ اما در دوره سلطنت رضاخان بازسازی حجرههای اطراف میدان، باعث تجدید حیات این بازار شد. در پیرامون میدان، مشهورترین و عظیمترین بناهای تاریخی اصفهان مانند مسجد جامع عباسی یا مسجد شاه (در ضلع جنوبی). که در زمان حیاتش به تدریس دروس فقه و برگزاری جلسات مذهبی در مسجد میپرداخت.کاشیکاری مسجد از داخل تماما بهصورت معرق کار شده و کتیبههایی که با خط ثلث نوشته شدهاند از آثار علیرضا تبریزی عباسی بر دیواره های مسجد جلوه میکند. در قسمت داخلی بنا با کاشیکاری هفت رنگ و منقش به طرحهایی از قبیل گل، بته، شکارگاه، پرندگان و حیوانات مختلف و مینیاتورهای منحصربهفرد تزیین شده، و در کنار این تصاویر نقاشی هایی از آنژل و لوکار از نقاشان اروپایی بر دیواره بنا خودنمایی میکند.طبقات کاخ با دو ردیف پله مارپیچ و یک ردیف پلکان زیگزاگی که به پله های شاهی معروف است و شامل ۹۴ پله است به هم مرتبط میشوند. آنقدر این میدان بناهای زیبا و تاریخی دارد که دست شما را در انتخاب یک لوکیشن مناسب جهت عکاسی باز میگذارد.گشتوگذار در بازار نیز بخش جدا نشدنی از هر سفر است، وجود بازارها متعدد در اطراف میدان نقش جهان علاوه بر ایجاد یک مرکز تجاری فوقالعاده، شما را در انتخاب و خرید آسان یاری میکند.قهوهخانه هایی در اطراف میدان نقش جهان به چشم میخورند که در گذشته بهعنوان محلی برای گذران وقت شاعران، هنرمندان، درباریان و گاها مردم عادی استفاده میشده، در برخی از این قهوهخانهها پردههای نقالی برپا میشده و مرشد یا نقال با بازگو کردن داستانهای شاهنامه نقش بسزایی در سرگرم کردن مشتریان قهوهخانه داشت اند.

برساد - تارنمای خبری تحلیلی زرتشتیان - گزارش تصویری از حضور گردشگران ... فراموش نکنید برای رفتن به این کافه از 8 صبح تا 12 شب وقت دارید. فرض کنید در حال راه رفتن هستید و ماهی روی سرتان پرواز می کند. در زمان فتح هند توسط داریوش اول چوگان در سرزمین هند نیز شناخته و رواج پیدا کرد. کالسکه سواری از دیر باز بهعنوان یکی از مشاغل سنتی اصفهان شناخته میشود که امروزه شکلی جدید و فانتزی در جهت گردشگری پیدا کرده است.در قسمتی دیگر عکاسخانهها یا عکاسیهای سیار به شما امکان میدهد که در فضای تاریخی و با معماری باشکوه ایرانی بهترین خاطرات را ثبت کنید. ساختمانی خشتی و چیدمانی کاملا سنتی ویژگی بارز این هتل سنتی است که شما را به روزگاران دور میبرد و میزبان خوبی برای مسافران تور یزد نیز شناخته میشود. اقامتگاه سنتی هتل ترنج در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد. کوچههای گلی و باریک آشتیکنان با معماری جذاب، رستورانهای متعدد، اقامتگاه و هتلهای گوناگون، مسجد جامع یزد، آبانبارهای کویری از جمله آبانبار شش بادگیر، بازار و میدان امیرچخماق، نمونههایی از دیدنیهای بافت تاریخی یزد هستند که چشمانداز جذابی برای گردشگران دارند.خانههای ایلخانی بافت تاریخی یزد برای گردشگران جذابیت بسیاری دارد و هنوز هم قابل سکونت است. کباب سرای محمد یکی از رستورانهای عالی و معروف در شهر اصفهان است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد از ایجاد نخستین نوروزگاه در بافت تاریخی شهر میراث جهانی شهر یزد خبرداد. اسم یزد که میآید، تصویری از شهری کویری در ذهنمان نقش میبندد. بهتر است که برای گردش و تفرج در شهر یزد، به محلههای تاریخی آن سرزده و در این محلات از جاذبههای گردشگری و دیدنیهای یزد که بار تاریخی و سنتی دارند؛ بهره ببرید. طی سالهای اخیر، حمام وكیل به چایخانه سنتی تغییر كاربری داده است. طی سالهای پس از هخامنشیان چوگان به مرور کمرنگ شد تا زمان حکومت صفویان دوباره به این ورزش کهن پرداخته و آن را احیا کردند. بعد ها که این مانور کهن نظامی بهصورت بازی و ورزش در آمد نام چوگان را به خود اختصاص داد.تاریخچه این بازی به ۶۰۰ سال پیش از میلاد باز میگردد، که بازی خاص شاهان هخامنشی بوده و بهمنظور پرورش شاهزادگان و آشنایی آنان با قواعد جنگی برنامهریزی شده است. چوگان از جمله ورزشهای کهن ایران بشمار میرود، که به خاطر محبوبیتی که در بین پادشاهان داشته به بازی شاهان معروف است. یک شهر کوچک و قدیمی است ولی به خاطر مسجد جامع اش که یکی از قدیمی ترین مسجدهای ایران است بسیار معروف است. معماری و بافت کویری استان یزد بسیار شگفتانگیز است و با دیدنیهای منحصر به فرد خود به یک مقصد گردشگری جذاب تبدیل شده است. یکی از مهمترین مساجد تاریخی ساخته شده در عهد صفوی که معماری ایرانی اسلامی خاص اش و با کاشیکاریها و نجاری قرن یازدهم، آن را به شاهکاری بی بدیل تبدیل کرده است. سبک معماری در دوره صفویه برپایه نمایش اقتدار امپراتوری از یک حکومت اسلامی است، که با قرار دادن بناهای خاص در مرکز شهرها بهخصوص پایتخت سعی در جلب توجه بیشتر و بزرگتر جلوه دادن نمایههای مذهبی و سلطنتی داشتهاند.با تحولاتی که در زمان پهلوی مبنی بر ساخت جادهها و خیابانها در اطراف میدان صورت گرفت دسترسی سواره را نیز به میدان نقش جهان افزود.

در بازسازی و طراحی این هتل سعی شده است تا تمام عناصر معماری عصر صفوی حفظ شود و کاروانسرا به صورت گسترده مرمت گردد. ایجاد ارتباط بین باغ و کاخ هنگامی که کوروش به سلطنت رسید به تأثیر از باغهای بینالنهرین کاخ باغی را ساخت که بیانگر قدرت هخامنشیان در پاسارگاد بود. و در اردیبهشت ۱۳۵۸ به شماره ۱۱۵ جزء نخستین آثار ایرانی بود که بهعنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید. چنانچه قصد اقامتی به یادماندنی را در هتل های یزد مانند هتل داد یزد و هتل جهانگردی یزد را داشته باشید، کافی است با شماره تلفن 74495-021 ارتباط برقرار کنید تا همکاران ما در بخش رزرواسیون هتل داخلی شما را راهنمایی کنند. میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ به شماره ۱۰۲ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد . میدان نقش جهان در شمال شهر اصفهان و در مرکزیت مجمعه بناهای دولت خانه صفوی قرار گرفته است. شهر نوین باید بهخوبی تمدن و جایگاه فرهنگی اسلامی و مردمی بودن حکومت را به تصویر میکشید. مسجد امام به نام های دیگری همچون مسجد شاه، مسجد جامع عباسی و مسجد سلطانی نیز شهرت دارد، که پس از انقلاب اسلامی به مسجد امام معروف شد. چهارباغ عباسی هم یادگاری از همان دوران است. همان طور که از نام بازار پیدا است، در این خیابان دهها فروشگاه مختلف کیف و کفش فعالیت دارند.

بازار بزرگ اصفهان همچون دیگر بازارهای سنتی، شامل بخشهای مختلفی مانند سراها، تیمچهها، کاروانسراها، مسجد، حمام و مدارس میشود.در گذر زمان هر یک از راستههای بازار بزرگ اصفهان به فروش کالاها و محصولات مختلفی اختصاص داشته است و از راستههای بازار میتوان به بازار قیصریه، بازار جارچی، بازار آهنگرها، بازار رنگرزها، بازار کفشدوزها، بازار دروازه اشرف، بازار نیما، بازار زرگرها و بازار قنادها اشاره کرد.بازار بزرگ اصفهان فعالیت اقتصادی چشمگیری ندارد؛ اما معماری و قدمت این بازار حرف اول را در میان بازارهای سنتی ایران میزند. منبع عکس: touristgah.com، عکاس: نامشخص«مرکز خرید گلدیس» یکی از مراکز خرید اصفهان برای تهیه محصولات سنتی و صنایع دستی است. اگر قصد سفر به این شهر را به تهیه بلیط اتوبوس اصفهان را دارید، پیشنهاد میکنیم که اگر میخواهید از تمامی قسمتهای نقش جهان و جاذبههای اطرافش دیدن کنید، یک برنامهریزی درست داشته باشید. از فراز این کاخ چشم انداز شهر اصفهان به خوبی دیده می شود. البته این دو ورودی برای رانندگان مناسب هستند. «مرکز خرید پنج طبقه» یکی از مراکز خرید ارزان اصفهان است که با تنوع، کیفیت خوب و قیمتهای مناسب کالاهای خود، طرفداران بسیاری در میان اهالی شهر اصفهان دارد. منبع عکس: رهبال آسمان، عکاس: نامشخص«مرکز خرید پارلمان» از مراکز خرید ارزان اصفهان است که در میان اهالی شهر شهرت دارد.

تمام ماهیفروشیهای شهر اصفهان، ماهیهای خود را از بازار ماهی خلیج فارس تهیه میکنند. بمنظوراستحضار عموم اهالی ازقوائد لایحه قانون شهرداری وآشنایی بوظایفی که بعهده انجمنهای شهرها وقصبت وشهرداران ومامورین شهرداری محول است ومتوجه ساختن اهالی باین که اشخاص نیکنام ومطلع وبصیر ومورداعتماد راباراده خود انتخاب نمایند شرحی تهیه شده که بوسیله رادیومنتشرگردید. بهترین گزهای اصفهان و بهترین آثار صنایع دستی این شهر را میتوان در بازار قیصریه تهیه کرد. این ساختمان زیبا عمارت بی مثال عصر صفوی در شهر اصفهان است که از معماری فوق العاده ای خیره کننده ای برخوردار می باشد. از آنجا که عمارت قدیمی در باغ نقش جهان همزمان با ساخت این میدان. ایوان مسجد جامع یزد: ورودی ایوان مسجد جامع یزد، فضای طاق مانندی است که روی سقف و حاشیه آن سوره فتح با خط زیبایی نقش بسته. فضای سبز داخل میدان با فواره ها و حوضی بزرگ و زیبا نمایی دلنشین را ایجاد میکند. درب اصلی کاخ توسط شاه عباس از نجف و حرم حضرت علی (ع) به ارمغان آورده شده که برخی معتقدند علت نامگذاری عالی قاپو نیز حرمت و عظمت این درب متبرک بوده است.در جایی دیگر بیان شده که نام این مکان از باب العالی عثمانیان گرفته شده، زنجیری بسیار بزرگ از درب کاخ آویزان بوده که مردم عادی برای امان خواستن یا عدالت خواهی به آن دخیل میبستهاند و کتیبه ایی که بر سردر ورودی نصب شده منقش به ۱۱۰ توپ جنگی است که در حروف ابجد نماد نام امام علی (ع) است. این سر در به بازار سنتی اصفهان راه دارد و بازدید از مغازههای قدیمی آن بسیار لذتبخش است. منبع عکس: borna.news، عکاس: نامشخص«بازار بزرگ اصفهان» یکی از بازارهای سنتی اصفهان است که در هر گوشه آن معماری زیبا و بینظیر ایرانی مشاهده میشود. این مرکز خرید نسبت به دیگر مراکز خرید اصفهان چندان بزرگ نیست؛ اما تمام کالاهای برندهای داخلی و خارجی آن از تنوع و کیفیت مناسبی برخوردار است.

«مرکز خرید نوژن» که از مراکز خرید ارزان اصفهان به شمار میرود، مرکز خرید چندان بزرگی نیست؛ اما برای خرید پوشاک باکیفیت و قیمت ارزان، انتخاب مناسبی است. منبع عکس: funibo.com، عکاس: نامشخص«بازار قیصریه» که بخشی از بازار بزرگ اصفهان به شمار میرود، از قدیمیترین مراکز خرید سنتی اصفهان است که در سالهای ۱۰۱۱ تا ۱۰۲۹ بهدستور شاه عباس صفوی و با تلفیق معماریهای دوره صفوی و سلجوقی ساخته شد. منبع عکس: google map، عکاس: مرتضی بابایی فر«بازار بزرگ حکیم» بخشی از بازار بزرگ اصفهان و از بازارهای سنتی شهر است که بهترین مکان برای خرید انواع فرشهای دستبافت، فرش ابریشم و تابلو فرش به شمار میرود. از آنجا که میدان نقش جهان از شهرت بسیار زیادی در بین آثار تاریخی و جاذبههای گردشگری ایران برخوردار است، سالانه جمع کثیری برای بازدید از این مکان ارزشمند به اصفهان سفر میکنند. این میدان که محلش بسیار نزدیک به میدان شاه. منبع عکس: isfahancitycenter.com، عکاس: نامشخص«مرکز خرید سیتی سنتر» یکی از مشهورترین و بزرگترین مراکز خرید اصفهان است که هفت طبقه دارد. مرکز خرید سیتی سنتر اصفهان با نمای ظاهری زیبا و طراحی داخلی بسیار لوکس، کمی دور از شهر قرار دارد؛ اما با تنوع و کیفیت مناسب کالاها از بهترین مراکز خرید اصفهان به شمار میرود. در برخی از روزهای سال در سیتی سنتر، حراج ویژه برگزار میشود. این تالار محل پذیرایی از مهمانان ویژه شاه بوده که بهراحتی می توانستند بازی چوگان، چراغانی، اتش بازی و نمایش های مناسبتی را به نظاره بنشینند.

در طبقه ی آخر عمارت اتاقی وجود دارد که به تالار موسیقی یا اتاق صوت معروف است. منبع عکس: گوگل مپ، عکاس:یوسف خسرویانلباسهای دوختهشده و آماده، مورد پسند همگان نیست؛ برخی از افراد تمایل دارند که پارچه دلخواه خود را خریداری کنند و توسط یک خیاط ماهر لباس سایز خود را بدوزند. شهر اصفهان از پرجمعیتترین شهرهای ایران است که بهدلیل وجود آثار تاریخی، جاهای دیدنی و صنایع دستی فراوان، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و سالانه پذیرای میهمانان زیادی از شهرها و کشورهای مختلف است. این بازار، راهروها و دالانهای متعددی را شامل میشود که انواع صنایع دستی اصفهان، اشیای عتیقه، پارچه و فرشهای گرانقیمت در آن به فروش میرسد؛ حتی اجناس آن به کشورهای خارجی نیز صادر میشود.در بازار قیصریه حجرههایی وجود دارد که حدود ۴۰۰ سال است که یک کالای خاص را عرضه میکنند. از دیگر عجایب ساخت این مسجد میتوان به طراحی و رنگبندی خاص گنبد مدور با نقشهای اسلیمی اشاره کرد که با تغییر زاویه نور خورشید در طول روز، رنگ کاشی ها نیز تغییر میکند بدین صورت که در صبحها به رنگ خاکی، ظهرها به رنگ صورتی و در زمان غروب به رنگ خاکستری در میآیند. بلندای این مناره ها و اینکه کاشی کاری منحصر به فردی حتی در اوج مناره ها انجام شده، تعجب همگان را بر می انگیزد زیرا این مناره ها هرچه به سمت بالا رفته باریکتر شده و تنها یکی از آن ها دارای پلکان است از اینرو ظرافت کاشی کاری در این ارتفاع به واقع قابل تحسین است. دیوارنگارهها و همچنین کاشی های سرامیکی درون کلیسا به سبک هنری قرنهای 16 و 17 میلادی است. بعد از فوت این بانو باغ و قصر هشت بهشت در تصرف وراث قرار گرفته است؛ ولی در این مدت تغییرات کلی در وضعیت این باخت داده شد و همانند عالی قاپو و چهل ستون تزیینات داخلی آن از جمله نقاشی و طلا کاری همچنین آینه کاری همراه با تزئینات گچی در دیوارهای داخلی آن انجام شد.

ده دلیل برای توقف فکر کردن درباره دبی مال

ایستگاه مترو دبی مال-برج خلیفه، جنب این برج قرار دارد و به راحتی میتوانید به آنجا بروید. بازار با نور چراغ های متعدد روشن شده و جنب و جوش زیادی بین مردم محلی و خریداران بر پا می شود. نورهای هالوژن با ولتاژ پایین معمولاً روشنایی و نور متمرکزیا ایجاد میکنند که به صحنههای داخلی برج زندگی میبخشد.همچنین، استفاده از عناصر نقره و کریستال در تزئینات برج، به تأثیر زیبایی و لمسههای شیک و الگانت میافزاید. آبنمای دبی مال در جوار برج خلیفه و در حوض این برج قرار دارد. دست کم یک بار نام برج خلیفه را شنیدهاید. اگر هنگام گشت و گذار و تفریح در سوق مدینه جمیرا احساس خستگی و گرسنگی به شما دست داد میتوانید در رستوران های این منطقه غذاهای عربی خوشمزه ای را میل کنید. بسیاری از گردشگران شهر دبی - امارات تمایل به گشت و گذار در مراکز خرید این شهر دارند. د بیچ یکی از بهترین مراکز خرید دبی و گشت و گذار در آن محسوب میشود. از طرف دیگر، درباره مکانهای این چنینی در نظر داشته باشید که برای گشت و گذار و دیدن آن، حداقل باید 2 تا 3 ساعت زمان را در نظر بگیرید. بسیاری از هتلهای دبی نیز سرویسهای شاتلی را برای دسترسی به این مرکز در اختیار مشتریانشان قرار میدهند. علاوه بر مکانهای دیدنی دارای مراکز خریدی است که اجناس فوقالعاده باکیفیت و جذابی را به مشتریان ارائه میدهند. روزهای دوشنبه، برخی از فروشگاهها تعدادی از محصولات خود را بیرون ویترین قرار میدهند. بزرگترین فروشگاه ایکیای امارات متحده عربی در فستیوال پلازای دبی واقع شده است و غیر از آن شما میتوانید برندهای دیگر را با انواع نرخ پیدا کنید. حضور تماشاگران ثروتمند از سراسر جهان در حالی که لباسهای طراحان بزرگ مد را به تن دارند، به خودی خود جذاب است، حالا حساب کنید قرار است با همه اینها مسابقه اسبهای زیبای عربی را در حال تاخت تماشا کنید، برنده و بازنده را هم حدس بزنید، به شما لحظهبهلحظه فینگرفود و نوشیدنیهای گرانقیمت تعارف کنند و از مصاحبت بانوان زیبا و شیکپوش بهره ببرید.

این مرکز خرید جالب در شش تالار به افتخار کشورهایی که این بطوطه به آنها سفر کرده است، ساخته شد؛ اندلس، تونس، مصر، ایران، هند و چین. همچنین یک شهربازی هم در اوتلت مال دبی وجود دارد که هنگام گردش با کودکان، برای داشتن خریدی راحت تر میتوانید کودکان را در شهربازی آن بگذارید تا مشغول شوند. شهر دبی به عنوان یکی از پیشرفتهترین و زیباترین شهرهای کشور امارات است و در تمامی فصول گردشگران زیادی برای بازدید از جاهای دیدنی دبی و جاذبههای گردشگری و توریستی آن، سفر به دبی را انتخاب میکنند. اوت لت مال، از بزرگترین مراکز خرید و اوت لتهای دبی به شمار میرود که بیش از 1200 برند مطرح دنیا، محصولات خود را در این مرکز تجاری عرضه کردهاند.اغلب اجناس از قبیل پوشاک، کیف و کفش، لپتاپ، تبلت و بسیاری از محصولات دیگر با تخفیفهای تا حداکثر 80 درصد به فروش میرسند و همین موضوع باعث شده است، بالاترین میزان تخفیف در میان مراکز خرید بسیاری که در دبی وجود دارد، به اوت لت مال برسد.همانگونه که در بالا بیان شد، اوت لتها مراکزی هستند که محصولات از مد افتاده را با تخفیفهای بسیار بالا به معرض فروش قرار میدهند؛ بنابراین اگر به دنبال محصولات لوکس و به روز دنیا هستید، این مراکز فروش جای مناسبی برای خریدهای شما بهحساب نمیآید. زندگی میکنند. از آنجایی که در طبیعت کویری امارات متحده، هوا بسیار گرم است، موجوداتی که نام بردیم شب زیست بوده و در ساعات تاریکی برای شکار از شنهای بیابان بیرون می آیند. رکورددار بلندترین برج جهان است، به طوری که هرساله میزبان برگزاری مراسم نورافشانی هیجان انگیزی با پیشرفتهترین ابزارها و تجهیزات لیزری در محدوده وسیعی از آسمان دبی است. این مرکز خرید در امتداد اسکله احداث شده است که میتواند تجربه خانوادگی جذابی برای شما بسازد.

اگر مایل نیستید از اتوبوس و مترو برای رفتن به دبی مال استفاده کنید، تاکسیهای آنلاین مانند اوبر (Uber) و کریم (Careem) برای خدمت رسانی به شما حاضرند. اگر میخواهید درخشانترین و نورانیترین منطقه خاور میانه را ببیند، سری به آب نما یا فواره دبی بزنید. اگر شیک پوشی، طراحی و کیفیت عالی لباس برای شما مهم است و قصد خرید لباس بارداری یا لباس کودک را دارید می توانید برندهای مورد نظر خود را در این مرکز خرید بیابید. ما در تورگردان با ارائه بهترین خدمات مانند خرید بلیط، رزرو لوکس ترین هتلها و برنامههای تفریحی، تجربهای تکرار نشدنی و بی نظیر را برای شما رقم خواهیم زد. برجمان مناسب همه اعضای خانواده است؛ شما میتوانید کودکتان را با خودتان به این مرکز خرید ببرید و او را در بخش تفریح و غذاخوری مرکز خرید، سرگرم کنید. در آخر اینکه برای رسیدن به اوتلت العین باید در ایستگاه متروی برجمان سوار اتوبوس های 66 و 67 شوید. برجمان یکی از قدیمیترین مراکز خرید دبی است. این مکان به گونه ای ساخته شده است که می تواند چند هزار مگاوات انرژی خورشیدی را دریافت کند. به طور کلی دبی به دلیل این که شهری جوان و تازه ساز می باشد همه چیز را به بهترین شکل ممکن، مناسب با دنیا امروز طراحی کرده است. قطعا کویرهای دبی محیط مناسبی برای عکاسی محسوب می شوند و به همین دلیل عکاس های حرفه ای در این منطقه مستقر هستند تا خاطرات شما را به ثبت برسانند. با تجربهای که تیم گاردروب در این زمینه دارند، هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. همین طور در این مرکز سینما Vox، شهربازی Fun City و سوپرمارکت هم Spinneys وجود دارند.

اوتلت مال دبی یک مجموعه بسیار بزرگ است که هنگام گشت و گذار در آن ممکن است که نتوانید کامل از همه قسمت ها و یا فروشگاه ها دیدن کنید. در نتیجه خرید در دبی و گشت و گذار در بازار مدینه جمیرا، تجربهای متفاوت و منحصر به فرد را برای گردشگران به یادگار میگذارد. برای خرید در زمانی بهتر و خلوت تر هنگام صبح به این فروشگاه بروید تا در کمال آرامش مایحتاجتان را تهیه نمایید. مارینا مال از دیگر بهترین مراکز خرید دبی ، در یک منطقه لوکس ساحلی واقع شده و تجربه یک خرید ایده آل را فراهم می کند. علاوه بر این، یک آزمایشگاه برای رشد ایدههای دنیای واقعی به شمار میرود که برای به نتیجه رسیدن این ایدهها و بازاریابی آنها، شرایط لازم از نظر مالی و دیگر توانمندیها را فراهم میکند. در گذشته برای خرید عمده فقط روش حضوری ممکن بود. پارک آبی لاگونا یکی دیگر از پارکهای آبی و جاهای دیدنی دبی است که در لامر دبی واقع شده است. یکی از اوتلتها در خیابان العین واقع است که دارای مرکز تفریحی می باشد. این مکان دارای 275 مغازه و 50 رستوران می باشد. از ویژگی های این رستوران این است که در هر روز یک غذا از یکی از کشورها در آن سرو می شود. در ادامه ۶ پارک آبی دبی را با هم بررسی می کنیم.

علاوه بر تخلیه هیجانات خود در این مجتمع، میتوانید طعم به یاد ماندنی غذاهای رستوران این مجتمع را هم تجربه کنید. در ضمن در این پارک آبی یک آکواریوم بزرگ هم وجود دارد که می توانید آبزیان متفاوتی را در آن مشاهده کنید. اما برای اشخاصی که یک بار به دبی سفر کرده باشند این گله وجود دارد که تفریحات دبی بسیار محدود و گران هستند. مرکز خرید دبی مال یکی از مراکز خرید نسبتا گران و بزرگ دبی با 1200 مغازه می باشد. در این مرکز 240 فروشگاه وجود دارد که انتخاب گسترده ای از مواد غذایی و نوشیدنی را پیش رویتان قرار می دهد. در مجموع ۲۷۵ خردهفروشی در مرکز خرید ابن بطوطه وجود دارد که معماری آنها نمادی از شکوه دوره اوج حکومت اسلامی محسوب میشود. این مکان به خاطر سفرهای ابن بطوطه به 6 بخش تقسیم شده است که هر قسمت با توجه به معماری هر یک از شهر هایی که ابن بطوطه رفته ساخته شده است. زیگفرید بورست مدیر کل لگولند دبی در همین رابطه گفت:"دارندگان اولین بلیط سالانه، اعضای ممتاز این پارک خواهند بود و نخستین خانوادههایی خواهند بود که از سرسره ها و جاذبه های تفریحی ما استفاده خواهند کرد و از مشوق هایی همچون دسترسی ویژه به رویدادهای خصوصی، کمک به ساخت پارک و نیز یک آجر لگو و کارت عبور سالیانه برخوردار خواهند شد." علاوه بر اجازه ورود به پارک به مدت 12 ماه تمام دارندگان بلیط سالیانه از تخفیفهایی در فروشگاهها و رستورانهای پارک برخوردار خواهند شدو همچنین می توانند از پیشنهادهای ویژه ای در طول سال استفاده کنند.

آفریقا اسم انگلیسی و جردن اسم امریکایی.. این شهر، در مدت زمان کمی، رشد و رونق چشم گیری یافت و به کلان شهری زیبا، که تلفیقی از سنت و مدرنیته در آن دیده می شود، تبدیل شد. در این بازار تلفیقی از سنت و مدرنیته به چشم میخورد و فضایی تاریخی دارد. شما میتوانید یک روز کامل را در د بیچ بگذرانید و از اوقات لذتبخشی که تجربه میکنید، لذت ببرید. با قدم زدن در این مرکز خرید از دیدن خطوط مصری، پیکرههای حکاکی شده و بوتیکهای مجلل لذت ببرید. یکی از تفریحات نسبتا ارزان و جذابی که در سفر به دبی میتوانید به سراغ آن بروید ساحلگردی است. با رفتن به این بلوار طیف وسیعی از تفریحات درمقابل شما قرار دارد. پارک زعبیل از دیگر جاهای دیدنی دبی است که بخشهای مختلف آن با استفاده از پلها به هم متصل شدهاند. در این مقاله از مجله سفر و گردشگری تاپ تراول تصمیم گرفتیم تا شما را با راهنمای سفر و جاهای دیدنی دبی که یکی از مکانهای محبوب ایرانیان برای سفر در فصل های پاییز و زمستان است آشنا کنیم. سریع ترین شیوه، برای رسیدن به بر دبی استفاده از تاکسی می باشد. این مرکز خرید مثل امارات مال یک مرکز خرید بسیار بزرگ و پر از مراکز فروش انواع برند ها می باشد. اگر خانم هستید، باید لباستان تا حدودی پوشیده باشد و حجابی مثل روسری داشته باشید.

اگر شما هم میخواهید در ساحلی تمیز و جذاب قدم بزنید، ساحل لامر را از دست ندهید. البته توجه داشته باشید که این پارک تابستانها تعطیل است و اگر در تابستان به دبی سفر کردید، تماشای است باغ زیبا را از دست خواهید داد. آب و هوای دبی در تابستان به شدت بالا است و دمای هوا در گرم ترین روزهای سال به 48 درجه سانتی گراد می رسد. بومی ها و توریست ها هر دو از صف پهناور هتل های با کیفیت بالای اینجا لذت می برند که شامل والدورف آستوریا، فیرمونت، وان اند اونلی، جمیرا زبیل سرای و مهم تر از همه، هتل آتلانتیس پالم. بالای هتل برج العرب یک باند فرودگاه هلی کوپتر توسط یک پایه نصب شده است. از تماشاییترین مکانهای دبی که توانسته چشم هر بینندهای را به سمت خود مجذوب کند، موزه زیبا و باشکوه آینده دبی است. در طول شب هم نورپردازی هایی زیبایی در بیرون برج به چشم می خورند که باعث شده تا نمای برج جذاب تر بنظر برسند. همچنین می توانید عکس هایی از مغازه ها و معماری سنتی این بازار را دیدن کنید. این مرکز خرید با تبعیت از سبک معماری ایتالیایی دوره رنسانس، فضای جذابی برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است که هر کسی میتواند از قدم زدن در آن لذت ببرد. آکواریوم لاست چمبرز دبی هم برای بزرگسالان جذاب و تماشایی است و هم کودکان از دیدن آن شگفتزده خواهند شد. مارینا مال یکی از بهترین مراکز خرید دبی به ویژه برای کودکان است. لگولند یکی از بهترین پارک های آبی دبی برای تمام سنین است. اوت لت مال دبی اولین اوت لت استور در خاورمیانه است که بیش از ۱۲۰۰ برند در این مرکز شعبه دارند. اوت لت مال دبی یکی از مراکز خرید مقرون به صرفه در دبی است.

وقتی قدم به اوت لت ویلج می­گذارید اولین نکته­ای که توجه­تان را به خود جلب می­کند، مرکز خریدی با معماری کلاسیک اروپایی در صحرای ابوظبی است. در این بازار نیز برندهای برتر دنیا به چشم میخورد و با توجه به معماری زیبای این بنا، تجربهای لذت بخش در خرید را خواهید داشت. یک هتل فوق لوکس در کنار ساحل زیبای جمیرا ! بوتیکهای واقع شده در سیتی واک، یکی از برترین مراکز خرید دبی، فضایی شیک و درعینحال صمیمی دارند. فستیوال سیتی یکی دیگر از مراکز خرید دبی است که در ساحل نهر دبی قرار دارد. نام این بازار از بازار «Meena» هندی که در شهر دهلی واقع است، برگرفته شده است. برای مثال، اگر کودک شما به حرفه جراحی یا آشپزی یا خلبانی علاقمند است، میتواند این شغلهای را در کیدزانیا تجربه کند. با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است. اوت لت مال در جاده العین قرار دارد و با تاکسی یا اتوبوس به راحتی قابل دسترسی است. برای دسترسی به اوت لت مال دبی باید در ایستگاه المنهاد 2 پیاده شوید. بازار مدینه جمیرا در خیابان شاه سلمان بن عبدالعزیز آل سعود قرار دارد که برای رفتن به آنجا میتوانید از مترو یا تاکسی استفاده کنید. دبی پارک اند ریزورت یک مجموعه تفریحی است که از ۴ شهربازی تشکیل شده است که شما می توانید برای تفریح به یکی از آن ها و یا به هر چهار تای آن ها مراجعه کنید.

شاید مقاله خرید ارزان در دبی برای شما جالب باشد. شاید برای شما جالب باشد که معماری اوتلت مال ویلیج سنتر از یکی از شهر های قدیمی ایتالیا به نام جیمیگنانو برگرفته شده است. برای بازدید از موزه آینده دبی باید بلیت تهیه کنید. از این منظر، ابن بطوطه مال یکی از مراکز خرید دبی است که جدا از خرید، حتما باید دیده شود. یکی از جاهای دیدنی ابوظبی، پارک آبی یاس ابو ظبی، با وسعت ۱۵ هکتار است که یکی از بزرگترین پارکهای آبی دبی به شمار رفته و میتوانید از وسایل و تجهزاتی که در آن قرار دارد استفاده کرده و خاطرهای ماندگار را برای خود ثبت کنید.یکی از جالبترین ویژگیهای این پارک که آن را متمایز میکند، ماجرای داستانی آن است. را پیدا کنید. همچنین میتوانید برای رفع خستگی در فودکورت فستیوال بی با بیش از ۵۰ رستوران غذا بخورید. کسانی که نمی خواهند هنگام بازدید از جاذبه های پارک بالیوود دبی در صف های طولانی انتظار بکشند، می توانند با تهیه کارت های “Q-Fast” این مرحله خسته کننده را به راحتی پشت سر بگذارند. ورود به این پارک با اتومبیل آزاد می باشد. این مرکز خرید با حدود ۱۴۰ فروشگاه و مرکز خدمات به مشتریان خدمترسانی میکند. قیمت بلیط این کابین چرخ و فلک دبی بیش از 900 دلار (حدود 26 میلیون تومان) خواهد بود. بله شهربازی. آن هم یکی از شهربازیهایی که بزرگترین چرخ و فلک دنیا را دارد. معرفی اوتلت های دبی به شما کمک میکند تا زمانی که تور دبی را رزرو کردید. اگر فاصله آن برایتان مهم نیست و به دنبال تخفیف های باورنکردنی هستید حتما یک سر به این مرکز بزنید چون این شانس را دارید تا در بیش از ۲۰۰ مغازه آن، اجناسی از کیف و لباس گرفته تا عطر و جواهرات را با ۳۰ تا ۹۰ درصد تخفیف خریداری نمایید.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد خودرو اجاره ای دبی بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

خیابان ولیعصر تهران بدترین دشمن شماست. چهار راه برای شکست دادن آن

صبحانه سرد شامل انواع کوکتل، میوههای تازه، نان پنیر و غیره میشود. تازه کلی مطلب از میوههای لذتبخش و خوشمزه این بازار با طراوت، رستورانهای باکیفیت باقی است که باید ذکر گردد. باغی که در گذشته وسعت زیادی داشته اما بهمرورزمان فقط بخش کوچکی از آن بههمراه عمارتی که حالا تبدیل به موزه سینمای ایران شده، باقی مانده است. این منطقه باغهای فراوانی داشت که متأسفانه امروزه تعداد محدودی از آنها باقی مانده است. سیدمهدی صباغ شهردار منطقه یک شهرداری تهران/شمیرانات/ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: دربند یکی از مسیرهای مهم گردشگری در شمال تهران است که شهروندان بسیاری برای گذران اوقات فراغت به این محله مراجعه می کنند و حفظ ایمنی آنها از موارد مورد اهمیت است. این باغ، با آبشارها و آبنماهای زیبا، جریان دائمی آب و درختان پالم کالیفرنیا، محل مناسبی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت است. اما مدتی است که گردشگرانی که برای گذراندن اوقات فراغت به این مکان مراجعه می کنند با قیمت بالای پارکینگ مواجه شدند. گذر زمان و پادشاهان مختلف را می توان در این باغ زیبا دید.در زمان مظفر الدین شاه بعد از ایده گرفتن از مدرسه فلاحت امپراتوری در مسکو ،مظفر الدین شاه مدرسه فلاحت ایران را در این باغ تاسیس کرد. این باغ زیبا، با داشتن حدود 145 هکتار مساحت و انواع گونههای گیاهی و اقلیمهای مختلف و جالب از سراسر جهان، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری محسوب میشود. این پارک با 150 هکتار مساحت، یکی از بزرگترین بوستانها در تهران است. آفتابنیوز : علی مختاری مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران ضمن تکذیب تعطیلی دو هفتهای بوستانهای تهران گفت: تنها بوستانهای دامنه جنوبی البرز و تفرجگاههای درکه و دربند تا فردا تعطیل خواهند بود. محمد باقری، شهردار کوهستان درباره ساخت و ساز بی رویه در کوهستانهای اطراف تهران در ماههای اخیر به همشهری آنلاین توضیح داد: از سال گذشته تاکنون نه تنها ساخت و ساز غیرمجاز نداشتیم بلکه برخی زمینهای تصرف شده را نیز آزاد کردیم.

ژسوس به لیست خرید رئال مادرید اضافه شد- اخبار فوتبال جها - اخبار ورزشی ... این پارک در شمال غرب تهران قرار دارد و یک محیط زیبا و جذاب برای گردش روزانه است. اما در روزگاری نه چندان دور، به جای خیابانهای شلوغ شمال شهر تا چشم کار میکرد زمینهای زراعی بود و باغهایی سرسبز که روح را تازه میکرد. همشهری آنلاین - ثریا روزبهانی: او پس از تبعید به تهران در سال ۱۳۰۴ از این باغ برای اقامت موقت استفاده میکرد. بخش سرایداری ذر ضلع جنوب شرقی باغ قرار داشته است. بام تهران یکی از بهترین نقاط تهران برای تماشای طلوع و غروب خورشید است به همین جهت در این دو زمان تعداد افراد زیادی را خواهید دید که به این بام مراجعه کرده اند و در سکوت این صحنه آرامش بخش را تماشا میکنند. به گزارش رکنا، چندی پیش واحد گشت کلانتری ۱۲۲ دربند در محدوده خیابان دربند مشغول گشت بودند که دو نفر به آنها مراجعه کرده و اظهار داشتند مرد جوانی در حال باز کردن کلاف در یک خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگ است. عدهای دیگر آن را به عنوان کتابی که به صورت باز در مقابل دیدگان گذارده شده باشد میدانند که بیانگر ارزش مطالعه و تحقیق است. ایستگاه مترو بهارستان، یکی دیگر از نزدیک ترین ایستگاه های مترو به عمارت مسعودیه است. مساحت این باغ به قدری زیاد بوده که از شمال به بهارستان، از غرب تا خیابان صفی علی شاه و از شرق به دروازه شمیران ختم می گردید که با گذر زمان از وسعت آن کم و کم تر شد تا اینکه امروزه فقط 11469 مترمربع از آن برجای مانده است.

باغ ایرانی، به شکلی طراحی شده است که در فضای پیرامون آن مرکز خرید واقع شده است. بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی که به تهران سفر میکنند حتی برای گشتوگذار میان حس و حال ایرانی، حتما سری به این بازار زیبا و پرقدمت میزنند. به گزارش صدای ایران، این هتلها، دسترسی راحتی به فرودگاه و ایستگاههای مترو دارند؛ بنابراین اگر نتوانستید با خودرو شخصی سفر کنید، اصلاً نگران نباشید. دسترسی به بام شهرک قائم طوری است که در روزهای برفی افراد زیادی بر بالای این بام جمع میشوند و منظره برفی تهران را تماشا میکنند. مجموعه تفریحات و سرگرمی ها در مکانی قرار گرفته است که دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. فتحعلی شاه قاجار برای تفریحات تابستانی خود دستور میدهد تا در منطقهای خوش آب و هوا خارج از شهر تهران که وسعتی بسیار کمتر از امروز داشت یک باغ بسازند. باغ ایرانی یکی از بهترین قسمتهای ایران مال است. پروژه ایران مال در ابتدا متعلق به بانک آینده بوده و بخشی از سهام آن واگذار شده است. قرار است بعد از بهره برداری از پروژه سهام ایران مال در بورس عرضه شود و بانک آینده از سهامداری خارج شود. این باغ با الگو برداری از باغ زیبای شازده ماهان کرمان ساخته شده است. در گذشته این مجموعه، باغ و بناهای متفرقه بسیاری را شامل میشد. اغلب غذاهای خیابانی دربند شامل آش رشته، دل و جگر و لقمههای کوچک کباب میشوند. کوهنوردی، تله سیژ، سورتمه و رستورانهای مختلف که اول ورودی دربند بسیار شیک و مجلل هستن ولی هر چه بالاتر میرسی رستورانها سنتی و قدیمی میشوند از جمله تفریحات دربند است . را نام برد. کودکان و نوجوانان عزیز می توانند با همراهی دوستان و خانواده خود از تفریحات بی نظیر این مجموعه نهایت استفاده را ببرند.

جهت جلوگیری از شیوع این بیماری، بسیاری از تفریحات و مشاغل وابسته به آن با محدودیتهایی روبرو شدند. از دیگر کارهای کریمخان، «برپایی مجدد حصار ارگ و حفر خندقی عمیق در اطراف آن است که توسط استاد غلامرضا تبریزی از معماران معروف آن زمان انجام میپذیرد». همشهری آنلاین - حسن حسنزاده: خیابانها و کوچههای شمال تهران را حالا دیگر با برجها سر به فلک کشیده و مراکز تجاری پر تعداد آن میشناسیم. پسر جوان وقتی راز خانه جنها در شمال تهران را شنید از روی کنجکاوی تصمیم گرفت با دوستانش به آن خانه برود، اما پس از ورود به خانه به طرز مرموزی از ارتفاع ۴ متری سقوط کرد و جان باخت. پارک سرخه حصار از پارک های شرق تهران بوده و دارای فضایی جنگلی می باشد و افراد زیادی برای گردش و استراحت به سراغ آن می روند. وکیل خانواده - وکلا می توانند بعد سپری کردن مدتی از عمر وکالت خود و کسب تجارب لازم به سمت و سوی فعالیت در یکی از رشته های حقوق بپردازند . هرکدام از طبقات این مجموعه تجاری به فعالیت در حوزه خاص خود میپردازد. در و پنجرههای عمارت نیز از چوب ساخته شده و شیشههای رنگی، جلوه زیبایی برای آنها ایجاد نموده است. در این باغ، 4 رستوران وجود دارد که در حین پیادهروی یا استراحت، میتوانید از غذاهای خوشمزه آنها بهره ببرید. شاید باورش سخت باشد که در چندقدمی تهران و در نزدیکی میدان تجریش، بهشتی بکر و رؤیایی وجود دارد که میتوانید خود را در آرامش و زیبایی آن غرق کنید. به دلیل موقعیت مکانی خوب پل طبیعت تعدادی از هتل های تهران مانند هتل هما تهران و هتل پاریز تهران در فاصله ی 8 دقیقه ای از پل قرار گرفته اند که می تواند این انتخاب ها، سفری بی دغدغه را به گردشگران هدیه دهد.

ثبت کاخ گلستان در فهرست میراث بشری از جانب یونسکو (یکشنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۲ش / ۲۳ ژوئن ۲۰۱۳ م) نیز صحه ای بر اهمیت تاریخ و فرهنگ و هنر این مجموعه است. رودخانه با عبور از زیر خیابان ظفر به منطقه میرداماد میرسد که مجموعهای تجاری و نه چنان زیبا بر روی آن بنا شده است. یکی از این پارک ها که به صورت کوهستانی ساخته شده و از میان آن یک آبشار عبور می کند، آبشار تهران در منطقهی 21 تهران است که می توان آن را از بهترین پارک های تهران برای عکاسی دانست. از ایستگاه آخر تله سیژ دربند عبور خواهید کرد. تهران در جستجوی زیبایی یکی از اپیزودهای "طهران تهران" است که توسط داریوش مهرجویی ساخته شده و مهدی کرمپور نیز اپیزود دوم آن را باعنوان "تهران سیم آخر" جلوی دوربین برده است. مرکز خرید بام لند، مجتمعی زیبا در نزدیکی دریاچه چیتگر تهران است. در ایران مال اما همه چیز به خرید و تفریح ختم نمی شود. محمدحسین آجورلو: بیشتر مردمی که تا به حال دیدهام، وقتی نام «توچال» را میشنوند، تصور میکنند درباره همان جایی حرف میزنیم که چند رستوران و فضای بازی و تفریح دارد و در نهایت هم به ایستگاه اول تلهکابین ختم میشود. اما دربند به عنوان یکی از آبادیهای شمیران، تاریخچه پر و پیمانی هم دارد؛ مثل نام «مغمحله» که به بخشی از محله دربند گفته میشد و هنوز هم قدیمیهای شمیران از این نام برای اشاره به بخشی از دربند استفاده میکنند. از بهترین مکانهای پذیرایی و مهمانسراها میتوان فشم، لواسان و درکه را نام برد. کبابخانه گلپایگانی یکی از شناختهشدهترین و بهترین رستوران های تهران است. پارک آبشار، در غربیترین بخش پایتخت قرار دارد که نسبت به سایر بوستانهای شهر تهران تازهساز است. بخش های مختلف این خانه شامل زیرزمین، حوض و چندین اتاق می شوند. مجموعه سعدآباد، از سه مجموعه ورزشی (شامل پارک ورزش، سالن بیلیارد و سالنهای تنیس) تشکیل شدهاست.

سالنهای سینما، زمینهای تنیس و بخشهای مختلف اداری و تأسیساتی، سالن آمفیتئاتر مجموعه سعدآباد، با عنوان ایوان عطار سعدآباد از دیگر محیطهای موجود در مجموعه سعدآباد هستند. جنسهای موجود در این بازار از جنس ابریشم هستند و قیمت برخی از لباسهای آن به چندین میلیون تومان هم میرسد. در ساخت تالار آیینه بازار بزرگ ایران بیش از ۳۸ میلیون آینه گوناگون با زیبایی و ظرافت هرچه بیشتر به کار برده شده است. کار مطالعاتی پل طبیعت در سال ۱۳۸۸ آغاز شد. یکی از دیدنی های تهران که امروزه توجه افراد بسیاری را به سمت خود جلب نموده، پل طبیعت تهران می باشد، ساختار این پل بسیار مدرن بوده و معمار پل برای طراحی آن سنگ تمام گذاشته است، پل طبیعت از روی بزرگراه مدرس گذشته و دو پارک بسیار بزرگ آب و آتش و طالقانی را به یکدیگر متصل می کند. برای بنای پل از مصالح مخصوص و لولههای ویژه استفاده شده و بالاترین استانداردها و ضریب ایمنی برای آن در نظر گرفته شده و براساس قولی که پیمانکار اجرایی طرح داده پل طبیعت از زمان بهرهبرداری ۱۰۰ سال عمر خواهد کرد و در برابر حوادث و بلایای طبیعی حتی زلزله بالای ۷ ریشتری مقاوم است. در آن دوره ظل السلطان با برادرش مظفرالدین شاه و فرزند او اختلاف نظر داشت. حتی گفته میشود در دوره تیمور لنگ بنایی در این محدوده وجود داشته که به آن پارک تیموری میگفتند و به عنوان مهمانسرای دولتی سفرا، حکام و سران سپاه در آن اتراق میکردند. علی محمد مختاری ضمن رد تعطیلی دو هفتهای بوستانها و پارکهای تهران اظهار کرد: به هیچ عنوان چنین برنامهریزی از سوی شهرداری تهران و سازمان بوستانها و فضای سبز وجود ندارد.

این عمارت از دو فضای درونی و بیرونی تشکیل شده است؛ البته در حال حاضر میتوانید فقط از بخشی از فضای درونی دیدن کنید. استخر مذکور که در حاشیه شمالی حیاط بیرونی واقعشده است در سال ۱۳۳۵ هجری شمسی در جریان سفر زندهیاد دکتر مقدم به اسپانیا، از روی استخر و آبنماهای باغ الحمراء (باغی از دوران صدر اسلام اسپانیا) الگوبرداری و با استفاده از حوض یادشده و تعدادی فواره قدیمی اجرا گردید. ساختمان بیرونی یا همان عمارت تابستانی در ضلع جنوبی این حیاط قرار دارد. مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران ضمن تکذیب تعطیلی دو هفتهای بوستانهای تهران گفت: تنها بوستانهای دامنه جنوبی البرز و تفرجگاههای درکه و دربند تا فردا تعطیل خواهند بود. بنابراین باغ فردوسی که در حال حاضر وجود دارد، تنها بخش بسیار کوچکی از باغ فردوس قدیمی و واقعی است. اهالی نیاوران اغلب این پارک را به دلیل وجود امکانات ورزشی، برای ورزش و نرمش صبحگاهی انتخاب می­کنند. دربند یکی از محلههای تهران است که بیشتر از طرف گردشگران مورد انتخاب قرار میگیرد. فقط کافی است دود و دم تهران بگذارد تا کوههای سر به فلک کشیدهاش را ببینید. به گزارش همشهری آنلاین، همین تهران خودمان فقط به دود و دم و سرب های رقصان در هوایش معروف نیست و هنوز هم مناطق طبیعی زیبایی دارد که می تواند شما را سر ذوق بیاورد. این تله سیژ از اولین ایستگاه که در نزدیکی رستوران چشمه است شروع می شود. اگر می خواهید آن ها را هم می توانید امتحان کنید و از آن لذت ببرید. خبرگزاری آریا - گستره تهران به دلیل قرار گرفتن در میان رشته کوه های البرز , تاکسی فرودگاه امام خمینی گونه های مختلف جانوری را در دل خود جای می داد و جالب آنکه نخستین بار تهران، این قریه گمنام به دلیل خاستگاه شکار، مورد توجه سلاطین صفوی بویژه شاه تهماسب صفوی قرار گرفت.

در این پارک حدود ۱۲۰ گونه درخت و درختچه و درخت میوه وجود دارد. در قسمت تاج چیتگر سازهای وجود دارد که به گذر موج چیتگر معروف شده است. علی صالحی با تأکید بر اهتمام دادستانی تهران نسبت به اجرای سیاستهای دستگاه قضائی در زمینه ارتقا ایمنی ساختمانهای پرخطر، اظهار کرد: این ساختمان یکی از مجموعههای تجاری معروف خیابان ولیعصر تهران است و ۵۰ واحد تجاری در آن مستقر است. نمایشنامه معروف «جعفرخان از فرنگ آمده» از او به جای مانده است. شهره کیانوشراد: ۲۳ سالی میشود که او همجوار کوههای شمال شهر شده و تابلوهایی که با خط خوش این هنرمند بر دیوار و مسیر کوهنوردی گردشگران نصب شده حال و هوای هنری به این منطقه داده است. بارشها در شمال شهر تهران بخصوص در ارتفاعات و کوهستان شمال تهران بصورت برف بود و باعث شد مسیرهای کوهنوردی کاملا سفید پوش شود. با ورود موج تازه بارشها به کشور، شهر تهران نیز بینصیب نماند. آفتابنیوز : بارشها در شمال شهر تهران بخصوص در ارتفاعات و کوهستان شمال تهران بصورت برف بود و باعث شد مسیرهای کوهنوردی کاملا سفید پوش شود. صراط: پسر جوان وقتی راز خانه جنها در شمال تهران را شنید از روی کنجکاوی تصمیم گرفت با دوستانش به آن خانه برود اما پس از ورود به خانه به طرز مرموزی از ارتفاع 4 متری سقوط کرد و جان باخت. در این بین برخی از امامزادههای استان تهران نیز غرفهای برپا کردهاند تا با فعالیتهای مختلف یاد حاج قاسم را زنده نگه دارند. سالها است مسجد علیبن الحسین(ع) دربند تهران دوشنبه شبها با حضور سیدی باصفا و نورانی رونق دیگر میگیرد و مشتاقان زیادی از هر گوشه و کنار شهر، خود را به این مسجد میرسانند تا زنگار روزمرگیها را با اخلاقی که آیتالله ضیاءآبادی میگوید، بزدایند.

امروزه دیگر عکاسی جزو واجبات هر گردش و دورهمی شده است. این بوستان، بالاتر از دریاچه چیتگر قرار دارد و میتواند محلی مناسب برای گردش خانوادگی، دوستانه و تفریح کودکان باشد. این مکان، با داشتن محیطی زیبا و دلنشین، چشماندازهای عالی، جزایر تفریحی، ساحل سنگی و دیگر امکانات رفاهی و تفریحی متنوع، محیطی بسیار مناسب برای تفریح و گردش است. این مجموعه جذاب، با بهرهگیری از معماری سنتی و بادگیرهای کویر در کنار معماری مدرن طراحی و ساخته شده است و محیطی دوستداشتنی برای تفریح و خرید است. در حال حاضر، کاخ به عنوان عنصری در میان معماری از هم گسیخته تهران، احاطه شده توسط سازههای گمنام و مدرن قرار گرفته است. این باغ زیبا در عین استفاده از مدرن ترین تجهیزات و فناوری ها در دل خود، یادآور معماری سنتی و زیبای ایرانی می باشد. این باغ زیبا با دو ورودی شیشهای، نمایی منحصربهفرد دارد و قسمت شمالی مجموعه را به دریاچه و آبنمای موزیکال ایران مال متصل میکند. محله دربند با قرار گرفتن در کوهپایههای البرز یکی از زیباترین قطبهای توریستی و تفریحی در سطح منطقه و بینالمللی است که دارای دو رودخانه نیز میباشد. ایرانمال دارای مجموعههای هایپرمارکت، انواع رستورانها، کافیشاپهای متنوع، فوت کورت، استورهای برندهای مطرح بینالمللی و …

اکنون در منطقه عباس آباد رستورانها، بوستان و دریاچههای تفریحی متعددی جانمایی شده تا بتواند به عنوان یکی از مناطق گردشگری تهران بزرگ به حساب بیاید. امکانات این بوستان شامل، مسیرهای پیادهروی و دوچرخه سواری طولانی، مسجد، فضای ورزش و … امامزاده زید: در همین نزدیکیها امامزاده زید قرارگرفته است و با یک پیادهروی میتوانید به آن برسید. کاخ نیاوران: کاخ نیاوران از جاهای دیدنی تهران در منطقه خوش آبوهوای شمیرانات است که در باغی به بزرگی ۱۱ هکتار قرار دارد. جاهای دیدنی دربند، بهترین گزینه برای تفریح و کوهنوردی است که بهراحتی میتوانید سری به آن بزنید و با مناظر شگفتانگیز آن، روح خود را جلا دهید. شگفتانگیزترین چیزهایی که در کاخ گلستان میبینید پیانوهای متعلق به دوران قاجار هستند و همچنین برخی نقاشیهای زیبا از کمالالملک که سرشار از رنگ و مناظر طبیعی است. قبله عالم، دستور داده بود تا برای برپایی مراسم تعزیه و عزاداری امام حسین(ع) و همچنین برگزار کردن هر چه با شکوه تر تاسوعا و عاشورا در ایام محرم همچین محوطه ای را بسازند. اگر هفته ای پر از دغدغه های روزمره و کاری را گذرانده اید و می خواهید به جایی بروید که خود و همراهانتان از شر آلودگی و شلوغی شهر خلاص شوید، به شما دربند تهران را توصیه میکنم. کاخ ارگ گلستان از جمله مهم ترین و مشهورترین بنای تاریخی کشور به شمار می آید که شامل مجموعه ای از آثار و بناهای تاریخی است که در زمان های مختلف ساخته و ایجاد شده است.

این باغ، شامل بهروزترین امکانات روز دنیا، برای پرورش گیاهان میباشد. این رستوران یکی از بهترین رستورانهای دربند میباشد. سفارش و خرید ساندویچ پانل آریا بارون با بهترین کیفیت تولید شده در ایران از طریق شمارههای تماس فروش کارخانه انجام میشود. اما این شهر نیز مانند دیگر استانهای ایران نقاط گردشگری طبیعی و تاریخی بسیاری دارد. روستای تاریخی پـسقلـعه چشم به راه امکانات | گردشگاه بهاری ناصرالدین شاه در تهران کجاست؟ به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن قیمتهای مختلفی را میبینیم. محصولات زیبایی و آرایشی، هایپراستار، لوازم خانگی، محصولات فرهنگی، جواهرات و ساعت، کفش و محصولات چرمی، لوازم دکوراسیون منزل و … هایپر استار ایران مال، وسعت بسیار بالایی دارد و با وجود انواع اقلام مورد نیاز مانند کالاهای خوراکی، خواروبار، محصولات تازه مانند میوه و سبزیجات، محصولات بهداشتی، محصولات خوراکی منجمد، شویندهها، لوازم آرایشی و … اما اهمیت این تالار به دلیل وجود نقاشی رنگ روغن استاد میرزا محمدخان کمالالملک غفاری است که تصویر تالار را با هنرمندی نقاشی کرده است. این باغ دوستداشتنی جاذبههای مختلفی دارد که آن را دیدنیتر کرده است. فتحعلی شاه قاجار، به این باغ علاقه ویژهای نشان میداد و اغلب مدتی از تابستان را در این باغ به سر میبرد. دربند یکی از تفرجگاههای شهر تهران است که به دلیل آب و هوای مناسبی که دارد در تمام فصول سال به ویژه در فصل بهار و تابستان میزبان گردشگران است. خانه محل اقامت امام خمینی (ره ) در محله جماران تهران به گزارش ایسنا، امروز دهم اسفند چهل و سومین سالروز هجرت سیدروحالله موسوی خمینی از تهران به قم در سال 1357 است. بررسی خرید و فروش واحدهای مسکونی نشان می دهد که با داشتن ۴ الی ۵ میلیارد تومان می تواند در مناطق مختلف پایتخت خانه دار شد. شما می توانید به وسیله یکی از ۲ ورودی باغ وارد آن شده و از فضای زیبا و فرح بخش آن کمال لذت و آرامش را ببرید.

کاخ نیاوران در شمال شرقی باغ نیاوران و شمال شهر تهران قرار گرفته است. خبرگزاری میزان-تصاویر دریافتی از پیست اسکی دربندسر گویای اتفاقات امروز در ارتفاعات شمال تهران است که با توجه به حادثه رخ داده در هفته گذشته، درس عبرت نشده است. رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از انسداد مسیر منتهی به دربند خبرداد. پس از آن شما به دو روش میتونید جاده سلامت را طی کنید، یکی پیاده و دیگری با استفاده از مینی بوسها و ماشینهای برقی. بنای باغ کتاب تا به حال دو جایزه معتبر معماری را به دست آورده است. درپی گسترش بیماری کرونا و رشد مبتلایان و تلفات این بیماری ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی دو هفتهای اصناف غیر ضروری را تصویب کرد. به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به اینکه آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا رو به افزایش است، اما متاسفانه شاهد ازدحام جمعیت در مناطق تفریحی و گردشگری هستیم. دربند یکی از مناطق تفریحی شهر تهران است که همه روزه پذیرای تعداد قابل توجهی از گردشگران بود. اختصاص دارد. با توجه به تعداد زیاد سالنها و موزههای طبقه زیرین برج میتوان به این نتیجه رسید که کلیه فضاهای موجود طوری طراحی شدهاند که بیشتر جنبه نمایشگاهی داشته باشند.برج آزادی کجاست؟ تالار آیینه موجود در بخش سنتی ایران مال یکی از بخش های چشم نواز و متفاوت در این مجموعه می باشد. وجه تمایز فرشهای موجود در سرای زمرد، استفاده از رنگهای نو و بدیع میباشد. بازدیدکنندگان عزیز میتوانند تا ساعتها در محیط تجاری این مجموعه به خرید بپردازند و در صورت خستگی از امکانات تفریحی نهایت استفاده را ببرند و روز خوشی را برای خود و خانوادهشان رقم بزنند. بازار بزرگ ایران در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی در منطقه خاورمیانه به عنوان بهترین مال از نظر ابعاد و فضاهای خدماتی تفریحی و فرهنگی برگزیده شده است.

ایجاد فروشگاه قطعات ماشین آلات سنگین

 


راه اندازی فروشگاه قطعات ماشین سنگین یکی از بهترین ایده های تجاری است. با انجام این ایده می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنید. مهمترین چیز در این زمینه این است که قطعات مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبری که رضایت شما را در اولویت قرار می دهند تهیه کنید. یک فروشگاه لوازم یدکی باید طیف وسیعی از لوازم یدکی را داشته باشد تا بتواند به راحتی به تمامی نیازهای کاربران خود پاسخ دهد. با ما همراه باشید تا اطلاعات درستی در مورد این نکات فروشگاه سازی به شما بدهیم.

این یک تجارت موفق است

جای مناسب

برای راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی ماشین آلات سنگین باید محل مناسب را انتخاب کنید. به مکانی با معاملات ماشین آلات سنگین و بررسی های برتر بروید و مشتریان شما می توانند خیلی سریع با شما تماس بگیرند. این وضعیتی است که بسیاری از کاربران آن را نادیده می گیرند و در این زمینه به نتیجه مطلوب نمی رسند.

تامین کننده مناسب

ایجاد ارتباط با تامین کننده قطعات مناسب مهمترین بخش راه اندازی فروشگاه قطعات ماشین آلات سنگین است. تا زمانی که تامین کنندگان مناسبی نداشته باشید، نمی توانید قطعات مربوطه را به موقع به کاربران تحویل دهید. این امر تنها منجر به نارضایتی کاربران خواهد شد و نتیجه این مشکل چیزی جز کاهش تعداد کاربران و ضرر مالی نیست.

همیشه بهترین تامین کننده را انتخاب کنید تا با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید. قطعات یدکی کامیون به عنوان بزرگترین تامین کننده انواع قطعات یدکی کامیون، کاربران گرامی، مفتخر است که تمامی قطعات یدکی مورد نیاز خود را در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار دهد. با کمک لوازم یدکی کامیون، فروشگاه شما به یکی از بهترین فروشگاه های لوازم یدکی وسایل نقلیه سنگین تبدیل می شود و درآمد خوبی برای شما به ارمغان می آورد.

قیمتش خوبه

همه ما می دانیم که راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی ماشین آلات سنگین باید به گونه ای انجام شود که محصولات مربوطه با قیمت پایین در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. در شرایط فعلی همه مصرف کنندگان به دنبال فروشندگانی هستند که محصولات خود را با قیمت پایین عرضه کنند. مذاکره خرید و فروش قطعات یدکی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین اگر قصد دارید در مدت زمان کوتاهی به شهرت بالایی در بین مصرف کنندگان دست یابید، باید محصولاتی را با قیمت مناسب عرضه کنید. خودتان خواهید دید که چگونه این امر در مدت زمان کوتاهی منجر به افزایش بسیار زیاد کاربران و چندین برابر شدن درآمد شما می شود. برای به دست آوردن محصولات اینفویدک با قیمت کمتر، باید به یک تامین کننده اصلی مانند قطعات کامیون مراجعه کنید.

محصولات را با قیمت مناسب ارائه دهید

آخرین کلمه

ایجاد یک ویترین می تواند ایده خوبی باشد. به خصوص اگر قصد دارید یک فروشگاه سنگین راه اندازی کنید. این منطقه یکی از سودآورترین مناطق برای فروش قطعات یدکی است و مصرف کنندگان زیادی را به خود جذب کرده است. راه اندازی یک کارگاه مکانیکی بزرگ باید با رعایت نکاتی انجام شود که اصلی ترین آن استفاده از تامین کنندگان مطمئن است. پارت تراک مفتخر است که به طور کامل از شرکای خود در این زمینه حمایت می کند.
 

9 دلیل عالی بودن آبراهام لینکلن در دبی مال

منبع عکس: escapeeatexplore.comشرایط لازم برای رزرو بسته:- هزینه غواصی اسکوبا در آکواریوم دبی در پاییز ۲۰۲۱، ۱۲۱۰ درهم امارات (۳۲۹٫۴۱ دلار آمریکا) است.- حداقل سن افراد شرکتکننده ۱۰ سال است.- بانوان باردار نمی توانند در این برنامه حضور داشته باشند.- تمام شرکتکنندگان باید از سلامت کامل برخوردار باشند. در آن محصولات صنایع دستی محلی امارات که توسط مردم روستایی ساخته شده است عرضه میشود و به فروش میرسند. آیا دوست دارید که غواصی اسکوبا را امتحان کنید یا فکر میکنید که برای این کار به مدرک تخصصی نیاز دارید؟ این شرکت در ساخت بناهای بزرگ و پیچیده تخصص ویژهای دارد؛ تخصصی که تاکنون چند جایزه بینالمللی را از آن شرکت پدل تروپ کرده است.شرکت اماراتی «امار اینترتینمنت» (Emaar Entertainment)، مسئولیت مدیریت پروژه ساخت آکواریوم دبی را بر عهده گرفت. منبع عکس: alboomdiving.comغواصی تخصصی آکواریوم دبی، یک تجربه جدید و مبتکرانه است که به بازدیدکنندگان دارای مجوز PADI این فرصت را میدهد تا تجربه غواصی خود را به سطح کاملا جدیدی برسانند. سمورها گنجایش غذایی برابر ۲۰ درصد از وزن خود را دارند و این نشان می دهد که حجم غذای آن ها بالا است. برای رفتن به لگو لند می توانید به وسیله ی مترو، اتوبوس و تاکسی ها به آنجا برسید. میتوانید با مترو به السیف بروید، از طریق خط قرمز یا خط سبز و رفتن به ایستگاه برجمان و بعد با ۱۵ دقیقه پیادهروی به السیف برسید. کروکودیل شاه باید در محیطی محافظت شده بماند تا از درگیری احتمالی او با دیگر کروکودیلهای نر و انسان جلوگیری به عمل آید.شرایط لازم برای رزرو بسته:- این بسته برای کودکان زیر دو سال قابل خریداری نیست.- بازدید برای بانوان باردار ممنوع است.- حداقل قد لازم برای بازدید از این بخش، ۱۲۰ سانتیمتر است.- بازدیدکنندگان باید توانایی بالا و پایین رفتن از پلهها را برای بازدید از کروکودیل شاه داشته باشند.- بازدیدکنندگان باید از ۳۰ دقیقه قبل از زمان برنامهریزی شده در محل حضور پیدا کنند.

از هتل سنترو برشا دبی تا فرودگاه بین المللی دبی 21 دقیقه با ماشین، تا فرودگاه آل مکتوم دبی 31 دقیقه با ماشین، تا فرودگاه شارجه دبی 36 دقیقه با ماشین فاصله است. هزینهی اقامت و حتی ورود به این هتل زیاد است، اما برای عکس گرفتن با این ساختمان بینظیر، نیازی نیست هزینهای متحمل شوید. با توجه به عظمت ساختمان برج خلیفه، تعجبآور نیست که بسیاری آن را شبیه به یک شهر عمودی میدانند که صدها آپارتمان خصوصی، هتل، یک سالن بدنسازی بزرگ، استخر، رستورانهای متعدد و حتی مسجد را در خود جای داده است. اگر بهدنبال مکانی مناسب و آرام برای ادای نماز به سبک شیعیان هستید، این مسجد برای شما بهترین گزینه خواهد بود. شاید راجعبه عظمت و زیبایی مسجد «الازهر» (Al Azhar) در قاهره شنیده باشید. می توانید در دریاچه مصنوعی داخل پارک قایق پدالی کرایه کنید و مدتی را بر روی آب احساس آرامش کنید و از زیبایی های اطراف لذت ببرید. آکواریوم آبی دبی جاذبه گردشگری مصنوعی است که طی یک پروژه بسیار سنگین در سال ۲۰۰۶ ساخته شد. همچنین خیابانی در این بازار وجود دارد که به نام خیابان الفهیدی معروف است که در آن می توانید کالاهای الکتریکی و صوتی تصویری را به راحتی پیدا کرده و در بخش دیگر این خیابان می توانید فروشگاه های پارچه فروشی که بسیار هم طرفدار دارد را بیابید که اکثر پارچه های کمیاب در آنجا به فروش می رسد . جالب است بدانید که پشمک حاج عبدالله، یکی از معروفترین و خوشمزهترین پشمکهای ایران را تولید میکنند نیز در این غرفه شعبه دارند و امکان دارد تابلوی الکتریکی آن چشم شما را خیره و مانند ما شما را نیز متعجب کند! دبی، شهری که به دلیل سبک زندگی مجلل و معماری خیره کننده اش شناخته شده است، همچنین میزبان برخی از بهترین نقاط موج سواری در دبی است.

آبنمای پالم جمیرا با ۱۳۰۰ متر مربع مساحت، ۳۰۰۰ چراغ الایدی و فوارههایی با ارتفاع ۱۰۵ متر، هماهنگ با محبوبترین موسیقیهای روز به رقص درمیآید و هر روز از غروب تا نیمهشب چشمها را به خود خیره اجاره خودرو در دبی میکند. طول، عرض و ارتفاع مخزن اصلی آکواریوم دبی بهترتیب برابر با ۵۱، ۲۰ و ۱۱ متر است و تعداد گونههای حاضر در آن به بیش از ۱۴۰ عدد میرسد که در میان آنها میتوان به بیش از ۳۰۰ کوسه و سفره ماهی اشاره کرد. پکیج مهمانی زیر آب شامل کارت دعوت موضوعی، بازیهای مخصوص مهمانی (برگزار شده توسط GSA)، تور راهنمای آکواریوم و باغ وحش زیرآب، ورود رایگان برای مهمانها و والدین صاحب جشن تولد، بازدید از آکواریوم و باغ وحش زیرآب، دکوراسیون فضای مهمانی (صحنه، چراغ، موسیقی، صندلی و میز)، هدیه رایگان برای هر کودک، تور پشت صحنه و تغذیه ماهی، سواری بر قایق کف شیشهای و وعده غذایی میشود.فراموش نکنید که اگر کیک میخواهید باید زودتر سفارش دهید و هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید. اگر میخواهید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، باید سوار خط قرمز مترو شوید و در ایستگاه امارات مال پیاده شوید. علاوه بر این مطلب با موضوع تفریحات رایگان در دبی، مطالب دیگری نیز درمورد سفر، تفریح، کار و زندگی در امارات نیز بهراحتی و با چند کلیک در اختیار شما قرار دارد. اگر از فوارههای رقصنده در دبی مال لذت بردهاید، نمایش ایمجین تجربه مشابه دیگری است که میتوانید در لیست تفریحات رایگان خود در دبی قرار دهید. اگر به این مرکز خرید مراجعه کنید، خواهید دید که معماری آن برگرفته از فرهنگ چین است، به همین دلیل است که با ورود به این بازار احساس خواهید کرد که به دنیای دیگری وارد شده اید. می توانید یک عکاس اختصاصی هم به مدت ۲ ساعت داشته باشید که امکان دسترسی آنلاین به همه تصاویر وجود دارد.

در پایان باید بگوییم که تقریبا درباره همه مواردی که می توان شما را در حین سفر به دبی یاری کند سخن گفتیم. همانطور که گفتیم السیف دبی ترکیبی از سنت و مدرنیتهست. با ورود به این تونل انواعی از ساکنان این پهنه وسیع را به چشم میبینید و حس میکنید که در اقیانوس پا گذاشتهاید. نمیتوان گفت که کیدزانیا یک شهربازی است، اما با توجه به فعالیتها و کارهایی که در آن انجام میگیرد، به نوعی میشود آن را در این دستهبندی قرار داد. بلکه، می توان گفت که بزرگترین آکواریوم معلق جهان نیز در آن قرار گرفته است. برای بازدید از مجموع بزرگ آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی و آگاهی از ساعات فعالیت آکواریوم دبی میتوان گفت که این مجموعه ۳۶۵ روز سال آماده بازدید شما عزیزان است. غواصی در آکواریوم مال از جمله تفریحاتی است که شاید کمتر کسی در طول عمر تجربه کند و خاطرهای فراموشنشدنی از تور دبی را در ذهنتان ثبت میکند. منبع عکس: toursbooked.comدر آکواریوم دبی امکانات بسیاری برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.دوربین های گوپروی ضد آب: در هرکدام از برنامههای غواصی و آکواریوم که شرکت کنید، دوربینهای گوپروی ضد آب برای ثبت خاطرات منحصربهفرد شما بسیار کارآمد خواهند بود. این منطقه کنار خور دبی درست پیش از همهگیری کرونا باز شد و هنوز به طور کامل شناخته نشده است اما ارزش این را دارد که در برنامه شما برای بازدید از دبی جا بگیرد. از محلهی الکرامه و السطوه تا جیبیآر، نقاشیهای خیابانی زیادی روی دیوار ساختمانها وجود دارد که نه تنها ارزش هنری بالایی دارند بلکه برای گرفتن عکسهای اینستاگرامی نیز فوقالعادهاند.

این پارک با وجود کوچک بودن، یکی از نقاط مهم تناسب اندام در شهر است، جایی که افراد میتوانند در محیطی جذاب میان درختان و ساحل تمرین کنند. منبع عکس: musement.comآکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی (DUAZ) یکی از مهمترین جاذبههای گردشگری خوشمسیر شهر دبی است که در دبی مال، یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا قرار دارد. راحتترین کار این است که همراه با بازدیدتان از دبی مال یا برج خلیفه، از بالهای مکزیک نیز دیدن کنید؛ چرا که خیلی نزدیک هستند. راحتترین کار این است که همراه با بازدیدتان از دبی مال یا برج خلیفه، از قلب فلزی نیز دیدن کنید چرا که خیلی نزدیک هستند. چندین رستوران و فروشگاه در این منطقه وجود دارد که این منطقه را به مقصد محبوبی برای صرف غذا، خرید و گردش تبدیل کرده و موقعیت السیف در کنار خور دبی منظرههای بسیار زیبایی همراه خود دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. این مجموعه که در فاصله ۱.۳ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد، از نظر موقعیت مکانی، در جایگاهی حدود ۱۵ کیلومتری فرودگاه بین المللی دبی واقع شده است. آموزش حیواناتی که در باغ وحش زندگی میکنند و تربیت آنها، یکی از موضوعات جذاب برای بسیاری از دوستداران طبیعت است. نمی دانید در کجای دبی می توانید اجناس ارزان بخرید، به لیست 1-10 فروشگاه دبی در زیر نگاه کنید که مکانی برای دوستداران بازار کم هزینه است.

با لذت بردن از این رستوران بسیار دوست داشتنی در میان دوستداران گوشت، از نعمت کباب با قیمت مناسب استفاده کنید. بسته به نوع عبره که موتوری یا بنزینی باشد، قیمت بلیتی که میگیرید برای یک سفر ۱ تا ۲ درهم خواهد بود. گنجایش این آکواریوم به حدی است که شما میتوانید در آن غواصی کنید. سمورهای آبی جاندارنی نیمهآبزی هستند که لقب کوچکترین موجودات این باغ وحش را به خود اختصاص دادهاند. اگر امکانات این هتل برای شما عزیزان بسیار کم است، می توانید هتل الخوری اوربان دبی را رزو کنید که مجهز به اسپا و مجموعه آبی می باشد. این مجموعه شامل بناهایی با معماری قدیمی و مدرن است که در آن از انواع مواد ساختمانی مختلف استفاده شده است. در طبقه دوم این آکواریوم وارد باغ وحشی آبی خواهید شد که در آنجا میتوان لذت دیدن جانداران عجیب دریایی مانند مارماهی، آراپایما، خروس دریایی، صدف، حشرات و اسب دریایی را تجربه کرد. از آنجایی که راحتی و لذت سفر شما برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل سعی کرده ایم مواردی را بررسی و بیان کنیم که برایتان مشکلی پیش نیاید و نهایت لذت را ببرید. کودکانی که زیر ۱۵ سال سن داشته باشند باید حتما همراه با یک فرد بزرگسال بالای ۱۵ سال حضور پیدا کنند. به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از بازدید به وبسایت آکواریوم دبی سر بزنید و با مراجعه به بخش پیشنهادها از آخرین تخفیفها مطلع شوید.آکواریوم دبی برای بازدید گروههای ۲۵ نفره یا بیشتر نیز تخفیفهای خوبی در نظر میگیرد.

دبی پیستهای دوچرخهسواری مختلفی دارد، از جمله پیست القدره که در دل بیابان است و اگر خوششانس باشید ممکن است موفق شوید حیات وحش و حیوانات آن منطقه را نیز ببینید. حیات وحش راس الخور با مساحت ۶.۲ کیلومتر مربع، درست در بیرون مرکز شهر دبی قرار دارد. با این حال در این بازار علاوه بر خریدهای عمده می توانید خریدهای تکی هم انجام دهید. مخزن این آکواریوم ۱۰ میلیون لیتر گنجایش دارد و هزاران جاندار آبی در این مکان زندگی میکنند. این تجربه جذاب هرروز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است و بهترین زمان برای رفتن اول وقت (۱۰ صبح) است و بعد از آن بسیار شلوغ بوده و ممکن است تا یک ساعت در صف سرسره شیشهای معطل شوید. نزدیکترین کویر به دبی یعنی القدره، کمتر از یک ساعت با ماشین فاصله دارد. همچنین انواع نوشیدنی در بار اسکای ویو با طراحی بینظیر واقع در طبقه ۲۷ ام هتل سرو میشود. برای تعامل و ارتباط برقرارکردن با کوسهها به بازدیدکنندگان لباسهای ضدآب داده میشود تا وارد مخزن آب نگهداری کوسهها شوند و تجربه بینظیر مربی کوسهبودن را امتحان کنند. اگر عاشق تفریحات هیجانانگیز هستید و محیطهای آرام و دیدن جانداران از پشت شیشههای آکواریوم برای شما هیجانی ندارد، پیشنهاد میکنیم لذت غواصی با کوسهها را در دبی از دست ندهید. علاوه بر آن، اگر مشتاق غواصی هستید میتوانید با آموزشها و تجهیزاتی که در این ساحل به افراد داده میشود، از دنیای شگفت انگیز زیر آب نیز لذت ببرید.

عبرهها قایقهای بادبانی سنتی هستند که از چوب ساخته شدهاند و وسیلهی اصلی برای جابجایی در خور دبی به شمار میروند. همچنین پارک آبی وایلد وادی از محبوبترین پارکهای آبی دبی است و در برنامههای تلویزیونی نیز بارها به نمایش درآمده است. این گالری در خیابان السرکال خودروهای قدیمی را تعمیر کرده و به نمایش و فروش میگذارد. انواع خودروهای کلاسیک فراری، BMW، پورشه و مرسدس بنز از سراسر جهان در این گالری گردآوری شدهاند و تماشای آنها برای علاقهمندان بسیار جذاب خواهد بود. در تونل های پیچ در پیچ این اتاق می توان یک تجربه عالی از شنا کردن در کنار کوسه ها، مارماهی ها ، اسب های دریایی و انواع دیگر جانوران دریایی به دست آورد. بعضی دیگر آنقدر جذاب و دیدنی هستند که ساعت ها طول می کشد تا زیبایی های آن را ببینید مانند باغ معجزه دبی یا Dubai Miracle Garden. آکواریوم دبی دارای بخشهای مختلفی است که بعضی از آنها بسیار آرام و بعضی بسیار هیجانانگیز هستند. یکی از دلایلی که این روزنامه نگار از آن به عنوان هتل لوکس یاد کرده است به دلیل این است که امکانات این هتل در مقایسه با هتل های پنج ستاره بسیار بالاتر است. در نهایت این آکواریوم، یکی دیگر از شاهکارهای معماری مدرن در دبی ساخته شد.منبع عکس: desertgate.aeزیباییهای آبزیان آب شور مانند عروسهای دریایی یا دلقک ماهیها را نمیتوان با ماهیهای آب شیرین مقایسه کرد. همان طور که میدانید، نگهداری آبزیان در آکواریوم کار چندان سادهای نیست؛ بهخصوص اگر آبزیان آب شور باشند. بخش خوشمزه مرکز خرید مرکاتو دبی نیز شامل دهها رستوران و کافههای مختلف میشود که انواع غذاهای محلی و بین المللی را با بهترین کیفیت ممکن عرضه میکنند. میتوانید ضمن پیادهروی در کافههای دنج این پارک نوشیدنی داغ بنوشید. بزرگراه شیخ زاید با یک پل از روی کانال دبی عبور میکند و از کنار این پل، یک آبشار جریان دارد.

کتابخانهی محمد بن راشد با معماری منحصربهفرد شبیه به رحل قرآن، در محلهی الجداف واقع شده است. سیاره سبز یا جنگل بارانی دبی این امکان را به گردشگران این شهر بیابانی میدهد تا تجربهای منحصربهفرد از گشتوگذار در جنگلی بارانی داشته باشند. برای مهمانان ماشین های رولزرویس در نظر گرفته شده است تا بتوانند وارد هتل شوند. هتل جمیرا بیچ طیف گسترده ای از غذاهای بین المللی از جمله رستوران های فرانسوی و بریتانیایی برنده جایزه را ارائه می دهد. منبع عکس: .klook.comآکواریوم دبی یکی از بهترین آکواریومهای دنیا است و تاکنون افتخارات قابلتوجهی را از آن خود کرده است:- برنده جایزه مجله تجاری و معتبر Images RetailME در سال ۲۰۱۲- دریافت گواهینامه سرآمدی از سوی وبسایت معتبر تریپ ادوایزر- از بهترین دیدنیهای دبی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب تریپ ادوایزر - از اعضای سازمان وازا (WAZA)، سازمانی برای اتحاد بهترین باغ وحش ها، اکواریوم ها و ارگان های وابسته- دارای استاندارد ایزو ۲۸۰۰۰ در سال ۲۰۰۷- در سال ۲۰۱۰، پنل آکریلیک آکواریوم دبی با وزن بیش از ۲۴۵ هزار کیلوگرم و ابعاد ۳۲٫۸ در ۸٫۳ در ۷۵۰ بهعنوان بزرگترین پنل آکریلیک جهان در نوع خود، رکورد گینس را از آن خود کرد. در خیابان السرکال بیش از ۴۰ هزار مترمربع فضای شهری به هنر و تلفیق آن با غذا، پوشاک و موسیقی اختصاص داده شده و رویدادهای عمومی جذابی نیز در آن برگزار میشود. گردشگران در ساعتهای مشخصی میتوانند با راهنمایی خدمه آکواریوم به ماهیها غذا بدهند.

اما دبی با برگزاری جشنواره تابستانی به استقبال مسافرین و گردشگران خود میرود. این خزنده ترسناک با فشاری برابر با ۲۵ هزار پاسکال، هر لقمه خود را تکه میکند و ۱۴٫۵ برابر یک مرد بالغ وزن دارد. ورودی اسکای ویوز ۸۵ درهم است و شامل یک نوبت سرسره شیشهای نیز میشود، اما نوبتهای اضافی ۲۵ درهم هزینه دارند. هزینه ورودی ساحل رایگان است. به دلیل نزدیکی به املاک و مستغلات سلطنتی، به ساحل کاخ سیاه نیز معروف است. ساحل الصفوح را به نام ساحل قصر سیاه هم میشناسند. جاذبه ها/ براساس آخرین گزارشات منتشر شده، ساحل لامر یکی از سواحل زیبای دبی به شمار می رود. یکی از دلایل جذاب بودن پنگوئن ها در باغ وحش زیر آبی دبی، فضای زندگی آن ها است. در این باغ وحش هم می توانید سرمای قطب جنوب در بخش پنگوئن ها را از نزدیک ببینید. نزدیکترین اماکن گردشگری نزدیک مترو BURJAMAN در خط سبز رنگ مترو دبی، مرکز خرید برجمان است که انتخاب خوبی برای خرید نسخههای محدود برخی از محصولات برندهای مطرح جهان بشمار میرود و تخفیفاتی در پایان هر فصل ارائه میکند. سپس، اطلاعات مربوط به وسیله ای که انتخاب می کنید را در ادامه مطالعه کنید. اگر میخواهید سریع غذا بخورید و بروید، یکی از همبرگرهای خوشمزه و سالم سالت را انتخاب کنید. همچنین نقاشی بالهای روی پنجره در برج خلیفه نیز یکی از محبوبترین جاها برای عکاسی در دبی است. مجسمهی بالهای مکزیک یکی از جذابترین سازههای دبی است و بیشک یکی از بهترین جاها برای عکاسی. این رستوران یکی از بهترین رستورانهای السیف برای تجربهی آشپزی اصیل خاورمیانهای است. السیف مال دبی ( که نباید آن را با السیف ویلج مال در ابوظبی اشتباه بگیرید) بهترین مکان برای تجربهی خرید شماست. اگر بهدنبال تجربهی جدیدی هستید، برگر گوشت شتر را امتحان کنید! در این سفر میتوانید سری به خانواده گوریلها در جنگل بزرگ غیرقابل نفوذ اوگاندا بزنید، با کوسه نهنگهای عظیمالجثه در آبهای فیروزهای مالدیو شنا کنید و بهدنبال فیلها در مناظر سرسبز آفریقای جنوبی بدوید.

این کانال مصنوعی در سال ۲۰۱۶ ساخته شد و با طول ۳.۲ کیلومتر، خور دبی را به بیزینس بی مرتبط میکند. «د ویو» یک سکوی دید باز شیشهای در پالم جمیرا، جزیرهی مصنوعی در جنوب داون تاون دبی است. دیوارهای شیشهای و استیل بنای سالن با چشمانداز اسکله در پسزمینه بهنحوی طراحی شدهاند که یادآور کشتیهای سنتی باشند. افرادی که وارد این کابین میشوند میتوانند از وایفای رایگان مترو استفاده کنند. کابین کلاس طلایی: کابینی است که در جلوی قطار قرار دارد. با این وجود حتی برخی از ساحل های خصوصی هم، دارای بخشی عمومی می باشند که گردشگران می توانند از آن بهره مند شوند. اگر میخواهید با کل برج خلیفه عکس برای اینستاگرامتان بگیرید بهترین جا برج پارک است. هتل پالاس داونتاون یکی از زیباترین هتلها در دبی است و از اینجا نیز برج خلیفه برای عکاسی پیداست. از دیگر جاهای دیدنی دبی، میتوان به خانه شیخ سعید آل مکتوم اشاره کرد که یکی از بناهای زیبا و دیدنی در دبی به شمار میرود. در صورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دبی میتوانید از خط متروی قرمز که در ایستگاه برج خلیفه/ دبی مال توقف دارد استفاده کنید. مهمترین مکان حوالی ایستگاه مترو BUSINESS BAY همین بیزینس بی در خط قرمز است. سپس، با استفاده از مترو خود را به پالم جمیرا برسانید. مکانهای گردشگری و مهم واقع در اطراف ایستگاه ترمینال ۳ مترو دبی در خط قرمز رنگ، صرفاً فرودگاه بینالمللی دبی است.

آهنگ جدید علی عبدالمالکی به نام «دست خودم نیست اگه اینجوری میخوامت»

 متن آهنگ دست خودم نیست اگه اینجوری میخوامت علی عبدالمالکی

 
عشق منی تنها دلیل زندگیمی آرزومی دلم به تو خوشه همه چیمی عشق منی
عمر منی اگه نباشی کم میارم عاشقتم دار و ندارمی دوست دارم دار و ندارمی دوست دارم
یه روز نمیبینمت انگاری مریضم حق بده انقدر عاشقت باشم عزیزم
دست خودم نیست اگه اینجوری میخوامت تموم دنیامو میخوام به پات بریزم

نکاتی در مورد چگونگی دوری از آبشار آب پری

Free vector arab muslims saudi modern isometric people composition women and men in national dress in the departure area of the airport vector illustration جنگل دالخانی در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و با ششصد هزار متر مربع مساحت یکی از جاذبه های بکر شهر رامسر به شمار می آید. آبشار زیارت از ارتفاع حدود ۱۶ متری به داخل حوضچهای میریزد و در فصول بهار و تابستان مورد بازدید مردم استان و سایر نقاط كشور قرار میگیرد. امامزاده عظیم حسنی، امام زاده صالح، بابا قنبر سر و گورستان تاریخی امام زاده عبدالله از سایر مکان های تاریخی روستا هستند. تعداد آبشار های ایران کم نیست و در تمامی این سر زمین میتوان به سراغ این پدیده طبیعی دسترسی پیدا کرد اما شناخته شده ترین آبشار های ایران را می توان در غرب و شمال ایران به آنها دسترسی پیدا کرد. سقف این خانهها شیروانی و مصالح استفاده شده در آنها آجر، سیمان و فولاد است. قصابی، کبابی، خواربار در محل فعال است. پل ورسک؛ شاهکاری در شهرستان سوادکوه مازندران که ۱۱۰ متر ارتفاع دارد. لازم به ذکر است که این پله ها ارتفاع زیادی ندارند و در مسیر، زیاد خسته نمی شوید. آبشارها یکی از زیباترین پدیدههای طبیعی هستند و آبشار دوقلو یکی از شکلهای نادر این پدیده است. در میان این نوع از جنگلها نیز درههای زیبا، به همراه نهرها، آبشارها و چشمهسارهای متعدد، خودنمائی میکند. باوجود آنکه در نگاه اول، چهره آب پری را متفاوت با سایر آبشارها خواهید دید؛ اما شیفته زیبایی آن و حالوهوای ناب این منطقه خواهید شد. همانطور که بارها گفتیم، منطقه گردشگری گالیکش جاذبه های متنوعی در خود دارد به همین خاطر افرادی که برای بازدید از آبشار لوه به این منطقه سفر می کنند، تمایل دارند تا از سایر جاهای دیدنی این شهرستان نیز دیدن کنند. آبشار زیارت گرگان دارای چشم انداز بسیار فوق العاده ای است که در طول سال عروس و داماد های زیادی برای عکاسی عروسی خود به آن سفر می کنند، تا عکس های خاطره انگیزی را در نزدیکی این آبشار ثبت نمایند.

برای اینکه پایههای داربست را احداث کنند، دینامیت و داربست چوبی را نصب کردند تا کار برایشان راحتتر شود و برای اینکه مصالح را به آسانی از یک طرف به طرف دیگر حمل کنند از کابل استفاده کردند. سختیهای طبیعتگردی در گلستان/ ۵ ساعت پیادهروی در کوه و رود برای رسیدن به آبشار رنگو! با یک ساعت و نیم پیاده روی به بالاترین نقطه دشت خواهید رسید. برای رسیدن باران کوه میتوانید تا اولین رودخانه با خودرو بروید و از آنجا نزدیک به سه ساعت پیادهروی طولانی تا پای آبشار پیش رو خواهید داشت. برنامه ریزی مناسب برای گردشگری سبز و بدون آسیب می تواند زمینه ساز توسعه ی این منطقه و فراهم اوردن شرایط برای بهره مندی بهینه مردم از طبیعت و زیبایی هایش باشد . ماسال در چندسال اخیر به دلیل جاذبه های زیبایی که دارد جزو یکی از مناطق گردشگری استان گیلان به حساب می آید. چشمه آبگرم روستای زیارت هم از جاذبه های منحصر به فرد استان گلستان است که در قسمت شرقی خاصه رود قرار دارد. امروز قصد داریم باهم به این روستای زیبا سفر کنیم، پس همراهمان بمانید.به محض خروج از گرگان جادهای روستایی آغاز میشود. یکی از جاذبههای دیدنی شهر گرگان پارک ناهارخوران است. جنگل شصت کلا در 6 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان واقع است و در نقاط بکر و دور از دسترس آن جانوران وحشی و درنده دیده میشود.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی گلستان افزود: علیرغم ۱۸ سال پیگیری طرح توسعه زیرساختهای گردشگری در روستای زیارت شهرستان گرگان متأسفانه اتفاق مثبتی در شان مردم شریف منطقه و گردشگران و مسافران رقم نخورد. این جاده در کنار همه زیباییهای طبیعی که دارد در نهایت به روستای زیارت منتهی میشود و با ادامه راه و بعد از طی چند کیلومتر به آبشار زیارت میرسید. سپس تا انتهای جاده چالوس بروید. در اطراف روستا جنگلهای جالبی وجود دارد که برای گشتوگذار میتوانید به دل آنها بروید و برای ساعتها با طبیعت یکی شوید. وی با اشاره به تشکیل جلسه قرارگاه عملیاتی توسعه گردشگری گلستان، گفت: برای کاهش هزینههای اجرایی این پروژه مجوز برداشت مصالح رودخانهای در زیارت از شرکت آب منطقهای گلستان تحصیل و در این خصوص مشکلی وجود ندارد. امامزاده روستای زیارت گرگان، طبیعت چشمنواز، مردم مهربان، چشماندازهای کمنظیر، خانههای روستایی و فرصت کمپینگ در منطقهای شگفتانگیز از دلایل انتخاب روستای زیارت به عنوان یک مقصد جذاب هستند. اگر میخواهید با این روستا و جاذبههایش آشنا شوید و برای سفر به آن برنامهریزی کنید، با مجله دلتا همراه باشید.مسیر دسترسی به روستای زیارت گلستانبه محض خروج از گرگان وارد جادهای جنگلی و زیبا میشوید که پیچ در پیچ و کمی خطرناک است؛ اما زیباییهای بسیاری را در خود دارد.

وجود چنین فضایی در اطراف آبشار و صخره های پوشیده از خزه فضای بسیار مناسبی برای گردشگران و کوهنوردان فراهم کرده است. از زیباترین ییلاق های استان مازندران است. یکی دیگر از شگفتی این جنگل این است که از دل آن رودخانه وسعیی عبور می کند. اما در روایتی دیگر میگویند که هزاران سال پیش بوداییان به این روستا برای زیارت آمدند و همین باعث شده این روستا را زیارت خطاب کنند. انگار برای کسی آنقدر هم مهم نبوده که از مرزهای این ریه سبز آمل پاسداری کند. خانههای روستای زیارت به شکل پلکانی ساخته شدهاند و انگار روی هم با طراحی و معماری دقیق چیده شدهاند. ساوری گفت: ساماندهی مسیر دسترسی روستای زیارت شهرستان گرگان تا آبشار این روستا به طول حدود سه کیلومتر با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد. از مسیر پر پیچ و تاب در مسیر جنگل گرفته تا جاده سنگفرش شده، چشمانداز های بی نظیر روستا، بهترین اقامتگاه روستایی، تاریخچه روستای زیارت و مغازه های محلی همه از مزایای کمنظیر روستای زیارت گرگان می باشد. اختلاف نظر بین راه و شهرسازی به دلیل عدم وجود روستای بالادست زیارت تا آبشار و جهاد کشاورزی به دلیل اینکه این محور جاده بین مزارع محسوب نمی شود باعث شده است که ساخت و سازهای غیرمجاز محور زیارت گرگان تا آبشار متولی نداشته باشد.

سفر به روستای زیارت گرگان چه مزایایی دارد؟ به دلیل زیبایی های متنوعی که در فصول مختلف سال در روستای زیارت وجود دارد، گردشگران می توانند در هر فصلی از سال این روستا را برای سفر انتخاب کنند. برای رسیدن به این امامزاده باید کوهنوردی کنید. از همین روی به هر کجا از منطقه چلاو که نگاه کنید گلی زیبا روییده است و یا سرسبزی بی نهایتی چشم شما را نوازش می دهد. برجسته و خواناست و دورادور آنها قاب مستطیلی شکلی است از آجر. در دره تل انبار که در مسیر روستا قرار دارد بیش از 50 آبشار در اندازههای مختلف وجود دارد که بازدید از تمام آنها نیازمند یک برنامه ورزشی تفریحی جدی درهنوردی است. سینمای ۶ بعدی نمک آبرود در راستای سیاست های شهر و همچنین مبنی بر توسعه مكان های تفریحی متعدد، در سال 1390 به بهره برداری رسید. وجود جنگل های سرسبز هیرکانی شرایط را برای جنگل گردی در خاص ترین جنگل جهان فراهم کرده است. در ورودی آبشار زیارت یك زمین مسطح وجود دارد كه چند نفری در آنجا هستند و برای پارك ماشین ها مبلغی را دریافت میكنند و معلوم نیست این افراد برای كجا كار می كنند. در نزدیکی امامزاده عبدالله چشمه آبگرمی وجود دارد که در قدیم به گرماندو معروف بود. در جریان جنگ جهانی دوم، ایران محلی برای جابه جایی اسلحه و مهمات بین نیروهای متفقین بود و با کمک رسانی به اتحاد جماهیر شوروی توانست مانع تسلط نازی ها به دنیا شود. بهتر است خودرویی که برای رفتن به جهان نما انتخاب می کنید از نوع خودروهای دو دیفرانسیل و شاسی بلند باشد؛ به ویژه اگر در روزهای بارانی راهی این منطقه می شوید. جالب است بدانید در هر فصلی به روستا مراجعه کنید، همواره مشاهده می کنید که بومی ها لباس های نسبتا گرم بر تن دارند. چشمه های آب معدنی متعددی در اطراف روستا قرار دارند که چنانچه قبلا هم در بخش گردشگری نمناک نام بردیم معروفترین این چشمه ها ، چشمه لار است و آب این چشمه بیماری های کلیوی و استخوان را درمان می کند.

از دیگر جاهای دیدنی روستای زیارت گرگان می توان به آبشار های تل انبار که دره ای است با ۵۳ آبشار در ارتفاعات و اندازه های مختلف اشاره کرد. از این شهر تا روستای شیرآباد باید برانید تا به پارکینگ، در نقطه شروع مسیر جنگلنوردی برسید. آبشار زیارت در حدود ۱۵ كیلومتری جنوب شهر گرگان قرار دارد؛ این آبشار در نقطه ای كه دور تا دور آن به وسیله صخره ها پوشیده شده است، قرار دارد و منظره ای زیبا را برای بازدیدكنندگان خود به نمایش میگذارد. به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ آبشار زیبای زیارت در میان جنگل ناهارخوران و روستای زیارت در شهر گرگان استان گلستان قرار دارد و در فصول بهار و زمستان مسافران و گردشگران زیادی برای تماشای این مناظر زیبا به این منطقه سفر میکنند. اگر اهل سفر به شمال ایران هستید و از پیادهروی و کوهپیمایی لذت میبرید، سفر به روستای زیارت را از دست ندهید. میتوانید هم از منظرههای زیبایش لذت ببرید و هم ورزش کنید. بالا رفتن از پلهها کار راحتی نیست و نفسگیر است اما دیدن منظره زیبایی که از بالای پلهها مشخص است انرژی را به شما میدهد که تمام خستگیتان را فراموش کنید. در درون تاق نیم گرد سر در آن، مقرنسی است که به دیده میرسد در گامهای نخستین پیشرفت اینگونه آراستگی سازه و گچبری است. بعد از اینكه روستای زیارت را پشت سر بگذارید، باید از جاده های خاكی با شیب زیاد و عرض كم كه معمولاً در كنار پرتگاه ها قرار دارد، بگذرید. معماری روستای زیارت در بافت قدیم خیلی فشرده و متراکم، اصولاً در دوطبقه با سقف شیروانی و دیوارهای گلی بنا شدهاند. بدنه گرد بیرونی گنبد کاووس دارای ۱۰ تَرک (دندانه نود درجه) است (همانند ستاره ده پر) این ترکها که در سمتهای آن و به فاصلههای برابر از یکدیگر قرار دارند، از پایبست بنا آغاز و تا زیر سقف گنبدی ادامه مییابد و میان این ترکها با کوههای آجری پر شدهاست.

برج گنبد قابوس که همچون موشک زمینبههوا در میان شهر گنبد کاووس قرار گرفته است! رابرت بایرون در کتاب جادهای به اکسیانا، افسانه ای را تکرار میکند که جسد قابوس را در تابوتی شیشهای قرار دادند که درون برج معلق بود و با زنجیرهایی در میانه سقف و کف مقبره آویزان بود. آبشار زیارت یکی از آبشارهای گلستان به شمار میرود و به علت دسترسی راحتی که دارد شما در همه فصول سال قادر خواهید بود از آبشار زیارت دیدن کنید؛ ولی بهترین زمان سفر به این آبشار زیبا فصل بهار و تابستان است که خیلی خنک است و درختان و گلها مسیر را احاطه کردهاند و در این فصول آبشار زیارت آب بیشتری دارد. بنای بقعه امامزاده عبدالله از آثار تاریخی این روستا به شمار میرود. خوشبختانه این قلعه تاریخی در اسفند ماه ۱۳۷۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. پل معلق نمک آبرود بسیار مشهور است و به عنوان یکی از زیباترین مناطق دیدنی نمک آبرود شناخته می شود. وی، "کندوان "استان آذربایجان شرقی، "میمند" کرمان، "سهیلی " هرمزگان، "قاسم آباد" گیلان، " کندلوس "مازندران، "پالنگان" کردستان، "ابیانه" اصفهان و "بیشه " لرستان را جزو روستاهایی معرفی کرد که به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این رقابت جهانی شرکت خواهند کرد.

در قسمت شرقی روستای زیارت هم آبشاری به نام خال دره یا جل دُره قرار دارد که برای رفتن به آنجا باید از طریق یک راهنمای حرفه ای روستای کمک بخواهید. آب چشمه آبگرم روستای زیارت خاصی درمانی دارد و بسیاری از گردشگران علاوه بر بازدید و تفریح برای آب درمانی به این مکان می آیند. شما کدام فصل را برای رفتن به اینچا ترجیح میدهید؟ در هر صورت هر کدام از این روایتها که درست باشد میدانیم که به این روستا به خاطر وجود یک مکان زیارتی یا مذهبی از قدیم، زیارت میگفتند. گرگان در کدام استان است؟ آبشار دوقلو که تنها ۵ کیلومتر با روستا و ۱۹ کیلومتر با شهر گرگان فاصله دارد. بافت قدیمی بدون شک یکی از جذابیتهای اصلی روستا به شمار میآید؛ خانههای روستایی با معماری بومی که قدم زدن در کوچهپسکوچههایشان بوی تاریخ و گذشته را میدهد و ما را به زمانهای دو میبرد. مردم این روستا براساس آمارگیری های انجام شده، میانگین عمر بالایی دارند که دلیل اصلی آن هم زندگی در دل طبیعت است، اهالی این منطقه بیش تر به گله داری، کشاورزی و ساخت و ساز مشغول هستند. علاوه بر رنگ زیبایش، این دریاچه از سه طرف به کوههای جنگلی محدود شده و از یک طرف به زمینهای کشاورزی و همین موضوع چشمانداز اطراف دریاچه را نیز زیبا و دیدنی کرده است. در روستای زیارت باغداری و دامداری و کشاورزی پابهپای هم رونق دارند و موجب درآمدزایی ساکنین روستا میشوند. فرماندار بندرگز از اجرای طرح آسفالت باند شرقی مسیر شهر بندرگز - روستای گز با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این مسیر یکی از راه های پرتردد شهرستان است که با آسفالت ایمن سازی خواهد شد. اگر تمایل دارید می توانید در بخش نظرات از چگونگی سفر به روستا و بازدید از آبگرم روستای زیارت گرگان بنویسید و به جاذبه های دیگر این منطقه دیدنی اشاره کنید.

در شهرهای سایر نقاط کشور، برای رفتن به روستای فیلبند باید از تهران و جاده هراز بگذرید. کافیست مسیر نیم ساعتی را از مسیر گرگان به سمت روستا آغاز کنید و از دره رودخانه خاصه رود و سایر روستاها عبور کنید سپس به مقصد اصلی یعنی روستای زیارت برسید. محمدجواد ساوری در گفتگو با خبرنگارمهر اظهارکرد: دو کیلومتر از مسیر روستای زیارت به سمت آبشار با کمک اداره راه وشهرسازی مرمت، بهسازی و در نهایت آسفالت میشود. همچنین میتوانید با حرکت به سمت روستای زیارت از بارندگی در یک جاده جنگلی بکر با چند آبشار لذت ببرید. از جنوب منطقه ناهارخوران گرگان، می توانید با عبور از مسافت ۷ کیلومتری وارد روستای زیارت گرگان شوید؛ بنابراین اگر سفری به استان گلستان در پیش دارید به راحتی می توانید از جاهای دیدنی گرگان و روستای زیارت بازدید کنید. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان محمد جواد ساوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح توسعه زیرساخت های گردشگری روستای زیارت در ۱۸ سال گذشته مورد پیگیری قرار گرفت ولی متاسفانه در این مدت اتفاق خاصی نیفتاد. مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان خاطرنشان کرد: بهسازی مسیر دسترسی روستای زیارت تا آبشار این روستا به طول سه کیلومتر و با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت. روستای زیارت که از روستاهای هدف گردشگری ایران است دارای جاذبه های زیبا و طبیعی متعددی از قبیل آبشار و چشمه میباشد. وی افزود: با بررسی طرح ساماندهی گردشگری روستای زیارت در قرارگاه عملیاتی توسعه گردشگری استان و بازدید امروز مدیران، مقرر شد تا دستگاههای اجرایی بر اساس زمانبندی معین، اقدامات موردنیاز را برای ساماندهی گردشگری این منطقه اجرایی کنند. شهد، شهری که درکنار نام مبارک امام رضا(ع) معنا پیدا میکند؛مقصد طلایی ایرانیان برای جلای روح و خلوت با یگانه خالق هستی.

اینجا زمان رضا شاه ساخته شده و هنوز هم از آن استفاده میشود. البته بعضی از افراد هم ترجیح میدهند در کنار دریاچه باشند و از دیدن آن لذت ببرند؛ پس بهترین محل را در حوالی دریاچه انتخاب مینمایند. به لطف سد شهید رجایی، گردشگران زیادی هر ساله به آنجا رفته و از زیبایی های آن لذت می برند. پس چرا برخی از آدم های مشهور کشورمون مثل بازیگران و ورزشکاران نماز نمی خوانند و خودشون و اعضای خانواده شون حجاب لازم رو ندارند ؟ در جای جای ییلاق جواهردشت اسبهای آزاد و گاوهای اهلی متعلق به ساکنان منطقه، مشغول چرا در مرتعهای سرسبز هستند و منظرهای چشمنواز خلق کردهاند. هرگاه نام مازندران و شهر رویان به میان می آید، بسیاری از ما تصویری از بهشتی زیبا و مه آلود را می بینیم که نفس کشیدن در آن روح و جان ما را تازه می کند. گویش ملایری گویشی است که مردم شهرستان ملایر در استان همدان ایران به آن تکلم میکنند. سد لفور از نوع سنگریزهای با هسته رُسی و مخزنی به حجم ۱۵۰ میلیون مترمکعب است. اما برپاکردن چادر و تجربهی سفری به سبکوسیاق کمپینگ در گیسوم بسیار جذاب خواهد بود. درصورتیکه به این شهر و به پارک ناهارخوران رفتید پس از پیادهروی در این پارک زیبا قادر خواهید بود جاده پارک را با ماشین ادامه دهید تا در آخر جاده به روستای زیبای زیارت برسید.

آدرس به صورت خلاصه: مازندران، نور، چمستان، روستای لاویج. موزه مجموعه فرهنگی کندلوس یکی از موزههای منحصر به فرد استان مازندران است که در آن آثاری از سفال، آبگینه، سکه، ظروف چینی و وسایل روشنایی از هزاره دوم قبل از میلاد تا دوره قاجاریه و بخش اسناد و کتب خطی، نسخ خطی کلام الله مجید، دیوان اشعار، عقدنامه، فرامین جمع آوری شده است. قبل از سفر به این خطه بهتر است نوع سفر و مدت زمان اقامتتان را مشخص کرده و مطابق با آن وسایل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید. در گذشته این گیاهان معمولاً به صورت خودرو میروییدهاند اما از چندسال قبل مردم منطقه به سمت پرورش گیاهان دارویی روی آوردهاند. دو روز توقف ، حرکت به سمت مشهد مقدس وطی نمودن دو استان سمنان وخراسان جنوبی و ورود به مشهد. در سالهای دور مسافران مشهد تنها بهقصد زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به این شهر سفر میکردند اما این روزها سفر به مشهد بیشتر رنگ و بوی زیارتی و سیاحتی گرفته است. این دوستان، ییلاقهای بینظیر گلستانی را کشف کردهاند و میدانند که سرزدن به روستاهای بزرگ و کوچک این استان چقدر لذتبخش است. برنامه جلوگیری از فرار آب سد لار جواب نداد/ سدهای تهران چقدر آب کم دارند؟ بناهای مربوط به این مکان که در مجاورت رودخانه قرار دارد از قدمت بسیار زیادی برخوردار هستند حتی این رامی توانید از درختان کهنسال سروی که در آن جا وجود دارند بفهمید. قرار گرفتن این آبشار در مجاورت رود و رودخانه خاصه رود زیبایی کمنظیری را به وجود آورده است.

نمیشود جایی اسمش زیارت باشد و در آن از مکان زیارتی خبری نباشد؛ آستان امامزاده عبدالله یکی از مکانهای زیارتی این روستا است. پوشش ارتفاعات تا بلندی ۲۰۰۰ متری سرسبز و جنگلی و از آن به بعد مرتعی، خشک با آب و هوای سردسیری میباشد. شرایط اقلیمی و پوشش گیاهی استان گلستان باعث شده است که یکی از بزرگترین و طبیعی ترین پارک های ملی ایران و جهان در این استان به ثبت برسد. برخی دل به دریا می زنند و این کار را امتحان می کنند اما به دلیل خطراتی همچون عمق نامعلوم این حوضچه و وجود سنگ های تیز این کار توصیه نمی شود. درون پای بست سردابی وجود داشته که پاکار تاق آن هنوز بر جای است ولی بر اثر کاوشهای پیاپی کاوشگران که در پی گنج بودهاند آثاری از کف آن بر جای نماندهاست. به گزارش ایرنا، این روزها اگر فرصت رانندگی در جاده و قدم زدن در مسیرهای زیبای استان مازندران و صد البته درنگی در طبیعت داشته باشید،می توانید روزهای فراموش نشدنی را در قالب گردشگری پائیزی ثبت کنید و پیشنهاد ما انتخاب آبشار آب پری در مسیر جاده بلده به رویان و یا بلعکس است. بهترین فعالیتی که میتوانید هنگام بازدید از قلعه کنگلو انجام دهید پر کردن ریههایتان از هوای تازه و ثبت تصاویر زیبایی است که ممکن است تا مدتها از دیدن آنها محروم بمانید.

ورق استیل304

 


ورق فولادی 304 یک فولاد ضد زنگ است که با اعمال تغییراتی (افزایش کروم و کاهش کربن) به گرید پایه 302 تولید می شود و در دسته فولادهای زنگ نزن سری 300 یا آستنیتی طبقه بندی می شود. محتوای کربن کم در این آلیاژ، حساسیت آن را به رسوب کاربید کروم و خوردگی بین دانه ای ناشی از عملیات جوشکاری کاهش می دهد. در بسیاری از موارد، ورق فولادی 304 را می توان مستقیماً پس از جوشکاری استفاده کرد، در حالی که درجه 302 قابل استفاده نیست و پس از جوشکاری، باید یک مرحله عملیات حرارتی آنیلینگ اعمال شود تا مقاومت به خوردگی آن افزایش یابد، به اندازه ای که حفظ شود. ورق فولادی 304L از نوع کم کربن کلاس 304 و با حداکثر کربن 0.03 درصد به دلیل فرآیند جوشکاری رسوبات کاربید نخواهد داشت. در نتیجه می توان از این آلیاژ بلافاصله پس از جوشکاری حتی در محیط های بسیار خورنده و تهاجمی نیز استفاده کرد. ورق فولادی 304L بعد از جوشکاری به جز برای کاربردهای تحت کشش نیازی به آنیل شدن ندارد. خواص مکانیکی ورق فولادی 304L از جمله استحکام کششی، استحکام تسلیم و سختی کمی کمتر از ورق فولادی 304 است.

مشخصات صفحه فولادی 304/304L

مشخصات فنی ورق های فولادی 304 و 304L  مهفا  بر اساس استانداردهای زیر طبقه بندی می شوند:

ASTM A240: این استاندارد توسط انجمن تست و مواد آمریکا تهیه و هماهنگ شده است و مواد و آلیاژهای مقاوم در برابر حرارت و خوردگی را پوشش می دهد که می توانند در کاربردهای عمومی مانند نوار، ورق و صفحه و همچنین در ساخت استفاده شوند. از مخازن تحت فشار ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی ورق های فولادی 304 و 304L مورد استفاده در این استاندارد جدول بندی شده است. سازندگان موظفند در هنگام تولید محصولات ضد زنگ و مقاوم در برابر حرارت، مشخصات فنی ذکر شده در این استاندارد را رعایت کنند.

ASTM A666: این استاندارد روش های گرمایش و سرمایش فولادهای زنگ نزن آستنیتی را برای کاربردهای مختلف مشخص می کند، بنابراین آلیاژ مورد نظر (در این مورد ورق فولادی 304 و 304 لیتر) باید الزامات ترکیب شیمیایی خاصی را برآورده کند. در این استاندارد آلیاژ باید به صورت ورقه های نازک، میله ها، صفحات یا نوارهای نازک باشد.

AMS 5513/AMS 5511: این استاندارد شامل مجموعه ای جامع از اطلاعات از دستورالعمل های گردآوری شده توسط انجمن مهندسان خودرو در مورد آلیاژهای خاص مورد استفاده در صنعت هوافضا است. در این استاندارد AMS 5513 ورق فولادی 304 و AMS 5511 ورق فولادی 304L می باشد.

عنصر اصلی فولاد ضد زنگ مخصوصا ورق 304 کروم است. اما با توجه به اینکه افزایش بیش از حد کروم منجر به مشکلاتی در ساخت، تشکیل و پایداری آلیاژ می شود، برای بهبود این ویژگی ها و همچنین خواص مقاومت در برابر خوردگی، اکسیداسیون و غیره، سایر عناصر آلیاژ بهبود می یابند. همچنین از مهمترین آنها می توان به نیکل، منگنز، سیلیکون، فسفر و ... اشاره کرد. هر یک از این عناصر بسته به محل استفاده از آلیاژ، نقش مهمی در عملکرد آلیاژ خواهند داشت.

در جدول بالا، UTS برابر استحکام کششی اصلی و YS برابر استحکام تسلیم است. استحکام کششی به همراه ازدیاد طول، معیار مناسبی برای مقایسه سختی آلیاژها است. بنابراین در ورق های فولادی 304 و 304L می توان نتیجه گرفت که سختی 304 از 304L بیشتر است زیرا قبل از شکستن می تواند تنش بیشتری را تحمل کند. با بدست آوردن استحکام تسلیم و مقایسه آن با مقادیر استاندارد، تغییرات خواص مکانیکی یا عیوب احتمالی آلیاژ بهتر مشخص می شود. هنگام بررسی اصطلاح "سفتی" نیز می توان آن را اینگونه تعریف کرد: مقدار مقاومتی که یک جسم برای تغییر شکل خود تحت تأثیر یک نیروی خارجی دارد. اندازه گیری سختی ورق فولادی 304 معمولاً با مقاومت برشی یا سایش، مقاومت تغییر شکل برگشت پذیر و مقاومت تغییر شکل برگشت ناپذیر (مانند Rockwell B) انجام می شود.

خواص فیزیکی فولادهای زنگ نزن به طور کلی، و ورق فولادی 304 به طور خاص، کاربردهای محدودی در معیارهای انتخاب و عوامل تعیین کننده دارند. با این حال، در نظر گرفتن برخی از خواص فیزیکی در طول ساخت و استفاده بسیار مهم است. ورق فولادی 304 به دلیل زمینه آستنیتی دارای خواص غیر مغناطیسی بوده و تحت تاثیر میدان های مغناطیسی قرار نمی گیرد. این آلیاژ در بازار به ورق فولاد ضد زنگ نیز معروف است. لازم به ذکر است که ورق فولادی 304 بسته به عواملی مانند کار سرد ممکن است کمی مغناطیسی باشد. ضریب نفوذپذیری این آلیاژ نیز بسیار پایین و یک چهارم فولاد کربنی است. در انتخاب، طراحی و کاربرد ورق فولادی 304 باید ویژگی های فوق در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، دو ویژگی رسانایی کم و ضریب انبساط حرارتی بالا منجر به عیوبی مانند تاب برداشتن و پیچش در عملیات جوشکاری می شود.

مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون ورق فولادی 304

خوردگی عمومی: فولادهای 304 و 304 لیتری مقاومت در برابر خوردگی خوبی در محیط های مختلف با اکسیداسیون کم یا کم کاهش نشان می دهند. 18 تا 20 درصد کروم موجود در این آلیاژها آنها را در برابر محیط های خورنده مانند اسید نیتریک رقیق مقاوم می کند. ورق فولاد 304L و 304 در برابر اسیدهای آلی مهاجم مانند اسید استیک و اسیدهای احیا کننده مانند اسید فسفریک نیز مقاوم است. 8 تا 12 درصد نیکل موجود در این آلیاژ به مقاومت محیطی و کاهش استرس کمک می کند. محیط‌هایی با قدرت احیاء بالا، مانند محلول‌های اسید کلریدریک در حال جوش و اسید سولفوریک رقیق، در مقایسه با فولاد 304 خورنده‌تر و خشن‌تر هستند. در برخی موارد، ورق فولاد 304 لیتری ممکن است نرخ خوردگی کمتری نسبت به درجه 304 نشان دهد. نتایج آزمایش اسید فرمیک، سولفوریک اسید و هیدروکسید سدیم این موضوع را تایید کردند. از سوی دیگر، گریدهای 304 و 304L می توانند در اکثر محیط های خورنده عملکرد مشابهی داشته باشند. استثناهای اصلی در این مورد، مناطق بسیار خورنده هستند که باعث خوردگی در مناطق شیبدار و مناطق حساس به گرما در مناطق مختلط می شوند. در چنین مواردی استفاده از ورق فولادی 304L توصیه می شود، زیرا محتوای کم هوا باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی بین کریستالی می شود.

خوردگی بین دانه ای - زمانی که ورق فولادی 304 در معرض دمای 427 تا 816 درجه سانتیگراد قرار می گیرد. کاربیدهای کروم را می توان در مرز دانه ها رسوب داد. در این مورد، این آلیاژ زمانی که در محیط های خشن قرار می گیرد حساس و مستعد خوردگی بین کریستالی می شود. به همین دلیل می توان از ورق فولادی 304L حتی پس از جوشکاری نیز در این کاربردها استفاده کرد. محتوای کربن کم در ترکیب شیمیایی زمان لازم برای تشکیل رسوبات مضر کاربید کروم را افزایش می دهد و نگه داشتن آلیاژ در محدوده دمایی تشکیل کاربید برای مدت طولانی مانع از تشکیل آنها نمی شود.

خوردگی تنشی: ورق های فولادی 304 و 304 لیتری از جمله فولادهای زنگ نزن آستنیتی هستند که به دلیل داشتن نیکل نسبتاً کم در ترکیب شیمیایی، حساس ترین به خوردگی تنشی ناشی از هالیدها هستند. وجود یون های هالید (معمولاً کلر)، تنش های پسماند و دمای بالای حدود 2.5 درجه سانتی گراد. 49 درجه سانتیگراد شرایطی را ایجاد می کند که باعث ایجاد ترک خوردگی ناشی از تنش می شود. تنش های پسماند ممکن است از تغییر شکل سرد در حین شکل دهی، انبساط ناشی از عملیات نورد یا جوشکاری ایجاد شود. استفاده از عملیات حرارتی بازپخت یا کاهش تنش در حین ادامه کار سرد می تواند سطح تنش پسماند آلیاژ و در نتیجه حساسیت آن را به خوردگی تنشی کاهش دهد. در این مواقع توصیه می شود از ورق فولادی 304 لیتری به دلیل محتوای کربن کم آن استفاده شود.

با توجه به مقاومت اکسیداسیون صفحات فولادی 304 و 304L، حداکثر دمایی که این آلیاژها می توانند به طور مداوم بدون لایه برداری در معرض آن قرار گیرند حدود 899 درجه و حداکثر دمای تعویض این آلیاژها 816 درجه است.

جوش ورق فولادی 304

فولاد زنگ نزن آستنیتی (مانند ورق فولاد 304 و 304L) جوش پذیرترین فولاد آلیاژی بالا محسوب می شود. و با تمام روش های فیوژن و مقاومت قابل جوشکاری است. در جوشکاری ورق های فولادی 304 حفظ مقاومت در برابر خوردگی و جلوگیری از ترک از نکات مهمی است که باید در نظر گرفته شود. هر چه محتوای کربن در آلیاژ بیشتر باشد، هر چه احتمال بارش کاربید به دلیل چرخه حرارت جوشکاری بیشتر باشد. که بر مقاومت خوردگی تاثیر می گذارد.به همین دلیل در این شرایط بنابراین بهتر است از آلیاژهایی با محتوای کربن کم مانند ورق های فولادی 304L استفاده شود اما اگر از آلیاژهای استاندارد با محتوای کربن استفاده شود، بازپخت کامل کاربید کروم را ذوب می کند و مقاومت در برابر خوردگی آلیاژ را بازیابی می کند. تمام فلزات جوش آستنیتی بیشتر در معرض ترک خوردن در حین جوشکاری هستند به همین دلیل ورق های فولادی 304 و 304L طراحی شده اند تا پس از جوشکاری با مقدار کمی فریت سخت شوند. برای کاهش حساسیت به ترک خوردگی

عملیات حرارتی ورق فولادی 304

فولادهای زنگ نزن آستنیتی (به ویژه ورق فولادی 304) با عملیات حرارتی سخت نمی شوند، فرآیندی که برای از بین بردن اثرات شکل دهی سرد یا حل کردن رسوبات کربن کروم استفاده می شود. مطمئن ترین روش برای این کار روش محلول است که در محدوده دمایی 1010 تا 1120 درجه سانتیگراد انجام می شود. خنک سازی سریع (816 تا 427 درجه سانتیگراد) برای جلوگیری از رسوب کاربید کروم مورد نیاز است. صفحات فولادی نازک و ضخیم 304 را می توان با هوا خنک کرد، اما ورق های ضخیم تر باید با آب خنک شوند تا تأثیر آلیاژ بر روی سطح رسوب کربن به حداقل برسد. کاهش فشار نیز به این صورت انجام می شود که قطعه کار سرد شده باید به مدت 0.5 تا 2 ساعت در دمای 399 درجه سانتیگراد باشد.

چکش خواری ورق فولادی 304

صفحات فولادی 304 و 304 لیتری دارای استحکام کششی عالی هستند. ترکیبی از خواصی مانند استحکام تسلیم کم و کشیدگی زیاد به این آلیاژها اجازه می دهد تا اشکال بسیار پیچیده ای ایجاد کنند. با این حال، فراموش نکنید که صفحات فولادی 304 و 304L به سرعت سخت می شوند. قطعات پس از این فرآیندها باید به طور کامل آنیل شوند یا به سرعت خاموش شوند تا تنش های ایجاد شده در اثر تشکیل یا خمش سنگین از بین برود.

کاربرد ورق فولادی 304

از این آلیاژ برای ساخت تجهیزات و مخازن تولید و حمل و نقل مواد غذایی، نوشیدنی، شیر و دارو استفاده می شود. مبدل های حرارتی، لوله ها، مخازن و سایر تجهیزات مربوط به آب آشامیدنی اغلب از این آلیاژ ساخته می شوند. در نمای ساختمان و سایر پروژه های ساختمانی و ساختمانی در معرض مناطق غیر دریایی نیز از فولاد 304 استفاده می شود.علاوه بر این از ورق فلز 304 نیز در تولید مصالح مربوط به لوازم خانگی استفاده می شود. مواد مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، پالایش، پتروشیمی، تولید کاغذ و خمیر کاغذ، ظروف غذاخوری و ... از موارد استفاده این آلیاژها می باشد.

قیمت فولاد 304

قیمت ورق استیل 304 مانند هر محصول دیگری ثابت نبوده و تعیین آن به عوامل زیادی از جمله ضخامت، اندازه، سطح و میزان تقاضای مشتریان عزیز بستگی دارد. این آلیاژ در نورد سرد، مات، نورد گرم، مونوپلیس، روشن، طرح دار (دانه گندم) و در سایزهای 0.5 تا 65 میلی متر موجود است. قیمت ورق استیل 304 بسته به هر یک از مشخصات ذکر شده متفاوت می باشد بنابراین قیمت ورق فولادی 304 رول بلانت پولیش شده با ضخامت 1.5 میل با قیمت ورق استیل 304 گندم کاملاً متفاوت می باشد ضمناً قیمت این آلیاژ در ورق های کوچک تکی با قیمت عمده آن متفاوت است. برای اطلاع از آخرین و به روز قیمت ورق استیل 304 با کارشناسان فروش گروه فاضل تماس بگیرید.
 

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعد